Hatalar/Düşüşler

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Eğmeç tarafından oluşturulan Hatalar\/Düşüşler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,626 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Hatalar\/Düşüşler
Konbuyu başlatan Eğmeç
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

Eğmeç

Felsefe.net
Yeni Üye
Neden herkes aynı hataları yapmaz? Neden aynı çukura düşmez? Hangi hataları yapan kişi aptaldır, hangi hatalar affedilebilir? Bunu kim belirler?

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Neden herkes aynı hataları yapmaz? Neden aynı çukura düşmez? Hangi hataları yapan kişi aptaldır, hangi hatalar affedilebilir? Bunu kim belirler?

Sence?

Bence once neyin ne oldugundan ne algiladigindan basla.

Hata nedir?

"Ayni cukur?"

Aptal ne demektir?

Birde kime/neye gore?

bandem

Felsefe.net
Yeni Üye
hocam adami sorduguna pisman ettin:)

P

Pyramos

Ziyaretçi

ehehe koptum :)

sorulara kendimce cevap vereyimde arkadaş daha fazla pişman olmasın:)

Neden herkes aynı hataları yapmaz? Herkes aynı hataları yapsaydı ,hata diye bişi kalmazdı :)

Neden aynı çukura düşmez? kimse aynı şekilde yaşamaz. kimi çok sevdiğinden, kimi nefretinden, kimi hırsından, kimi ihanetinden düşer o çukura.

Hangi hataları yapan kişi aptaldır. aptallık yapan aptaldır diyordu Forrest Gumpta;)

hangi hatalar affedilebilir? Bunu kim belirler? içindeki kendiliğinden işleyen mahkeme. hakim sensin belki ama savcı,kanıt,avukat,şahitler vs var:)

E

evrensel-insan

Ziyaretçi

Bence pisman olmak yerine, sordugunun en azindan kendince bir anlaminin ve iceriginin olmasinin hem sana verilen yanitlari degerlendirme acisindan hem de sorduklarin ile ilgili daha cok bilgi ve dusunce elde edebilme acisindan bir yarari olacagini dusun.

Eger bassta kendin bir aciklama yaparsan, en azindan hem alacagin yanitlarin hem de yanitlayacaklarin bir tutarliligi ve okuma icerigi olur.

bandem

Felsefe.net
Yeni Üye
anladim canim. ben de zaten bunun icin biraz espriyle yaklastim hemen ilk soruda sokratik yontemi gorunce. yoksa sorulara itirazim yok

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar