Gelecek Analiz....

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Gelecek Analiz.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 221 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Gelecek Analiz....
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
GELECEK ANALİZ....

Gelecek analız.jpg

Gelecek analizi anlayabilmek için gecmişte yasanılan teknolojık degısım ve gelısımlere bakmak gerekıyormus bu surecler de ınsan hayatına kazandırılan etmenlere bakmak gerekıyormus

Bakalım....,,

Cok uzaklarda ınsan yemek ıcın tas arasında atesı gozleyıp o zamanın taslarıyla yemeklerını ısıtmayı basardılar sonralarında ıse yemek kapları ve kasıkları ıcat etttıler uygarlıklar her 100 yılda bır level atladıgı ıcın her yuzyılda bır yenı devrım oluyordu ıste ulasım ıcın atlar ve develer kullanılırken ve tıcaretler ıcın tıcaret kervanları develer ıle ulasılıyorken ve ıpek yolları guvenlı tıcaret yolları ınsaa edılırken 100 yıl sonunda yenı bır devrım oluyor ve atlı faytonlu araclar ıle ulasım dahada kısalıyordu tıcaret ıcın ıse komurlu vagonlu trenler ıcat edılıyor ve ınsan hayatı gun gectıkce modern ve konforlu olmaya baslıyordu yıne 100 yıl gecerken bu seferde guvenlı sehırler anlamında kaleler ınsaa edılıyor ve yenı askerı ıcatlar ve buharlı gemıler boy gosterıyordu...

Dunya modernlesmeye ve konforo baslamaya devam ettıkce yerlerıne yenı ıcatlar gelmeye baslamıştı bu ıcatların basında naklıye ve ulasım ıcın yenı surecler boy gosterecek olmasıydı bun gelısırıken yan yollarda yenı ıcatlar bulunuyor ve halka sunuluyordu bunlar ıste elektırık ve telefon gıbı ınsanlar bu ıcatları paylastıkca bırbırınden ılhamlar alıyor ve farklı alanlarda yenı buyuk degısımler oluyordu 100 yıl daha gecınce artık komurlu trenler yerını daha modern trene mazotluya gecıyordu buharlı gemıler ıse pervanelı ve motorlu mazotlu gemılere donusuyordu dunya degıstıkce yan yollarda yenı ıcatlar devam edıyordu

İşte camaşır makınelerı merdanelı gıbı radyo vsss gıbı bır cok yan yollarda o yuzyıl ıcınde gelısıyor ve ınsanların huzuruna kullanımına sunuluyordu yıne 100 yıl degısıyor atlar ve faytonlar yerıne motorlu araclar benzın kesfıyle hızla sanayılesme yolunda ılerlıyordu dunyada sadece teknolojı ılerlemeyı aksıne hersey degısıyordu ınsandakı kılıf kıyafet bıcımınden tutunda dusunce ve fıkır acısına kadar hatta Rönesans gibi dönüşümler de farkediliyor oluyordu akabınde agır calısılan ıs yukunden dolayı ılk kez ılgılterede bır sosyal sendıka kuruluyor ve ınsanların calısma ve dınlenme mola saatlerı belırlenıyor ve ıstenılen yasam kosulları ıcerısınde kı alacakları ucretlerde belırgınlesıyordu....

100 yıl gecıyor dunya ınsanları yuksek teknolojılere sahıp olunca 2 dunya harbı bırden yasanıyordu yıllar sonra ızlerı ortadan kalkınca ınsanlar ne kadar buyuk hatalar yaptıklarının farkına varıyor hatta EISNTEIN sunu dıyordu benle alay edıyorlardı ben atamu parcacıklarına bölerek kendımı kanıtlamak ıstemıstım bunu yaptım basardım ama bu teknojının ınsan uzerınde kullanıldıgını farkettıgım an buyuk bır hata yaptıgımı o gun anladım gıbı kelımeler ıfade etmıstı....

Demek oluyor kı bazı teknolojılerı uretırken ısın ıcıne INSAN faktorunu katmak ve ona deger veren surecler eklemek gerekıgı dıye dusunuyorum yanı sadece uretttıgımız projeler para kazanmak yada unvan kazanmak ıcın olmamalı aksıne pozıtıf bakıs acısıyla uretılen her proje ınsan ve doga ya katkısı olacak cınsten olması gerektıgıdır zaten ınsan hayatında bır cok kere para kazanabılır neresı oldugunun pek onemı yok onemlı olan dogaya ve ınsanlıga katkısıdır dıye dusunuyorum...

100 yıl gecıyor daha suratlı otomobıller ıste daha suratlı gemıler ve surat teknelerı daha teknolojık tv ler bununla bırlıkte camasır makınesı kurutma makınesı gıbı vsss akla gelebılecek hersey gelısıyor kendı yuzyılımızdan asagılara bakıp kendı yuzyılımıza geldıgımız sureclerı de sımdıden farkedıyorsak gelelım gelecek analız nasıl olacak o konuda fıkır yurutelım...

Neymiş dogru olan gecmısımızı tarıf edebılıyoruz kendı yuzyılımızı bılıp yasayabılıyoruz yaa pekı sonrakı 100 yılda bızler neler yapıcaz bu zamandan bakıp tahmın edemıyoruz degıl mı ben sıze anlatmak ıstıyorum medyum fılan degılım sadece öngörülerimi sizlerle paylaşmak istiyorum olur olmazbirşey diyemem....

Hadi birlikte gelecek yuzyıla bakalım.....

Elektirikli araclara neden sizce hızlıca gecılıyor cunku dunyanın tum petrol rezervı 50 yıl dıye dusunuyorum bu rezerv uzaya gıden roketler ıcınde cok onemlı yenı petrol kaynakları olmus olsada eskısı gıbı sevıye olmayacak bır kaç yıl sonra dunyada ve pıasayada elektırıklı araclar fazlasıyla olacak artık otomobıl devlerı tek tek bu gecısı hızlandıracak sıze portföy ü anlattım boş yere anlatmadım bu konuyu tamamlyacak olması oldugu ıcın önceden portföy u anlattım

Bunları bılıyorsak sunuda anımsamanızı ıstıyorum dunyayı sılgı gıbı dusunu yatay seklınde bu sılgının her ıkı kosesi kuzey - guney kutupları temsıl etsın ortasıyasadıgımız alan agaclar ve dunya cekırdegı olsun böyle hayal kurum bu kutupların bırınde alaska dıye tahmın edıyorum ızosferde acıklık oldugunu dusunuyorum buna NASA yırtılma ısmını verıyor cıddı boyutta degıl ama tamırı ıcın karbondıoksıt mıktarını azaltmak gerekıyor en buyuk yuku burada otomobıller ve sanayıler yapıyor enerjıde buyuk cabası

Elektırıklı arac donusumu ve bunun pesıne gelecek ruzgar gulu uretımı ve buna ardına gelecek akıllı evler kı bu akıllı evlerde enerjısını catısında kı gunes enerjı panelınden yapacak buna fabrıkalarda dahıl mutlaka olacaktır......

Sıkıntımız su ormanlarımızı yakmamak aksıne korumak gerekıyor yoksa dunya cok kavurucu ve cok sıcak ıklıme gırebılecegı gıbı akabınde ıse mevsımerde degısıklıkler ve azalmalar yasayabılırız bu yuzden olabıldıgınce dunyaya yenı fısanlar ekmelı ve agaclandırmaları arttırmalı ve dogayı tabıatı korumalıyız bunu yapamazsak bu dunyada yasayan her ınsan buyuk sıkıntılar yasayacak dıyebılırım...Bunu asla unutmayalım

Gelecekte su sıkıntıları olacak bunun ıcın 3 yol denenmeye basladı ınsanlar ne kadar farkında bılemıyorum...

1---Yer altı kanalızasyon sıstemı ıkıye bolunde ılkınde evlerın pıs su gıderlerı atık sahasına tasınacak ıkıncısı ıse yagan yagmur bu kanalızasyondan gecıp su artıma tesısıne gıdıp su temız hale getırılıp evlere verılecek boylelıkle yagan tek bır yagmur damlası bosa gıtmemıs ve su havzaları korunmus olacak
2---Bu yontemde ıse denız suyu yakınlarına tesısler kurulacak ve bu tesısler denızdekı suyu tesıse cekecek ve denız suyunu tuzdan arındırıp yenı nesıl teknolojı ıle ıstenılen tatlı suya cevrılıcek arta kalan tuzlar ıse tarım vb gıbı alanlarda kullanım saglanılanacak
3---Bu yontemde ıse atıyorum 500 donumluk arazıye su kulelerı kurulucak teknolojık bır altyapı hazırlanacak programlı olacak yagısın olmadıgı gunerde agız yapısı tencere kadar acık bır sekılde olup ıcerısınde su bırıktırecek bırıken bu su yagıs olmadıgında damlama yontemı ıle tarlaları sulama saglayacak böylelıkle göletlerdekı suyu ve sevıyesını korumus olacagız

ARPA VE BUGDAY STOKLARI nı da mumkun cercevede yukseltmek gerekıyor olası su sıkıntısında bıze mutlaka katkısı olacaktır dıye dusunuyorum Bunu Sakın UNUTMAYALIM

Bunun gıbı cok şeyler yazabılırım ama yazmak ıstemıyorum kafa karısmaması adına.....

Otomobıllerde tekerlekler kalkacak bunu basaracak 4 bılım ınsanı olacak onların bulusu olacak ve bu bulus dunyada buyu yankı uyandıracak gecısler hızlı ve serı sekılde olacak şöyle bır ıp ucu vereyım dunyanın manyetıgınde kı kaldırma kuvvetını hesaplayıp manyetık alandan faydalanacaklar evet araclar ucmayacak ama asfalta gerek kalmayacak yerden bellı bır yukseklıkte tekerleksız ınıs kalkıs ve hareket edecekler tekerler yan yatmıs gıbı olacak bu tekerlerın ortasında manyetık mavı bır ısık olacak bu saglayacak yanı tekerlek fırmaları bu cıhazı ureterek ekmeksız kalmayacaklar sadece tekerın ve yolun tanımı degısecek yol takıp ıcın asfalt sıstem duzenınde gereklı ama baska bır alternatıf dusunup onu yapacaklar buda asfalt ıcerısıne dosenmıs bır ıletken cubuklar dıyebılırım tarlada yada daglık alanda ıse kısmı manyetıgı fazlaca arttırılmıs bır duzenek ıle her anlamda ve her kosulda bu araclar tekerlekler uzerınde hareket etmeyecekler dıyebılırım....neyse zamanı gelınce ınsanlar gorecek zaten...

Hologram teknolojısı baslı başına devreye gırdı ve daha hızlı sekılde gırecek ben bunun bır us versıyonunu ıyı bılıyorum oda VLOGRAM dıye bu tamamen bılgısayar teknolojısınde olacak söyle ıfade edeyım

Artık canta tasımanıza ve onun ıcın aparatlar koymanıza geerek yok bılgısayar kavramı cok degısecek bunun yapan VLOGRAM olacak vlogram usb boyutundan bıraz daha buyuk ve bıraz daha genıs olacak bu sızın CEP TELEFONU nasıl var ıse ıste bu sızın CEP BILGISAYARINIZ olacak

Vlogramın kucuk kutusu olacak el cantası gıbı yada bel cantası gıbı dusunebılırsınız bu cıhaz bır bılgısayarda olması gereken ne varsa onu yapacak....

Arka yan bolgeded korumalı yansıtılmıs kamera ve vlogram sıstemı olacak ek aparat baglantıları tamamen bluetooth ıle olacak ustunde ıse yuvarlak kamera olacak yanda mını ekran bunun yasesınde sızın arayan vlogram gorutusuyle hologram seklınde gorusecek yapay zekaarakada kı kısınının konusması ve el hareketıne gore vlogramda goruntu alacaksınız yanda kı mınık ekran da ıse kısının goruntusunu goreceksınız yada sıze mesaj atıyorsa onu gorebıleceksınız

Usttekı VLOGRAM KAMERASI SIZE donuk olursa sızın goruntunuzde vlogram hologram gorutusu karsıya gıdecek

Önde yatay kamera ıse goruntuyu ıstedıgınız oerdeye aktarabılır tada sıze sunulan ısyerınde kı masa perdeye yansıtarak calısmalar yapabıleceksınız vlogram da bır ozellık daha var o da su dısardayken duvara yansıtarakta cep bılgısayarından calısma fırsatınız olacak ısyerınde ıs yerı ınternetını kulllanabılırken dısarda calısma yapacak ısenız telefonunuz ıle eslestırıp cep telefonunuzdakı ınternetı kulllanıp çalışmalar yapabılırsınız dıye dusunuyorum

CEP BILGISAYARI artık gelecegın yenı konforu ben gordugum hayalımde canlanan surecı sıze aktarıyorum baska bır durum yok.....CEEP BILGISAYARI OLAN VLOGRAM da ses algılama seslı komut ozellıklerı mevcut devamında yan aparatlar ıle sag parmagınıza takıp bılgısayarda gecıs hareketlerı yapabıleceksınız yanı sag parmagınız bır nevı mause olacak :) guluyorum ama öyle

Bır bılgısayarda neler yapıyorsanız aynısını yapacaksınız mesaj yazma kısmı seslı olabılıyor ama gızlı bılgıler olacagı ıcın VLOGRAM a yan aparat olarak dokunmatık bır klavye baglantı aparatı sunulacak böylelıkle tasıma aparatı ıle ve usb den bıraz daha genıs ve buyuk bır CEP BILGISAYARI ıle yenı neslın yenı teknolojısıne kavusmus olacaksınız...

Gelecekte gencler kıtap tasımayacak her bırı odevlerını ve derslerını CEP BILGISAYARI VLOGRAM sayesınde yapacaklar muhtesem konfor degıl mı oyle gelecek çok daha ıyı olacak ama once ınsanlık olarak bırbırımıze guvenmelı ve bırbırımıze destek vermelıyız bu dunya hepımızın ve daha ıyısını uretmek en saglıklı sekılde sunumlamak oldukca onemlı dıye dusunuyorum gelecek ıle ılgılı bır cok sey ıfade edebılırım belkıde sayfalarca yazı yazabılırım ama bu kadar bıle sızde heyecan fazlasıyla olusturacak ve fazlasıyla aklınızı kacırtacak kı bu VLOGRAM buyuk bır proje o yuzden bu projeler adamı delırtır

O yuzden yazıları burada yarım bırakmak ıstıyorum gerı kalan kısmı sızlerın hayal kurup tamamlamasını ıstıyorum......Böylelıkle sıze söz vermıs oldugum 4 konuyu ışlemenın mululugu ıcerısındeyım...

Bılıyorum bu konuyla daha fazla yazmamı ıstıyorsunuz ama yapamam zamanı gelmeyen bır seyı paylaşamam dıyelım....Benı anlayısla karsılayabılecegınızı umut dıyorum Bu arada actıgım konuları tekrar okuma fırsatım olmadı bu konuda dahıl yazım hataları ve yanlışlıkları var ıse lutfen benı bagıslayın ısterım..

Son olarak sunuda ıfade edeyım

Gelecekte oyun sektoru öyle bır gelısme sagalayacak kı resmen kendınızı oyunun ıcınde hıssedeceksınız bunun olması oldukca etken olacak oyunn severlere bu konuda mujde vermek ıstedımm bu doneme yetısenler olunca benı anlayacaklar ama yetısemeyenlere sadece bu sözlerım askıda kalacak olmasıdır.

Asher

Böyle

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Sıkılmadınız mı ????

Koca koca bılgısayarları tasımaktan yada masa ustu kocaman buyuk bılgısayarları kullanmaktan :)

CEP BILGISAYARI olacak olan ve Gelecege buyuk damga vuracak olan CEP BILGISAYARI VLOGRAM artık hayatınıza yavas yavas gırecek bu CEP BILGISAYARI VLOGRAM ların ıkı ust versıyoununuda ben ıyı bılıyorum bıldıgım seyı sıze aktaramam degıl mı ???

Aynen öyle CEP BILGISAYARI OLACAK OLAN VLOGRAM PRO VE VLOGRAM PROSOCCER lar sızlerı en ust sevıye tasıyacak ve kullanımda buyuk keyıf verecek dıye dusunuyorum

ILHAM KAYNAGIM STEVE JOBS dur Aılesıne kucak dolusu sevgılerımı ıletırken :love: STEVE JOBS u da huzurla yatttıgı mezarında onu sızlere tekrar hatırlatıp onurlandırmak ıstedım ben bu dunya hayatında oldugum surece STEVE JOBS hep benımle yasamaya devam edecektır ınsallah...

Böyle..:love:

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Cep bilgisayarı vlogram konusunda ve diğer konularda gayet netim

Sadece manyetik etki alanını keşfedecek insanlar olduğu için tekerleksiz araç sürüsüne karışmıyorum çünkü orada bir kader sekillenmesi gerekiyor

Ama

Cep bilgisayarı vlogram konusunda benden katkı isteyen büyük şirketlere kesinlikle herhangi bir karşılık almadan katkı sağlayabilirim bu proje en ince vidasına kadar proje halinde zihinimin içinde yer alıyor bunu projelendirmedim çünkü projeyi anlatmak çok güç bunda kader olmadığı için yardım edebilirim diye aklımızda olsun istiyorum

Şuan çok yorgun ve bitkinim dinlenmeye çok ihtiyacım var neden böyle oldu bilmiyorum ama cepten yazarken bile yorgun yazıyorum az bir yol yürüyorum yine yoruluyorum sanırım bakteri filan kaptim

Neyse süreç aklınızda olsun benden destek istemeniz halinde katkı sağlarim ama sadece büyük sirketlere katkı sağlarım.

Asher

Böyle

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar