Hayat, Charlie Chaplin

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde kaşıksurat tarafından oluşturulan Hayat, Charlie Chaplin başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,823 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Hayat, Charlie Chaplin
Konbuyu başlatan kaşıksurat
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan gundi

kaşıksurat

Yeni üye
Yeni Üye
Bir zamanlar 1 oğlu ve 1 eşeği olan fakir bir karı-koca varmış. İmkanlarını daha iyiye götürmek ve dünyayı tanımak için şehir şehir dolaşmaya karar vermişler ve küçük oğullarını eşeklerinin sırtına bindirip yola koyulmuşlar.

İlk geldikleri köyde insanların arkalarından ''şu terbiyesiz çocuğa da bakın! Kendisi eseğin sırtında rahatça yolculuk ederken, zavallı anne ve babası kan ter icinde yürüyorlar! '' dediklerini duymuşlar.

Baba eşine dönmüş ve “biricik oğlumuzun terbiyesizlikle suçlanmasına izin veremeyiz, en yaşlı ben olduğuma göre eşeğe ben bineyim siz ana-oğul yürüyün '' demiş. Ve böylece giderken başka bir köye gelmişler.

İkinci köyde ilerlerken insanların : ''Şu ahlâksız adama da bakın, kendisi eseğin sırtında seyahat ederken zavallı oğlu ve karısı yürümek zorunda kalmış! '' dediklerini duymuşlar. Ahlâksız biri olmayı kendine yakıştırmak istemeyen baba karısını eşeğin sırtına bindirmiş ve baba-oğul yanlarında yürürken üçüncü köye gelmisler!

Üçüncü köyde insanların arkalarından : ''zavallı yaşlı adam, hem bütün gün eşek gibi çalışıyor, kendisini prenses sanan karısı da hem kocasının hem de ufacık oğlunun yanında yürümesine aldırmıyor. Herhalde çocuk da üvey evlattır ''dediklerini duymuşlar.

Bunun üzerine tüm aile eşeğin üstüne binmişler ve dördüncü köye ulaşmışlar.

Dördüncü köyde insanların: ''Şu canavar insanlara da bakın! Zavalli eşeğin belini kıracaklar” dediklerini duymuşlar. Eşekten inip ucu de hayvanın yanında yürüyerek beşinci köye varmışlar.

Bu kez duyduklarına inanamamışlar : Köylüler gülerek : "Şu üç salağa bakın, kendilerini taşıyacak bir eşekleri olduğu halde yürüyerek yolculuk yapıyorlar ' '!!!

---
Genellikle insanlar sizi kiritik et sizinle alay etmek için her zaman bir eksiğinizi bulacak ve kimse sizi olduğunuz gibi kabul etmeye yanaşmayacaktır.

Bunun için, doğru bildiğiniz şekilde yaşayın ve kalbinizin sizi yönlendirdiği yere gidin.

Hayat ön provası yapılmamış bir tiyatro gösterisidir.

Bu, alkışı olmayan tiyatronun perdesi kapanmadan; gülün, şarkı söyleyin, dans edin, âşık olun... Hayatınızın her anını değerlendirin.

Charlie Chaplin

Alıntıdır...

gundi

Felsefe.net
Yeni Üye

bu öküyü ben daha çok nasreddin hoca hikayelerinde okumuştum
yoksa yanılıyor muyum ? :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç