Felsefe.NET'e Neden Üye Olduk?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde insan tarafından oluşturulan Felsefe.NET'e Neden Üye Olduk? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 18,013 kez görüntülenmiş, 98 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Felsefe.NET'e Neden Üye Olduk?
Konbuyu başlatan insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Prens Ernak

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Birisine saçma gelen bir şey, başka birisine hiç de saçma gelmeyebilir.O halde, dünyada saçma diye bir şey kesinlikle yok diyebilirim.
Burada beni düşündüren, yukarıda da dediğim gibi, bizi yönlendiren şey nedir?

Birine saçma gelen bir şey, başka birisine hiç de saçma gelmeyebilir; öyleyse "O halde, dünyada saçma diye bir şey kesinlikle yok diyebilirim." cümleni saçma buluyorum. Saçma buldum, demek saçma/saçmalık var. Yani kesinlikle yok diyemezsin *:)

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
saçma,bizim anlamadığımız şey değil de; bir yargının formel mantığı alt-üst ederek, kendi ögeleriyle tutarsızlaşması demektir... örn. ''kafamdaki şapka,üç köşeli bir daire şeklindedir'' ...yargısı, aklı başında herkese saçma gelecektir....

E32

Felsefe.net
Yeni Üye
@Feylesof TeCe;
Benim anlatmak istediğim şeyi yaptınız. :)
Benim yazım belki size saçma gelebilir ama bir başkası için saçma olmayabilir. (Burda kendi cümlemi savunmuyorum, sadece onun üzerinden örnek vermek istedim.)

@birazdahaderinmavi;
Yorumunuz beni gerçekten düşündürdü. O söylediğim ilk cümlelerin yanlış olduğunu düşünmeye başladım.Öncelikle bilimsel konularda saçmalığa yer olmadığını düşündüm.
Ama şimdi de aklıma şöyle sorular gelmeye başladı:
"Sadece öznel konularda mı "saçma" dan bahsedilebilir? (Bilimsel bir yöntemle ortaya konulamayan)"
"Peki öznel düşünceler, gerçekten saçma olabilir mi yoksa yargılayan kişiye göre değişir mi?"

Sizler ne düşünürsünüz?

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Başlığı amacının dışına çıkarmayalım lütfen.

byProblem

Felsefe.net
Yeni Üye
felsefeye olan ilgim beni buralar getirdi :)Tabi bu ilgim de Recep hocam sayesinde oldu.Saolun varolun hocam :)

sanki zerdüşt

Felsefe.net
Yeni Üye
Cevap: Ynt: Felsefe.NET' e neden üye olduk

Merhaba ben de aranıza yeni katıldım ve hemen kendime neden diye sordum.
Aslında tam da şu sebepten diyemiyorum. Bir arayış içinde olmak, kendini ifade ediş şekli oluşturmak, benim de bir söz hakkım var diyebilmek, bilgiyi kendimce yorumlayabilmek için geldim diyebilirim. Ayrıca günlük konuşmalarda ayaküstü, felsefik derin konulara girilemiyor. Uzun bir süredir felsefi konulara giremedim. Zamanla ısınacağımı düşünüyorum.

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Hoş geldiniz aramıza, keyifli vakit geçirirsiniz umarım:)

Ümit Zafer Bağcı

Üye
Yeni Üye
Mustafa Tekiner, hocam bu siteyi kurduğunuz için öncelikle sizlere teşekkür ederim. Aynen dediğiniz gibi bütün forum siteleri telefon melodilerine vb yer veriyor. Ama siz ki insanları düşünmeye, düşündüklerini paylaşmaya sevk ediyorsunuz. Felsefenin yalnız başına gerçekleştirilemeyeceğini, başkalarıyla iletişim içinde olup, başkalarından yola çıkarak gerçekleştirilebileceğini düşünürüm. Sizler de felsefeye ilgisi olan insanlara bu ortamı sağlamış durumdasınız. Ayrıca sadece felsefe ortamı olmayıp, şiirlerimizi, anlamlı sözlerimizi paylaşabileceğimiz bir edebi site de var karşımızda, ben tekrar teşekkürlerimi sunarım. Saygı ve sevgilerimle...

:=) Neden üye olduğumu eklemeyi unutmuşum. Zaten yazdıklarım üye olmamın nedenini açıklıyor sanırsam...

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Gelenler gidenler, bu siteye değer verenler... Herkesi seviyorum. Yeni katılanlara tekrardan "Hoş Geldiniz" diyorum.

Mnzv

Felsefe.net
Yeni Üye
Canım derin bir film izlemek istedi felsefi filmler yazdım google paşaya bakarken sizin sitede konuya denk geldim öneriler güzeldi bi çoğu izlediğimdi ama olsun sevdim üye oldum.

tugay93

Felsefe.net
Yeni Üye
facebook tan kaçış buraya gelmek burda olmak değildir benim aradığım sadece benle beraberen az 5 arkadaş her konuda tartışacağım

Ape

Felsefe.net
Yeni Üye
Neden Üye Olduk? :) Eskidende Üyeydim ...Açıldığını Duyunca Bakmak İstedim Yeniden ...

ysevil

Felsefe.net
Yeni Üye
Tarama yaparken görüp üye oldum.
Kafama takılan konularda özgürce yazılmış yazı ve yorumlarla cevaplar bulabileceğim,ve tartışabileceğimi düşündüm.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
samsa'ya aramıza geldiği için hoş-geldin demek istedim. sitede "estetik" bölümü isteğini yönetime bırakıyorum ve benim de bir isteğim olsun; yeni katılan arkadaşlar için bir hoş-geldin sayfası olabilir diye düşündüm.

samsa

Felsefe.net
Yeni Üye
teşekkür ederim necdet evren... hatırladığım kadarıyla, sizinle kapanmadan önce felsefe ekibinde bir kaç yazışmamız olmuştu.
sağlıcakla..

Avdan

Felsefe.net
Yeni Üye
İleride Varlık Felsefesi okumak istiyorum. Bana bu siteyi önerdiler. Siteden çok memnun oldum. Siteyi açanlara çok teşekkür ederim.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
saçmanın anlamını düşünüp duruyorum; serpmek ve saçılımla kıyasladım düşündüm-saçılma
sonra mısır saçmak saçması geldi aklıma;
ama saçmalama olduğunda saçma işi kök olur ve bu durumda bu anlamı karşılayan örneğin bir balık tutma saçması-gereci de var;
bu durumda saçmalamak saçılabilen/açılabilen bi şeyi dağıtmak ve onu ya tutarsa mı yapmak
belki; el kararı ve göz kararı bi iş;
bildiğim bir diğer saçma'da kuş saçması ve fişek saçması;
eğer hedefteyse bunlardan biri vurabilir ancak onlarca saçmadan biri ya da bi kaçı isabet eder;

açılmayla arasında ne fark olduğunu düşünüyorum;

ortalığa saçılmış;
biraz dağınıklık ve rastgelelik-rastgele dağılım gibi duruyor;
ama çok fazla olan bir miktarı çağrıştırdı bu

---

peki

filozof olan saçmalıklardan korkmamalı da;
mayın
çağrışımı
ve mayın temizleme ya da basmama
yola dizilmiş taşlar- ya da yanlış taşlar ve ya da gereksiz taşlar-bomb

diğerinden ise; genel yanlış yargılar savrulması ama satma ve pazarlama da ve pazarlanan ve bilinçli pazarlanan yanlış yargılar ve tuzaklar ve saçma (boş vaaz!) boşa atılmaz çağrıştı ben de;
birincisi ya tutarsa;biterse;
ikincisi ya basarsa-düşerse

saçmacıları görüyoruz ve tanıyoruz-biliyoruz bir bir; nokta!

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar