Felsefe İçin Önemli Olan Diller

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde berat1058 tarafından oluşturulan Felsefe İçin Önemli Olan Diller başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,637 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Felsefe İçin Önemli Olan Diller
Konbuyu başlatan berat1058
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

berat1058

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhabalar;

Üniversitede felsefe üzerine okumak istediğim için hangi dil/dillerin felsefe için bana daha çok yararlı olacağını merak ettim. Birkaç araştırmadan sonra Fransızca ve Almanca'nın felsefe eserler bakımından daha geniş bir dil olduğunu buldum.

Felsefi eserleri kendi anadilinde okuma hevesimden dolayı yeni bir dil öğrenmek istiyorum. Sizce felsefe için hangi dil/diller daha önemli? Nedenleri ile birlikte cevaplarsanız minnettar olurum. Teşekkürler.

yeşil

Felsefe.net
Yeni Üye
Bu aslında hangi alana ilgi duyduğunla yakından ilişkili, Alman idealizmine ilgi duyuyorsan Almanca, Varoluşçuluk çalışacaksan, yine almanca ve fransızca anadilleri var, modern felsefe metinlerinin genelinin anadilinin fransızca ve ingilizce olduğunu söyleyebilirim. Empirisizm için elbette İngilizce. Descartes'ın ana metinleri fransızca, ama daha geriye gidersen, ortaçağ metinlerinin çoğu latince yazılmıştır. Ya da türkiyede anadiliyle basılmış bir çok antik yunan diliyle, ilkçağ filozoflarının metinleri var.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar