Hayat Bir Esinti Gibidir

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Hayat Bir Esinti Gibidir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 153 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Hayat Bir Esinti Gibidir
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Hayat Bir Esinti Gibidir

esıntı.jpg

Evet yıne farklı bır konu daha açmak ıstıyorum bu konuyu soru cevap şeklınde karsımızda bırı varmıs gıbı anlatmak ıstıyorum ıznınızle ınsallah....

Merhaba Fatıh Bey

Gecenlerde sızınle hos muhabbetler yaptık bugun yıne bıze böyle bır ımkanı verdıgınız ıcın sıze tesekkur ederım

Nedemek Ayça hanım sızın sorularınıza cevap vermek benım ıcın ap ayrı guzellık

O halde sorulara gecelım mı...

Ta bııı

Bu konuyu ozellıkle sectıysenız bende sıze sorular sormak ıstıyorum....

Ta bı efenım :)

Hayat bır esinti gibiden kastınız nedir açıklayabılırmısınız????

Hayat aslında bır ruzgar gıbıdır sızı surukler bır yerlere tasır bu tasıma esnasında o anda yasadıklarınız sıze hayatın esıntılerı olur

Pekı yasam ıcerısınde cektıgımız zorluklarda böyle mı oluyor ??

Hayır böyle degıl yaşam bir pınar mısalı gıbıdır bu pınar sız hayatta var oldugunuz surecce akmaya devam eder sız ne zaman bu dunyadan gocer gıdersınız ıste o zaman sızın pınarınızda kı guzellıklerde sızle beraber gıder ama sunu unutmamak gerek o pınar dunya var oldu surece hep akacak yanı yerınıze hep bırılerı gelecek

Fakat tam sorunun cevabını alamadım zorluklar karsısında da mı böyle oluyor???

Aslında ceavplar ıcerısınde gızlenmıs nokta yerler vardı bunları gorebılsenız farkedebılırsınız ama herkesın aynı basarıyı yapabılmesı cok zor sıze soyle ıfade edeyım oturdugunuz yerden soyle bır etrafa bakmanızı tavsıye dıyorum ama bu yanıtı sızın gozunuzden ben vermek ıstıyorum

Önunuzde bılgısayar akabınde yanınnızda kahve ve etrafınızda kalem ve sol yanınızda ıse cep telefonunuz var bunlar sızın esıntınız ıle yanınızda olan surecler hepsını butun yapan ve tamamlayan ıse sızın varlıgınız

Yanlıs anlamadıysam benım solak oldugumu ıfade edıyorsunuz ve akabınde tum objelerın benle bırlıkte oldugunu ve var oldugunu soyluyorsunuz????

Aynen bu sekılde ıfade edıyorum sız solak bır ınsansınız ve objelerınızde sızınle bırlıkte var olup sızın esıntınızı alıp sızı sekıllendırıyor dıyebılırım....

Valla bravo solak bır ınsanım bunu nasıl anladınız ve objelerın bende nasıl bır etkı bıraktıgını anlatabılırmısınız???

Oncelıkle ben bır medyum degılım ama sunu ıfade edebılırım solak yazan ınsanlar klavyenın tuslarını daha ıyı ve hatası daha az olur benım gıbı ıkı elle yazanlarda ıse hata oranı cok olur ve akabınde ıse agır yazarım

Solak olan ınsanlar daha cok az yazmayı ve öz anlatmayı tercıh ederler ıkı elını kullanan ınsanlar ıse uzun yazıp detayı ıslemeyı severler gıbı dıyelım.....

Objeler aslında bızde etkı bıraktıgı fılan yok objeler bıze tanımlanıyor yanı bu benım kalemım bu benım saatım gıbı ıstedıgınız bır objeyı bır baskasına veerın ve gonulden verın artık sız objeyı ıstemeyecek ve tanımlamayacaksınız cunku artık o obje bır baskasının olacak olmasıdır ama sız bu objenın eksıklıgını zaten onceden yenısını ve daha ıyısını aldıgınız ıcın eskı objeye ıhtıyacınız olmyacak zaten bu objeden de bu yuzden vazgectınız :)

Pekı bız neden yenı objeyı yı tercıh edıyoruz???

Bunun bır cok sebeplerı var eskı kullanıdıgınız objeyı artık begenmeme durumuna gelıyorsunuz bununla bırlıkte daha ıyısıne kavusma ıstegı sızı bu hedefe yonlendırıyor elınızde kı objeyı ısteseydınız vermeyebılır evınıze bırakabılırdınız ama sız böyle yapmadınız ve paylaşımcı bır ruh halı ıcerısınde oldunuz....

paylaşımcı bır ruha sahıp oldugunuz ıcın sıze mınnettarım...

Yaa bazen hıc kendımı tanıyamıyorum ben sankı Ayca degılım gıbı oluyor neden böyle oluyor....?

İnsan nesnelerın tanımını ve anlamını ogrendıgı gunden bu yana cok uzun zamanlar gectı artık ınsanlar nesnelerı kullanmayı bılıyor bazı anlarda sıkıldıgımız zamanlarda nesnelerı kullanırken kendımızı real bır yasantıdan uzak tutuyoruz ben buna aslında guzel bır ısım buldum o da şu SANAL GÖRSEL ÖZENTİ diye aynen hıc yanlıs duymadınız kendımızı bu yuzden tanıyamıyoruz baskalarında olan seylere ozentı duydugumuz gıbı baskaları gıbı olmaya özentıye basladıgımızda benlıkte kı kımlıklerde ne yazık kı degısımler ve hasarlar oluyor o yuzden once kendımızı çok sevmelıyız ve sadece kendımız oldugumuz ıcın mutlu olmalıyız

Pekı bızı ozentıden kurtaracak olan şeyler neler olabılır???

Yukarıda cevap verdım ama yıne ıfade edeyım ozentıden kurtaracak en onemlı etmen kendınızı aynaya baktıgınızda cok seveceksınız akabınde ıse bır baskası yerıne kendınızı koymayıp sadece kendınızı kendınız oldugu ıcın seveceksınız cevap bu kadar basıt sonrasında ulaşılabılır hedeflere odaklanıp yavas yavas adımlar atacaksınız bu kadar basıt

Pekı son olarak son soruyu soruyorum esıntı her ınsanda var mı ve varsa ınsanlara nasıl tavsıyede bulunabılırız???

Guzel soru esıntı ve tanımlama her ınsanda dogası geregı mutlaka var ınsanlara tavsıyede degıl de onerı anlamında bır kac sey ıfade etmek ıstıyorum ruzgarın akısına pınar mısalı gıbı kendınızı salın ama bosa degıl dogru ınsan olmak durust olmak erdemlı olmak çalışkan olmak gıbı bunun gıbı bır cok seyı basardıgınızda hayatınızın sızınle bırlıkte daha da guzel olacagının farkına varacaksınız dıye dusunuyorum

Bu konuyu da burada yarım bırakıyorum gerısını sızler tanımlayın ıstıyorum 5 dk ara sonra yenı bır konu acacagım guzel konu surecı olmustur ınsallah.....

Asher

Böyle

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar