ezik insan profili..

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde nesimi tarafından oluşturulan ezik insan profili.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,454 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı ezik insan profili..
Konbuyu başlatan nesimi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

nesimi

Yeni üye
Yeni Üye
insanlara yafta yapıştırmak nefret ettiğim şeylerden,sizin içinde öyle tabi.nedir başlığında işlenmiş konumu diye baktım bulamadım çünkü ezik tanımı meyve eziğiyle aynı değil takdir edersiniz.Ama aynı zamanda nasıl bir karakteristik yapısı var bu --güya zavallı guruhun.--
mesela
naif insanlara naifliklerinden dolayı denir mi?
Gönül kırmak kabeyi yıkmak gibidir diye bakana peki?
Yada kendi doğrularını pervasızca haykırmak,höykünmek yerine ılımlı izah edişi yol edinene mi?
Kolaycı ,katlanamaz,diğer insanı ve insana dair herşeyi kıymetsiz gören, bencil toplum infazının sorumlusu; ezik gurubunda görülenler mi?

istanbul

Üye
Yeni Üye
ezik insan deyince anladığım kendi doğrularını söyleyememek hatta kendi düşüncelerini bile tanımamaktır. Hangi toplulukta ise onlara göre konuşan ve o topluluk tarafından kullanılan..
Naiflik çok farklı içinde biraz sayfiyet olan biraz saydamlık olan ve biraz da mecnunluk olan bir hal dir..Cümlemizin başına..

nesimi

Yeni üye
Yeni Üye
efenim güya ile kastım tasvip etmediğimin göstergesidir.kim bu zavallılar derken esasen insanın içinde yaşattığı canavarının hangi gönüllerde nelere sebep verebileceğini düşünerek başladım sonra yorumlara yön tayin etmeyi doğru bulmayarak yarım bıraktım.
yoksa zavallı da yok öyle bir guruhta benim nazarımda..haşa

sakal

Kahin
Yeni Üye
Yada kendi doğrularını pervasızca haykırmak,höykünmek yerine ılımlı izah edişi yol edinene mi?
Kolaycı ,katlanamaz,diğer insanı ve insana dair her şeyi kıymetsiz gören, bencil toplum infazının sorumlusu; ezik gurubunda görülenler mi?

bazı şeyler haykırarak bazı şeyler fısıldanarak,bazıları da sessiz kalarak anlatılır..bu anlatım kişiden kişiye göre değişir..

nush ile uslanmayana tekdir,tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir..demişler,anlayışı kıt olana onun anladığı dilden anlatmak gerekir..anlayış sahibi insan,bir bakışınızdan ne demek istediğinizi anlar..

sakal

Kahin
Yeni Üye
efenim güya ile kastım tasvip etmediğimin göstergesidir.kim bu zavallılar derken esasen insanın içinde yaşattığı canavarının hangi gönüllerde nelere sebep verebileceğini düşünerek başladım sonra yorumlara yön tayin etmeyi doğru bulmayarak yarım bıraktım.
yoksa zavallı da yok öyle bir guruhta benim nazarımda..haşa

fazla ince fikirli olmak ve kırıp dökmeden hal etmeye çalışmak bazen ters tepebilir,nabza göre şerbet vermek gerek,yoksa kırılan siz olursunuz..

nesimi

Yeni üye
Yeni Üye
ilmin alametleri arasındadır sabır.Peygamber ahlakını yol bilene yüksek ses ancak nefse zulumdur.Kaldıki izah edilmeye çalışılan herşey yüksek sesin altında kalır bence.
Bazı hatiplerin celallenmiş tavırları bir tür beden dili doğru .ses tonu kullanımı önemli evet .ama anlamak istemeyene ,idrak edemeyecek olana ne yapabilirsiniz.
Yukarıda söylediklerime bakarak ;
şu halde sergilediğim tavır size benim ezik olabileceğim fikrini verir mi?

nesimi

Yeni üye
Yeni Üye
fazla ince fikirli olmak ve kırıp dökmeden hal etmeye çalışmak bazen ters tepebilir,nabza göre şerbet vermek gerek,yoksa kırılan siz olursunuz..

ince fikirli olmak kusur oldu uzun zamandır doğru ,usul atın tekmesi pek olur derler hatırlatırım.

sakal

Kahin
Yeni Üye
ilmin alametleri arasındadır sabır.Peygamber ahlakını yol bilene yüksek ses ancak nefse zulumdur.Kaldıki izah edilmeye çalışılan her şey yüksek sesin altında kalır bence.
Bazı hatiplerin celallenmiş tavırları bir tür beden dili doğru .ses tonu kullanımı önemli evet .ama anlamak istemeyene ,idrak edemeyecek olana ne yapabilirsiniz.
Yukarıda söylediklerime bakarak ;
şu halde sergilediğim tavır size benim ezik olabileceğim fikrini verir mi?

kesinlikle hayır.. ezik insan kendini ifade edemez yada kime karşı ise ezikliği hal ve tavrını ona uydurmaya çalışır,bu dışarıdan bakana pek sırıtır bir haldir..aslında ezikliğin pek çok sebebi vardır,eğitimsizlik,bilgisizlik,madden ve manen zayıflık gibi..Gerçekten anlaşılmak ve karşıdakine bir şeyler vermek istiyorsanız,o kişinin seviyesine göre anlayacağı dilden bir şeyler vermek en doğrusudur..Hitabet çalışmakla elde edinilecek bir yeti değil bana göre,Allah vergisi..Kimi insan çok bilgilidir ama kendini ifade etmekte başarılı olamaz,kimisi de üç beş cümle dağarcığıyla bu yeteneği sayesinde kitleleri kendine hayran bırakır..

size gelince latif bir üslubunuz var,bağırarak değil tebessüm ederek anlatmaya çalışıyorsunuz,zevkle okuyorum,ama anladığım kapasitem kadar:)

nesimi

Yeni üye
Yeni Üye
bende genetik geçişe inanırım bu konuda babam adama külahını ters giydiren tiplerdendir mesela,hep kızardım bu kadar dolaylı anlatıma ne hacet diye ,şimdi benzemeye başladım galiba,yoksa ilmin bizle pek işi olmadı malesef.
ilginçtir tespitiniz her ortam ve yerde garip bir tebessüm halindeyim doğru, insanlar da aynı şekilde tepki verirler eğer kafamdaki huni görünüyorsa başka tabi.

sakal

Kahin
Yeni Üye
bende genetik geçişe inanırım bu konuda babam adama külahını ters giydiren tiplerdendir mesela,hep kızardım bu kadar dolaylı anlatıma ne hacet diye ,şimdi benzemeye başladım galiba,yoksa ilmin bizle pek işi olmadı malesef.
ilginçtir tespitiniz her ortam ve yerde garip bir tebessüm halindeyim doğru, insanlar da aynı şekilde tepki verirler eğer kafamdaki huni görünüyorsa başka tabi.

:) tevazu da pek moda oldu bu ara,küpün dışına sızan görülüyor..iltifat etmiyorum gördüğümü söylüyorum,

flzf

Filozof
Yeni Üye
insanlara yafta yapıştırmak nefret ettiğim şeylerden,sizin içinde öyle tabi.nedir başlığında işlenmiş konumu diye baktım bulamadım çünkü ezik tanımı meyve eziğiyle aynı değil takdir edersiniz.Ama aynı zamanda nasıl bir karakteristik yapısı var bu --güya zavallı guruhun.--
mesela
naif insanlara naifliklerinden dolayı denir mi?
Gönül kırmak kabeyi yıkmak gibidir diye bakana peki?
Kolaycı ,katlanamaz,diğer insanı ve insana dair herşeyi kıymetsiz gören, bencil toplum infazının sorumlusu; ezik gurubunda görülenler mi?

Ezik insan profilini mi yakalamak istiyorsun. Eğer durum böyleyse uzaklarda arama kendi içinde bir eziklik hissediyorsun demektir. İnsanlar kimleri ezik insan profilinde görür acaba onu mu merak ediyorsun ? İnsanların ne düşündüğü bir yere kadar önemli tabi ama bununda bir önceki önermenin sonuçlarından hiçbir farkı kalmıyor. Yoksa iyi bir insan olupta nasıl ezik bir insan olunmaz onu mu soruyorsun :) iyi insanlar biraz ezilirler ondanda kaçış yok Bana göre önemli olan geriye baktığında kendinle gurur duyabilmek en önemlisi olan bu varsın ezik olayım.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bu konuda uzman dostumuz @birazdahaderinmavi, konuyu değerlendirerek bizlere "ezik insan" nasıl olur sorusunun tam cevabını verecektir diye umuyorum...

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar