Felsefe Net

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde maestro tarafından oluşturulan Felsefe Net başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,305 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Felsefe Net
Konbuyu başlatan maestro
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan maestro

maestro

Felsefe.net
Yeni Üye
Mailime düşen davet mesajı üzerine geldim. Forumun eski halinden eser yok. Yorum yazmaya değer bir konu dahi bulmadım, son aktif olan konularda. Bu siteyi, kim veya kimler bu hale getirmeyi başardıysa kutlamak gerekir diye düşünüyorum.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Mailime düşen davet mesajı üzerine geldim. Forumun eski halinden eser yok. Yorum yazmaya değer bir konu dahi bulmadım, son aktif olan konularda. Bu siteyi, kim veya kimler bu hale getirmeyi başardıysa kutlamak gerekir diye düşünüyorum.

Tek mesajınız var, yeni üye gözüküyorsunuz fakat sitenin yeni halinden şikayetçiniz ve eski üye olmalısınız ki davet mesajı almışsınız...İlginç!
Eski hali nasıldı bilemiyorum, şikayet etmek yerine forumu eski haline getirmek için ne olması gerekiyorsa keşke onu önerseydiniz bizler de fikir sahibi oluruz.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
1)Forumda binlerce konu bulunmaktadır. Bunlar içerisinde her kesime hitap eden, yorum yazmaya değer bir çok konu mevcuttur.
2)Son konuların içeriği çok kısa süre içerisinde değişmektedir. Bunlara bakarak forum hakkında karar vermek makul değildir.
3)Son konular içerisinde yazmaya değecek olanını bulamamışsanız, değer yargılarınızda bir problem olma ihtimali yüksektir.
4)Mevcut konularda yahut da gündemde olan son konularda yazmak gibi bir mecburiyet de bulunmamaktadır. Katılımcılar isterlerse yeni konu açabilmektedir.
5)Açtığınız gibi bir başlık açmaya zahmet edeceğinize, "değerli" bir konu açabilirdiniz.
6)"Yok arkadaşım ne uğraşacağım" diyor olsaydınız, zahmet edip de bu başlığı da açmazdınız; yani bir uğraşma potansiyeliniz var demektir.
7) 1 seneye yakın bu forumun üyelerindenim, sizi 1 kere gördüğümü hatırlamıyorum.
8)Birileri "değerli" birşey yapsa da ben de takip etsem gibi bir yaklaşımla, kendizi edilgen bir konuma sokmuş oluyorsunuz. Böyle bir edilgenlikle ancak size sunulanlarla yetinmek zorundasınız. Şikayet etme hakkınız yoktur.
9)Siz bu başlığı açınca forum geçmişe nazaran daha "değerli" olmadı.
10)Bu tarz yorumlara harcayacağınız enerjiyi, "değerli" konular açmaya yönlendiriniz.
11)Bu foruma devamlı katılmayacaksanız, forumu takip etmeyecekseniz açtığınız bu başlık anlamsızdır. Bu başlığı anlamlı kılmak için foruma iştirak ediniz.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Dün üye olduğunuza göre (sanırım eski üyeliğinizin bilgilerini unuttunuz).. bu mesajıda 13:06 da yazdığınıza göre , siteye uzun aradan sonra gelip dünden bu yana en fazla bir kaç saat incelemişsiniz.. sonrada vay ne hale gelmiş ,yanmış bitmiş kül olmuş hesabı provkatif bir başlık açmışsınız..
amacınız provokasyon olmasaydı eğer eskiye göre fark ne? birkaç satır yazardınız..
ama bir kaç saatte tüm olup biteni anlayacak bir dehaya sahipsiniz belkide..belkide anlatılanı okumadan başlığa bakarak anlıyorsunuz .. ve hatta daha fazlası ...Ooo !! maestro değilde bir süper kahraman ismiyle nick alsaydınız keşke , hem dönüşünüzde bundan daha muhteşem olmuş olurdu ..

maestro

Felsefe.net
Yeni Üye
Belli ki diğer üyelere de bu şekilde davranmışsınız. Eski üyelerin hiçbiri yok ortaklıkta.
Yönetici, laf sokma derdinde olacağına, takkesini önüne koyup, düşünmesi gerekir. Muhatap olduğum tutum, burada kalmama değer bir şeyler olmadığını gösterdi.
Tutumunuz, beni burada kalmaya yöneltmek değil, kaçırmaya yönelik. Aynı yolda devam edin kardeşim. Başarılar dilerim.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Belli ki diğer üyelere de bu şekilde davranmışsınız. Eski üyelerin hiçbiri yok ortaklıkta.
Yönetici, laf sokma derdinde olacağına, takkesini önüne koyup, düşünmesi gerekir. Muhatap olduğum tutum, burada kalmama değer bir şeyler olmadığını gösterdi.
Tutumunuz, beni burada kalmaya yöneltmek değil, kaçırmaya yönelik. Aynı yolda devam edin kardeşim. Başarılar dilerim.

Yöneticiyi boşverin maestro sizin derdiniz nedir şahsen ben de çok merak ettim.
Eski üyeliğiniz-nikiniz her ne ise öncelikle onu yazmalıydınız ve beraberinde birkaç gün konu açıp, katılım yapmalıydınız daha sonra yorum yapsanız anlayış ile karşılanırdı fakat Sarı Çizmeli Mehmet Ağa misali yönetimi-siteyi eleştirmişsiniz fakat neye göre, kriteriniz nedir?
Eski üyeler yeterli olgunluğa sahip olmadıkları için de siteden ayrılmayı seçmiş olabilirler kimden bahsettiğinizi bilmiyorum gerçi ara ara giriş yapan eski üyeler de var.
Öncelikle forum hakkında eleştiri yapmakla beraber öneri de sunmuş olsaydınız ilk yorum yapan kişi olarak iyi niyetli tavrınız için teşekkür ederdim fakat ortamı germeye gelmişsiniz belli ki üstelik tek bir mesajınız dahi yok ki neyi beğenmediniz anlayabilseydik keşke yoksa siz de şu herkesi ve herşeyi yetersiz gören mükemmel ve eşsiz üyelerden misiniz? Değerinizi bilemedik galiba.
Forumlara belli kişiler üye olmalı şeklinde bir şart yok, bu forumda da eğitim v.s gibi bir şart konulmadığına göre ilgisini çeken ve vakit bulan herkes üye olup, yorum yapabilir ya da konu açabilir. Herkes özgürce saygı sınırları aşmadıkça konu paylaşabiliyor daha ne istiyorsunuz anlayamadım.
Şu konularda yazılmalı, şu kişiler yazmamalı falan şeklinde diktatörce bir yaklaşım bekliyorsanız üzgünüm yanlış yerdesiniz.
Çok bilgili, donanımlı biri olduğunuzu kabul edelim ve bu yüksek kapasitenizle sitedeki paylaşımları beğenmediniz. O zaman siz paylaşım ya da katkı sağlayın da herkes faydalansın. Prof'lar yorum yapar diye bekliyorsanız Prof'ların şahsi sitelerini bulup orada yazılarınıza yorum beklemelisiniz.
İnsan sorun aramaya meraklı ise bulur zaten o kadar konu içinden yorum yapmaya değer konu bulamamış olmanız beni de şaşırttı. Oysa eski üyelerin açtığı konular üzerinden yorum yapılıyor genelde eski üyeler yok diye yas tutmadığımız için bizi hoş görün lütfen.
Paylaşmak isteyen, kişisel kavga ve hesaplaşma peşinde olmayan herkes katılım sağlar ise siz de kendi Level'ınızda üyeler eminim ki bulursunuz fakat yeter ki niyet iyi olsun ve eski üyeler kapris yapmak yerine keşke biraz foruma sahip çıksalardı bu kadar kolay aslında.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Kendini İfade Etmek <<İnsanın doğayla, toplumla, toplumun diğer bireyleriyle ve kendisiyle olan ilişkilerin üzerine konuşmayı değersiz buldunuz...
Tanrı Parçacığı Buluşu Doğrulandı <<fizik konusunda devrimsel niteliğe olduğu düşünülen higgss bozonu varlığının kesinleşmesi üzerine konuşmayı değersiz buldunuz...
Tarihte Bugün << Marksizm'den hareketle Marks'ın öğretisi üzerine ve Einstein'dan hareketle görelilik üzerine konuşulabilirdi değersiz buldunuz...
Doğu Perinçek (Aydınlık) <<< Güney amerika devrimciliği ile Anadolu devrimciliği üzerine konuşulabilirdi değersiz buldunuz...

Ben de sizin bu yorumunuzu değersiz buldum...Forumun dinamikliğinin en önemli göstergesi "neler değiştirilebilir?" üzerine yapılan tartışmalardır. Bundan haberdar olmadan
Yönetici, laf sokma derdinde olacağına, takkesini önüne koyup, düşünmesi gerekir.
dediniz. Bunları düşünüyor oluşumuz, ön yargılı yajklaşımları, yapıcı olmayan tahrip edici ve temelsiz kanaatleri onaylayacağımız anlamına gelmez. Sizin derdinizin burada kalmak olmadığı, açtığınız başlığın içeriğini dolduruş biçiminizden, zorlama bir şekilde değersiz bulduğunuzu iddia ettiğiniz konuların ağırlığından bellidir.Bu nedenle "Bana böyle yaklaştınız, ben de o yüzden kalmam" demeniz hiç inandırıcı değildir. Bu forumun, "Her ne olursa olsun insanları burada tutmalıyız" gibi bir yaklaşımı yoktur. Başlığın açılışındaki gibi bir yorumu yaptıktan sonra, "Bu yorumum onaylanmazsa, gönlüm alınmazsa giderim" biçimindeki tavrınızla uğraşama mecburiyetimiz yoktur. Başarılar dileriz.

maestro

Felsefe.net
Yeni Üye
"Yönetici dışında yazanlar üye değil. "Ne" dir ki onlar?
Konuyu diğer üyelere kapattınız da, kapalı devre mi takılıyoruz?" demiştim.

Yanlış görmüşüm. "Donkişotluk" yapıyorlarmış. ;)

ls2

Kahin
Onursal Üye
Hımm demek yöneticiler (aslında yeldeğirmenleri ) yüzünden bu hale geldiniz :)

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Böyle arkadaşlarımız zaman zaman gelirler bir kaç cümle söyleyip en fazla 3 gün içerisinde ortadan kaybolurlar. Sonra tekrar başka nickle gelirler ve aynı eylemleri yapmaya devam ederler. Bu böyle sürüp gider, değişmez. Umursamamak gerekir bu arkadaşlarımızı çünkü varlıklarının hiç bir aşamasında yapıcı olmamışlardır.

Bu forumda ilginizi çeken bir başlık bulamadıysanız , -yazmaya değer bir konu bulamadıysanız- size arkadaşlarımız ilginizi çeken bir başlık açın da kalibrasyonuzu kendi başlığınızda gösterin demek istediler sanırım siz anlamadınız bunu..

Biz bir felsefe akademisi değiliz ama bir kanka muhabbetleri yapılan, ağzına kadar reklamla dolu da bir forum değiliz.Ortada bir yerlerde seviyelice sohbet etmeye çalışanları, tartışanları barındıran bir forumuz. Her aşamamızda yapıcı bir şeyler yapmak isteyen arkadaşlarımızı desteklemişizdir.

Ya şimdi ortadan sessizce sıvışın ya da bir başlık açın da görelim sizin yazmaya değecek başlığınızı...

maestro

Felsefe.net
Yeni Üye
Kafanıza uymayan üyeleri kaçırmakla üstün yöneticilik niteliğinizi ortaya koymuşsunuz. Şu konuda ortaya koyduğunuz üslup dahi kalibrasyonunuzu göstermek için yeterli. Tabii siz yaptığınızın farkında değilsiniz. Farkında olsanız yapmazdınız zaten. Bunun ayırdında olabilmeniz için, daha epey zamana ihtiyacınız olduğu açık seçik ortada.
Tabii ki üç sonra yok olacağım. Fazla bile kaldım. Sizlerin yöneticilik yaptığınız bir forumda kalmaya gelmedim herhalde. Çapınızın ölçüsünü ortaya koymak için geldim, ve gidiyorum.
Yokluğumda laf sokmalarınıza devam edebilirsiniz. Sizler için çok şey ifade ettiği besbelli olan kontrol panelinizin başında, "sanal yöneticilik" hevesinizi tatmin etmeye devam edin.
Başlangıçta amacım üslubumu bu denli sertleştirmek değildi. Tutumunuzla buna siz zorladınız. Benim, konudaki üslubuma bakın; bir de sizin kullandığınız üsluba... Don Kişotlarınız ile birlikte... İşte aramızdaki kalibrasyon farkı... Fakat sizler bunu da göremezsiniz.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Kafanıza uymayan üyeleri kaçırmakla üstün yöneticilik niteliğinizi ortaya koymuşsunuz. Şu konuda ortaya koyduğunuz üslup dahi kalibrasyonunuzu göstermek için yeterli. Tabii siz yaptığınızın farkında değilsiniz. Farkında olsanız yapmazdınız zaten. Bunun ayırdında olabilmeniz için, daha epey zamana ihtiyacınız olduğu açık seçik ortada.
Tabii ki üç sonra yok olacağım. Fazla bile kaldım. Sizlerin yöneticilik yaptığınız bir forumda kalmaya gelmedim herhalde. Çapınızın ölçüsünü ortaya koymak için geldim, ve gidiyorum.
Yokluğumda laf sokmalarınıza devam edebilirsiniz. Sizler için çok şey ifade ettiği besbelli olan kontrol panelinizin başında, "sanal yöneticilik" hevesinizi tatmin etmeye devam edin.
Başlangıçta amacım üslubumu bu denli sertleştirmek değildi. Tutumunuzla buna siz zorladınız. Benim, konudaki üslubuma bakın; bir de sizin kullandığınız üsluba... Don Kişotlarınız ile birlikte... İşte aramızdaki kalibrasyon farkı... Fakat sizler bunu da göremezsiniz.

Maestro konu açmadan gider ve şu üstün bilgi kapasitenizden bizleri mahrum ederseniz şahsen çok üzülürüm. Konu açmaya cesaretiniz yok galiba bu kadar uzattığınıza göre amacınız sadece yönetim ile çatışmak.
Düzgün paylaşımlar yapan ve saygılı üslup kullanan ya da hiç bir kesimi-görüşü hedef almadan sakin bir tavırla görüş bildiren hiç kimseye yönetimin tepki verdiğini şahsen görmedim, eskiden ne oldu bilemem fakat siz eski nikinizi yazmaya bile cesaret edemiyorken gizli-saklı neyi tartışıyorsunuz? bunu çözemedim, sanırım yaşınız çok küçük biraz daha olgunlaşmanız gerekiyor, ne kadar boş bir tartışma bu bilmem farkında mısınız?
Eski nikinizi yazar ve yönetime eskiden şöyle idi bundan sonra böyle olsa daha iyi olur şeklinde öneri sunarsanız herkes anlayış gösterir fakat siz nikinizi bile açıkça ifade etmeye-göstermeye korkarken bence yazdıklarınız havada kalıyor.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Kafanıza uymayan üyeleri kaçırmakla üstün yöneticilik niteliğinizi ortaya koymuşsunuz.
"Üyeleri" biçimindeki ifade ile kalabalığa karışarak benliğinizi arka plana atmış oluyorsunuz ki zayıflık ve kendine güvensizlik işaretidir, çoğul değil de tekil konuşursanız güçlü bir imaj verebilirsiniz. Gücü yarattığınız sanal kalabalıklardan değil bizzat kendinizden alın.

Şu konuda ortaya koyduğunuz üslup dahi kalibrasyonunuzu göstermek için yeterli. Tabii siz yaptığınızın farkında değilsiniz. Farkında olsanız yapmazdınız zaten. Bunun ayırdında olabilmeniz için, daha epey zamana ihtiyacınız olduğu açık seçik ortada.

"Çapınızın ölçüsünü ortaya koymak için geldim, ve gidiyorum." Hangi aklı başında, yetişkin insanın böyle bir amacı olabilir? Düşünün, mailinize bir davet geliyor, siz de kendi kendinize " Yahu ben şu yıllardır girmediğim siteye gireyim de bunların çapını ortaya koymaya çalışayım diyorsunuz" Sonra da karşınızdakiler ile aşık atmaya çalışıyorsunuz.

Öncelikle varlığınız ile yokluğunuz arasındaki fark benim için bu yazının yazım süresi olan 3-5 dakika kadardır.Açtığınız başlık "laf sokmak" için açılmış bir başlık; ancak ikidir "laf sokmak" deyip bundan şikayet ediyorsunuz. Bizler forum yöneticisiyiz, ebeveny değiliz. Anneniz- babanız sizin her eyleminizi yüksek bir anlayış ile karşılayabilir. Siz ebevenylerinizin karşısında her zaman haklı olmaktan haz duyabilirsiniz. "Ben bazı eylemlerde bulunayım, tutarsız laflar edeyim, anlamsız amaçlar edineyim; ancak kimse bana itiraz etmesin, her söylediğim kabul görsün" gibi bir yaklaşımınız olabilir. Olabilir de bu yaklaşımınız aile içerisinde kabul görebilir burada görmez.

Bu yazıyı son nokta olarak yazıyorum, cevap hakkınız saklıdır.

Sevgili forum üyeleri, lütfen kendisi ile karşılıklı bir tartışmaya girmeyiniz ve yönetimin insiyatifine bırakınız. Anlayışınıza teşekkür ederim.

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Beni özelden tanıyanlar sadece forumda sanal klavye başında yöneticilik yapmadığımı çok iyi bilirler sayın maestro:)

Neyse konuyu ben uzatmayacağım, kişiselleştirmeyeceğim ister yazarsınız ister kaçarsınız tercih sizin ..

maestro

Felsefe.net
Yeni Üye
Yazdım da ne oldu? Tam da beklediğim doğrultuda davranıldı. Haklıymışım... :)

maestro

Felsefe.net
Yeni Üye
Sürekli bir "banlanma kılıcı" nın gölgesi altında yazmak, kişiliksiz olmayı kabullenmektir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar