Geleceği TEMA landırmak..

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Geleceği TEMA landırmak.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 397 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Geleceği TEMA landırmak..
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Ekran-Resmi-2015-10-06-04.03.06-750x400.png

Hayatımızda geçen süre zarfında bir çok olgu ile kaarşılaştık hatta beraberinde ise bir çok sorunla karşılaştık çok gerilere gidersek çocukluk ve gençlik yıllarında kurduğumuz hayallerin birbirinden çok farklı oldugunu gördük ama işin en ilginç yanı ise herdaim hayal kurmayı başarabiliyor olmuş olmamız oldu...

Doğumunuzdan 2020 yılına kadar geçen süreci şöyle değerlendirdiğimizde aslında bir çok envanter beraberinde yaşandı diyebilirim....Mesela özlem duydugunuz bir çok dürtülerinizde oldu diyebilirim...

Herşey bir kenara bırakıldıgında gelecek yılı yeniden TEMA landırmak istediğimizde aslında hayatın herşeyden daha farklı konumlanacak oldugunu görmemiz zor olmasa gerek

Nasıl yani derseniz..?

Hayatın tanımı yani insanın tanımının yeniden yazıldığı çağlara giriyoruz hayatın insana neler sunabileceğini elbette bilemeyiz ama önümüzde bir tablo var ve bu tabloya baktığımızda resmi daha iyi görebilmek ve okuyabilmek gerekir...

Resmi okumaya başladığımızda giderek hızlanan digitalleşen bir dünya topluluğu bununla birlikte teknolojıye oldukça ayak uydurmuş ve bizlerden daha çok şeyler bilen genç kuşaklar yada öyle düşünüyorlar bilemem...

Teknoloji dünyada gelişmeye devam ediyor ve gelişen dünyada TEMA lar kendi yerini almaya başlıyor her temanın bir ismi var ilk temanın adı Teknoloji ikinci temanın adı ise Robotlaşma diyebiliriz..

gelecek-teknoloji.jpg

Peki gelecekte neler TEMA lanabilir??

Aslında gelecekte bir çok şey TEMA lanacak bir çok alışkanlıklarımız ve degerlerimiz değişecek bu süreçte bizi güçlü tutacak olan ise hayata daır umutlarımız olacak fakat gelişen çağ ile birlikte sanal olan herşeyin önemi ve değeri bir o kadar katlanacak aslında digital devrim ile devletlerin bir çoğu digital çağa ayak uydurmakla birlikte aslında birer yapay zeka ile içlerinde olacaklar diyebilirim..

Gelecekte TEMA da düşünce üretimi ve sentezlemesi ne kadar olabilir bilemem ama bildiğim bir şey var üreten ve sentezleyen bir adım TEMA da daha önde olacak olmasıdır...

YENİ DÜNYA da yeni ve yapısallaşmış bir biçim ve hayat felsefesi beraberinde ise yaşam kültürünü oluşturacak bazen ben derim keşke parayla robot alsak benim yerime sanayide yada şirkette o çalışsa bende dünyanın tadını doyasıya çıkarsam diye...

Evet bazen benim demelerime çok kulak asmayın çunku ben çalışmayı çok seviyorum ama gerçekten de hayat bu yöne kayıyorsa gerçekten de sanayide buyuk robotlaşma ve endustrı gelışım alanları doguyorsa bunları göz ardı edemeyiz değil mi...

Hayat o kadar hızla değişiyor ki değişirkende beraberinde gelişimide getirebiliyor...

Bundan yıllar evvelinde ulaşım araçları develer değilmiydi yada atlar bakın onca yıllar sonra şimdiki binek araçlara bakalım hem hızlı hem komforlu hemde daha guvenılır....

Yıllar sonra 2020 den sonra çok şeyin değişip gelişeceği bir süreci yaşayacağız bizlerin ömrü ne kadar sürer o günleri görürmüyüz bilemeyiz fakat bilinen birşey var bizler çok eski teknolojiyi kullanıyoruz gelecek çağın çocukları ve nesıllerı gelecekte Hologram teknolojısı ıle devamında hologramın ust teknolojısı olan Teknosgramı kesfettıklerınde hayat neredeyse onlar ıcın parmaklarının dokunuşları arasında dıyebılırım....

Gelecek sadece bu TEMA ları sunmayacak akabınde Dıgıtal para donemını bununla bırlıkte Dıgıtal ekonomıyı beraberınde ISE Dıgıtal Devlet semalarınıda getırecek hatta en önemlı şema bana göre dunyada tek digital para biriminin kullanılacak olmasının yanı sıra dunyada yenı bır dıl ıle yenı dıgıtal dılını kullanacak olmuş olmalarıdır...Yani dünyada TEK dil olacak olmasıdır

Herşey değişirken Temalarda sistemler ve düzen akslarıda yeniden duzenlenecek olması ayrı bir değişiklik diyebilirim bununla birlikte insanların kredi kazanarak odul elde etmesi bununla birlikte saglık çipleriyle yapay zekaların entegreleşmesi ve belkı de gelecekte yenı bir din TEMA sıda sunabılırler bılemeyız....

Bundan bu teknolojılerden çok seneler evvelinde böyle bir not data bıng lere dusuyorum o zamanların genç beyınlerıne yazıları okudugunda sunları söylemek ıstıyorum...

Bizlerin yaşantıları hayatları sizlere göre çok farklıydı çünkü bizler duyguları yakından görüyor ve hisseddiyorduk sizler çok farklı zamanların insanlarısınız eger bir ışık görmek istiyorsanız size sunulandan öte sunulamayanı görmeniz gerektiğidir..

Temalar sınıflandırmalar vssss ...

Aslında hayat beraberinde bir çok şeyi değiştirecek önemli olan bizlerin kimliklerini yani değerlerini olduğu gibi koruyabilmesi ve umutlarını daim ettirebilmesidir diyerekten yazıları sonlandırmak istiyorum..

Böyle.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar