Fark edemediğimiz duygular ve düşünceler

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Psikoloji kategorisinde a380 tarafından oluşturulan Fark edemediğimiz duygular ve düşünceler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,418 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Psikoloji
Konu Başlığı Fark edemediğimiz duygular ve düşünceler
Konbuyu başlatan a380
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan a380

a380

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhaba, bazen bir durum karşısında bilinç düzeyine çıkamayan ya da kelimelerle ifade edemediğimiz düşüncelerimiz ve buna eşlik eden bir duygu oluyor. Kendimden örnek vereyim; çok sevdiğim ve değer verdiğim bir kişi ile olan ilişkimde mesajlarıma cevap vermediği zamanlar öfkeleniyor ve saldırganlaşıyordum. Bunun sebebini bulmak zor oldu benim için ve tam 9 ay sürdü.

sebebi; bunu hak etmediğim, hak ettiğim şeyin verilmemesi, haksızlık düşüncesi ve buna eşlik eden acı ve çaresizlik duygusu( -ymuş ) bunu bulmak gerçekten zor oldu benim için. Eğer karşıda ki kişi bana değer veren ve seven biri olmasaydı bu ilişki hiç yürümeyecekti ya da düzelmeyecekti. Bu keşfim tamamen bir rastlantı sonucu oldu ve bulmak çok uzun sürdü.

Bu fark edemediğimiz duygu ve düşünceleri anlama konusunda söylemek istediğiniz, bildiğiniz ya da paylaşmak istediğiniz bir şeyler varsa öğrenmek isterim hem kendim için hem de bu başlığı okuyanlar bu konu hakkında faydalanmış olur.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar