Hangi Işletim Sistemini Kullanıyorsunuz?

• Konbuyu başlatan TENTEN
  • Başlangıç tarihi
  • 611

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Off-Topic kategorisinde TENTEN tarafından oluşturulan Hangi Işletim Sistemini Kullanıyorsunuz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 611 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Off-Topic
Konu Başlığı Hangi Işletim Sistemini Kullanıyorsunuz?
Konbuyu başlatan TENTEN
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Üye silindi 3937
T

TENTEN

Ziyaretçi
Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?
Wİndows pcde süs olarak duruyor. :)
5 senedir Linux kullanıyorum.
Debian mint ubuntu pardus opensuse dağıtımlarını kullandım.
Mint ile ubuntu flatpak snap uygulamalarını dayatttığı için terk ettim.
Harddiski çok şişiriyorlar.
Debianın download kısmı çok karışık. Açık kaynak ile kapalı kaynak uygulamaları içeren isoları paketleri farklı yerlerde.
Opensuse tumbleweed sürümünü uzun süre kullandım.
Ama güncelleme yapınca bazen kullanılmaz oluyor. Yeniden yüklenme süresi uzun olduğu için terk ettim.
Şu an pardus kullanıyorum.

Freebsd ile Ghostbsd yi denedim ama çok hata verdiği için bıraktım.
Türkçe destek veren forumları yok.
En sinir olduğum şey güncelleme yaptıkça harddiskte yer kalmaması. :)

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
- Linux ile sadece üniversitede 1 sömester işim oldu.
- Apple Macintosh ile de hiç işim olmadı.

Bunun haricinde...
- Bilenler bilir. Homecomputer olan ZX81, Commodore 64, Atari´yi evde hem proğramlama hem de oyun oynamada kullandım. Atari 1040ST ile yüksek mühendis diploma tezimi yazdım. :D

- Bu arada ve daha sonra Microsoft´un tüm işletim sistemlerini (MS DOS, Windows 3.1, Windows 95, Windows 98, Windows 2000, XP, Vista, Windows 7, Windows 8 ve şimdi Windows 10 ve 11) kullandım diyebilirim.

Ü

Üye silindi 3937

Ziyaretçi
win7, son 2 yıldır win 10 :) oda dosyalarımı ve programlarımı win7 artık kaldırmadığı için :)

T

TENTEN

Ziyaretçi
- Linux ile sadece üniversitede 1 sömester işim oldu.
- Apple Macintosh ile de hiç işim olmadı.

Bunun haricinde...
- Bilenler bilir. Homecomputer olan ZX81, Commodore 64, Atari´yi evde hem proğramlama hem de oyun oynamada kullandım. Atari 1040ST ile yüksek mühendis diploma tezimi yazdım. :D

- Bu arada ve daha sonra Microsoft´un tüm işletim sistemlerini (MS DOS, Windows 3.1, Windows 95, Windows 98, Windows 2000, XP, Vista, Windows 7, Windows 8 ve şimdi Windows 10 ve 11) kullandım diyebilirim.
1280px-Sinclair_ZX81_Setup_PhotoManipped.jpg

Bu hoşuma gitti.Bundan bir tane istiyorum. :)
Atari_1040STf.jpg

Bu renkliymiş. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
@TENTEN
İlk baş ağrım ZX81 idi. Şirkette meslek eğitimi yaparken, bunlardan 8 tanesini şirket satın almıştı. Ancak montajlanmamış halde idi. Biz, daha doğru ben, onların tüm parçalarını lehimleyerek ve monte ederek bir araya getirmiştim. Hepsi de hatasız çalışmıştı. Bu nedenle 1 tanesini hafta sonları eve götürmeme müsaade etmişlerdir.:D

Aslında favorim olan Commodore 64´ün resmini unutmuşsun. Görüntüsü bir hayli çirkin ancak zamanında dünyanın en çok satılan Homecomputeri (ev bilgisayarı) idi.

1652042695639.png

Ü

Üye silindi 3937

Ziyaretçi
@TENTEN
İlk baş ağrım ZX81 idi. Şirkette meslek eğitimi yaparken, bunlardan 8 tanesini şirket satın almıştı. Ancak montajlanmamış halde idi. Biz, daha doğru ben, onların tüm parçalarını lehimleyerek ve monte ederek bir araya getirmiştim. Hepsi de hatasız çalışmıştı. Bu nedenle 1 tanesini hafta sonları eve götürmeme müsaade etmişlerdir.:D

Aslında favorim olan Commodore 64´ün resmini unutmuşsun. Görüntüsü bir hayli çirkin ancak zamanında dünyanın en çok satılan Homecomputeri (ev bilgisayarı) idi.

Ekli dosyayı görüntüle 705
bazen bu ürünlere güler geçeriz ama şu gösterdiğin ürünü, kaldırıma koy üzerinden araba geçer ürün sağlam kalır :) eskiden ürünler sağlamdı şimdi ise tık kırıldı olarak üretiyorlar.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç