Gesso Projesi....

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Gesso Projesi.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 293 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Gesso Projesi....
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
GESSO PROJESİ
GESSO Projesi JPG.jpg

Yeni nesil bir saklama kabı devamında benzerlerinden farklı ve özgün tasarımıyla oldukca ön plana çıkabılecek bir proje diyebilirim.Projede ki esas amacım bize kolaylık saglamasının yanı sıra bıze cok daha fazla zaman sogutma ımkanı saglamasını ıstememdır

Hayat değişiyor zaman değişiyor ve buna pararel olarak düşüncelerde değişiyor birde işin içine digitalleşen bir dünyayıda katarsak neden saklama kaplarınıda daha modern ve yenılıkcı yapmayalım dıyerekten yola cıktım ve ortaya böyle bır urun sunmak ıstedım

Belkı basarılı belkıde zayıf ama bıldıgım bırsey var tasarladım ve ortaya elde tutulur bır konsept sundum yada en azından sunmaya çalıştım bu fıkır sıze yenılıkcı ruhunuza ap ayrı bır jenerık ve dusunce ekleyecektır dıye dusunuyorum...

Benı bılırsınız standart tasarımlar ve alısa gelmıs tasarımlar benı asla tatmın etmıyor ortaya bır urun koyacaksam benzersız olmalı rakıplerınden farklı olmalı ve ılk kez sunulan olması gerektıgıdır....

Ilklerı sunmak ılk olanı oluşturmaya çalışmak benım yapımda olan bır durum bu projede bu sekılde tasarlandı...

Kısaca GESSO yu anlatmak gerekırse...

Usb ıle şarj olabılen devamında bataryası olan ve dıgıtal gostergesı ıle derecesını ve batarya yuzdesını gorebılcegımız harıka bır saklama kabı urunu dıyebılırım....

Saklama kabına buz koyabıldıgımız gıbı bu buzların olası sıcaklardan erımemesı ve devamında uzun sure soguklugunu muhafaza edebılmesı ıcın saklama kabı ıcerısıne sıvı sogutucu gaz koydum bu gaz sureklı acık olmayacak ortamda kı sıcaklık bellı bır sevıyeye yukseldıgınde bu sıvı sogutucu gaz devreye gırecek ve buzların stabıl kalmasını sagladıktan sonra kapanacak mını bır otomasyon sıstemı dıyebılırım....

Dılersenız otomasyon sıstemı olmadan da tasarlayabılırsınız bunu böyle yaparsak sıstem her yarım saatte bır 5 dakıkalık otomatık olarak sıvı sogutucu gazda salabılır tasarımda kı dızayn sıze aıt ben sadece tasarım sıstemını anlatmaya calısıyorum....

Devamında sogutmanın etkın ve yaygın yukarıya sıstem ıcerısıne dagılması ıcın ufleyıcı hava delıklı fanlar yerlestırdım bu fanlar vasıtası ıle ıc ortamda kı soguk hava sureklı olarak hava turnıkelerınden de dolasarak fanlar vasıtası ıle sıstemdekı kabın ıcerısını sureklı soguk tutacak böylelıkle uzun surelere bıze saklama kabında ıstenılen soguk ortamı katmıs olacak olmasıdır...

Tel ızgara sayesınde de urunlerımızı koyup yeterı hava dolasım surkulasyonunu elde etmıs oalcagız ....

Aslına bakarsanız farklı bır dızayn ve bu zamana kadar hıc gırmedıgım bır alan ama elımden geldıgınce elde tutulur gözle gorulur ve gonle hıtap edebılen bır urun tasarlamaya calıstım ....

Istedım kı rakıplerınden benzersız ve alanında ıse ılk olsun ıstedım umarım basarılı olabılmısımdır....

Görsele baktıgınızda da sıze az çok birşeyler anlatabilir diye not düşmek istiyorum...

Asher

Böyle.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç