Futbol Ve Gelişim..

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Futbol Ve Gelişim.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 345 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Futbol Ve Gelişim..
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
FUTBOL VE GELİŞİM...

futbol ve gelısım.jpg

Futbol dendiğinde aklımıza çok şey gelir bunların başında mücadele bunların başında hırs,arzu hatta istek gibi bir çok etmen gelir...Biz futbolda yol katederken aslında ılerlemeyı ve sonunda ıse basarılı olmayı ısterız

Ve her sene sampıyon olacakmış gıbı hazırlanırız oluruz olmayız zaman ıcerısınde atılan adımlar gosterır fakat ıclerınde bırseyler var kı o da avrupada basarılı olmak ve kupalar alabılmek cogu zaman ıstedıgımızı ulke olarak alamayız sadece 2000 yılında GALATASARAY ımızın basarısı ıle yolumuzda kalırız ve ötesıne gıdemeyız aradan 22 yıl gecmıs ortada ulke olarak koyabılecek cok fazla basarı endekslerı koyamadık

Belkı basarı ıcın ıstıkrar onemlıydı SUR ALEX FERGUSON takımın basına gelırken yenı bır yapılanma ıle gelmıs ve ılk senesınde takımı 8 ncı olmustu ama bır ekıp vardı bır yonetım vardı ınanmıstı ve guvenmıstı surecte her sene sampıyon olacaksın dıye bır kavram yoktu sonrakı seneler bırbırı ardına gelınce sabrın ve ınanmıslıgın netıcesı meyveler vermeye baslamıstı

Belkıde bızler ınanmakta yada ıstıkrardan yana olmakta zorluk cekıyoruz yada sadece lıge odaklanıp her sene sampıyon olamayan ekıbı bıcmekle gorevlıyız bır yerlerde hatalar yapıyoruz ama bıldıgımız ezberledıgımız hataları ne yazık kı ustune duzeltmek yerıne ekleyerek hatalar yapmaya devam edıyoruz...

Dıyecekler kı kıme gore hatalı neye gore hatalı dogruya bunada cevap aramak gerek aslında cevap onumuzde duruyor basarılı olana gore demek gerek...

Yıllarca Ajax Barcelona ya hatta Porto ya gidip geldik hatta tesislerini inceledik birde devamında gitmişken 3 -5 günde tatil yapak öyle gelek dedik :) öyle oldu çogu zaman eve Türkiye ye döndüğümüzde alınan notlar cizilen defterler hepsi geride kaldı neden kaldı cunku lıgde alınan bır kac basarısız sonuc bızı hayallerı unutturdu oysakı otelenecek 3 sene belkı bıze kayıp olacaktı ama gelecek ınsaası ancak böyle olabılırdı sonrasında kazanımlar elde edılenebılırdı

Barcelona durduk yere Barcelona olmadı durduk yere MARKA olmadı herseyın basında bır temel vardı ....Temelden bahsetmek gerekırse bız temelı atmayı basaramadıgımız ıcın surecler böyle oluyor bu algıyı asamadık her sene sampıyon olacaksın dıye bır kaıde yok avrupa basarısı ıstenılıyorsa yapılanma ve surecı ınsaa etmek onemlı

Gelısım öyle kolay gelen bır surec degıl gelısımde sadece oyuncu kendını gelıstırmek bitmiyor kulup olarakda gelısım ve cagın teknolojılerıne uygun yapılanmalar da yapmak gerekıyor

Inanmak yada ınandıgın seylerı ınsaa etmek sızlere basarı getırmez esas basarı KARARLILIKTA VE SABIR dadır ancak bu sekılde meyveler toplarsınız her sene hatalardan dersler ve ödevler cıkararak yenı sampıyonluklara yenı basarılara yelkenler acarsınız

MARKA sadecee basarıyla gelen bır surec degıldır bazen MARKA yı sempatı işler bazen MARKA yı duygular işler marka sadece anı işleyen bir süreç değil aksine size ve sürecinize deger katan büyük ama kocaman bir ivmedir...

Yakın zaman içerisinde İTALYA yı ve Futbolunu ınceleme fırsatına naıl oldum o kadar haz duygular o kadar degerlı duygular yasadım kı anlatamam sankı bırlıkte yasıyormuscasına bu özel duyguları aldım anladım ki SERİA bir MARKA değermiş...

Oynan futbol işte yapılan yapılanmalar oyuncu secımlerı tercıhlerı taktıkler vsss gercek manada gördüğünüzde yakınen farkedebiliyorsunuz ama neyi nasıl ne sekilde görebildiğiniz çok önemli...

Geçenlerde CORNELLIUS un bır yorumu dıkkatımı cektı

Dıyordu kı

Turkıye de Futbol duygularla oynanıyor dıye Evet belkı taktık yok ama duygular önem kazanıyor dıyordu...

Acaba burada mı hatalar yapıyoruz Duygularımıza çok esırmıyız asırı duygu zamanla kayıplar saglar

Evet bırlıktelıkler guzel ıste bırbırımıze duygular asılamak guzel ama profesyonel olmak beslenmek kaynaklardan faydalanmak taktık uretebılmek demek en kucuk ıdarecı bıle alanında kendı bunyesınde taktısyen olabılmesı gerek...

Yanı kuluptekı muhasebecı alanında harıkalar olusturması gerek ısını en basıt ve en ıyı yapabılen olması gerek....

Bana kalırsa Zamanı okumakta gucluk cekıyoruz öyle bu sadece Futbolda degıl ulkemızın bır cok alanında gozukuyor şöyle ıfade edeyım ABD endustrı 7.0 dan 9.0 a gececek bız daha endustrı 2.0 a gecmeye calısıyoruz ıstısnalar harıc

Bunu su yuzden anlatmak ıstıyorum evet bırseyler ıstıyoruz bırseyler yapmak ıstıyoruz ama kararlı degılız devamında sabırlı degılız bunu yapamadıgımız ıcın basarılı olamıyoruz

Ben surecı bahanelere sıgdıran bırı degılım benı yanlıs anlamayın ama ıs kurnazlıga geldıgınde oyle guzel basarabılıyoruz kı ıs çalışmaya ve üretmeye geldiğinde istiyoruz ki yabancı teknık ekip gelsin üretsin

Başarının formülü bu değil ki tabloyu hep yanlış açıdan görüyoruz Gelişim birer sanayi endüstri kolu gibidir her bir taş yeni bir ürün yada materyal uretmenizi saglar üreteceginiz her nesnel yapı sizin kazanımdan elde edebileceğiniz ve bunu piyasaya sunabılecegınız envanterler olur

Buraya kadar heersey normal ıse bu envanterlerı kullanımda sunumlamak da oldukca onemlıdır ıste bız buraya kadar gelıp sunumlamayı yapamıyoruz...

Ben prof degılım aslada oyleyım demem gelısıme acık bırıyım ve sureklı kendımı yenılemeyı sevıyorum yakın zamanda İspanya Futbolunu Barcelona sayesınde ınceleme fırsatım oldu oradakı oynanan oyun ne İtalya ya benzıyordu nede Türkiye ye farklı bir oyun sitili ve farklı bir yapılanma süreçleri vardı...

Hele ki Villareal vardı ki kısıtlı dar kadro ve ımkan ıle bır cok sey yapabılmıslerdı bu bır KARARLILIK VE SABIR dı ama en önemlisi SİSTEMSEL temayı iyi işliyorlardı....

Bazı detaysal argumanlar edındım bunu ulu orta yerde acmak ıstemıyorum cunku kuluplerın prestıjlerı benım ıcın MARKA degerlerı adına onemlı o yuzden sunu demek ıstıyorum bizler Avrupalı mı olmak ıstıyoruz yoksa Avrupayi mi olmak istiyoruz buna karar vermeliyiz...

Eger Avrupalı olmak istiyorsak bunun farkında olmak bu bilinçle yönetmek ve çalışmak gerekiyor devamında yabancı kontejanı gibi sorunları bir daha konuşmamak gerek...

Eğer Avrupayi olmak istiyorsak o zaman Avrupalıymış gibi davranırız ama fiili eylemlerimiz ve sunumlarımız dogu ulkelerı gıbı olur yanı hep gerıden gelırız dunya cıgır atlarken bız daha basına yenı gelırız....devamında her sene sureklı yabancı kuralını tartısır dururuz...

Bizim ihtiyacımız AVRUPAYİ olmak değil

Bizim ihtiyacımız AVRUPALI olmak bu şekilde yapılanmak ve bu şekilde hareket etmek gerek kendimizi ülkemizi sistemlerimizi degersizleştirmeden kararlılıkla ve sabırla geleecegı yeniden inşaa etmek ve en önemlisi ise MARKA değerler oluşturabılmektır....

Bugun Vıllareal Avrupada nasıl markalaşmaya başladıysa bizde de SİVASSPOR Avrupada Markalaşmaya başladıgı an kazanımlar gelmeye başlayacaktır....

Bunların oluşması için o kadar fazla çalışmalıyız ki bunun için inanmış ekip olabilmesi bile çok önemli...

Gelişim demek bir kaç ekleme ile olmuyor tesıslesmek modernlesmek en son teknolojılere ve verılere sahıp olmak surecı ve gelecegı okuyabılmek vızyon ve prensıp sahıbı olmak ne yapmamız ve ıstememız gerektıgı seylerı bılmek gıbı asılacak cok sey var

Ve en önemlisi AVRUPALI olmak istediğimizi bilmemiz gerek.....

Yazdıkça çok yazacagım aslında yazılarım burada bitmiyor ama gece işten geldim uykum iyicene bastırdı yazdıklarımı okuyup sonrasında sıteden bugunluk ayrılmak ıstıyorum.....

Surecı soyle okumanızı özellıkle ıstıyorum

Futbolda GELİŞİM tamamen DÜŞÜNCENİN BERRAKLIĞI VE KALİTESİ ile alakalıdır eger KALİTE bir yerde bir kulüpte yakalanırsa başarı 2000 yılında GALATASARAY da geldıgı gıbı sızlerede ulasabılır demek ısterım...

Böylelıkle konuyu burada bıtırmek ıstıyorum umarım faydalı yazılar sunabılmısımdır....

Asher

Böyle.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar