Ermeni "Soykirimi" Sarkozy'nin Onayina Kaldi.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Siyaset Meydanı kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Ermeni \"Soykirimi\" Sarkozy'nin Onayina Kaldi. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,678 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Siyaset Meydanı
Konu Başlığı Ermeni \"Soykirimi\" Sarkozy'nin Onayina Kaldi.
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan phi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Bilindigi gibi "ermeni'soykirimi'ni inkar etmek yasaktir" anlayis ve zihniyeti kanunlasmasi icin, Sarkozy'nin onayini bekliyor. Konuyu onerenin ve basi cekeninin onayina kalmasi da ayri bir konu.

Fransa Ihtilali ile tarihte cag acmis bir ulkenin baskani'nin ve devlet/hukumet birlikteliginin 1600'lerde insanogluna verilmis, dusunce ve ifadeozgurlugunu politik cikar ugruna geri almaya yonelik bu karar, cok manidardir.

Bu da bize gosterir ki, emperyalist zihniyetin cikari ugruna yapmayacagi bir sey yoktur. Cunku bu zihniyet icin insanoglunun degeri, sadece politik cikar ugruna bir kullanim aracidir.

Genelde tarihcileri ilgilendiren bir konuda, hem de 21. yuzyilda boyle bir birakin karari oneri bile yapilmasi, evrensel hukuk, insan haklari ve bireyin her turlu hak ve ozgurlukjlerine indirilmis bir darbedir.

Gerci "benim k.c.m kara, seninki benden kara" atasozunu dogrularcasina Fransa'nin tarihinde Cezayir'e yaptigi ve ort bas edilen insanlikdisi her turlu uygulamaya da deginilmemesi farkli bir konudur.

Insanlasmaya yonelirken, bir yandan da insanoglunu her turlu cikar ugrunda kullanan bu emperyalist zihniyet, insanoglu zihniyetinin en son duragi, en son asamasi ve en tehlikeli olanidir. Cunku amaci dunyayi ve insanligi bir yerde karanlik cagin, karanligina gomme zihniyeti tasimaktadir.

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
Bilindigi gibi "ermeni'soykirimi'ni inkar etmek yasaktir" anlayis ve zihniyeti kanunlasmasi icin, Sarkozy'nin onayini bekliyor. Konuyu onerenin ve basi cekeninin onayina kalmasi da ayri bir konu.

Fransa Ihtilali ile tarihte cag acmis bir ulkenin baskani'nin ve devlet/hukumet birlikteliginin 1600'lerde insanogluna verilmis, dusunce ve ifadeozgurlugunu politik cikar ugruna geri almaya yonelik bu karar, cok manidardir.

Bu da bize gosterir ki, emperyalist zihniyetin cikari ugruna yapmayacagi bir sey yoktur. Cunku bu zihniyet icin insanoglunun degeri, sadece politik cikar ugruna bir kullanim aracidir.

Genelde tarihcileri ilgilendiren bir konuda, hem de 21. yuzyilda boyle bir birakin karari oneri bile yapilmasi, evrensel hukuk, insan haklari ve bireyin her turlu hak ve ozgurlukjlerine indirilmis bir darbedir.

Gerci "benim k.c.m kara, seninki benden kara" atasozunu dogrularcasina Fransa'nin tarihinde Cezayir'e yaptigi ve ort bas edilen insanlikdisi her turlu uygulamaya da deginilmemesi farkli bir konudur.

Insanlasmaya yonelirken, bir yandan da insanoglunu her turlu cikar ugrunda kullanan bu emperyalist zihniyet, insanoglu zihniyetinin en son duragi, en son asamasi ve en tehlikeli olanidir. Cunku amaci dunyayi ve insanligi bir yerde karanlik cagin, karanligina gomme zihniyeti tasimaktadir.

bu konuya birde sana öğretilen ve savunman sağlanan bilimsellik açısından bakarmısın???

fransa ve örneği toplumlar önce bu hale hangi zihniyet ile geldi ve o zihniyetin karşısında bizlerin durumu ne???

"kızılderili" lere incili verip ellerinden topraklarının alınmasını,
"karaderili" lere medeniyet götürülüp köle edilmelerini,
ve bize tanzimattan bu yana bilim ve bilimsellik dayatmalarını bir düşün...

elin atına binersen ancak elin türküsünü çağırırsın,elin bilimini ve bilimselliğini öz kaynaklarının ve ilim deryasının yerine koyarsan,
bulunduğun yerden yapacağın ancak timsah gözyaşı dökmek olur...

cemozen

Üye
Yeni Üye

Madem öyle adam olun da meydanı emperyalistlere bırakmadan "non-emperyalist" kemalistler olarak gerçeklerle yüzleşmeye kendiniz cesaret gösterin.

Haa bu arada yıllardır burda da "Ermeni soykırımı oldu" demek yasaktı düşünce özgürlüğü namına gık demediniz. Hayırdır ifade hürriyeti için de şimdi mi düştü jeton?

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
bu konuya birde sana öğretilen ve savunman sağlanan bilimsellik açısından bakarmısın???

fransa ve örneği toplumlar önce bu hale hangi zihniyet ile geldi ve o zihniyetin karşısında bizlerin durumu ne???

"kızılderili" lere incili verip ellerinden topraklarının alınmasını,
"karaderili" lere medeniyet götürülüp köle edilmelerini,
ve bize tanzimattan bu yana bilim ve bilimsellik dayatmalarını bir düşün...

elin atına binersen ancak elin türküsünü çağırırsın,elin bilimini ve bilimselliğini öz kaynaklarının ve ilim deryasının yerine koyarsan,
bulunduğun yerden yapacağın ancak timsah gözyaşı dökmek olur...

Konunun bilimsellik acisi, sosyoloji ve psikolojidir. Yani burada insan haklarina, evrensel hukua hak ve ozgurluklere karsi islenmekte olan bir insanlik sucu vardir. Elin turkusunu cagiranlar dusunsun. Benim bu konudaki yanasimim dunya cografyasi ve toplumu olarak ayrim yapmaz. Dunyanin her cografya ve toplumunda boyle bir yaklasim, insanlik sucudur. Iste bu sucun islenmesine de tepkiler bundandir.

Beni kimsenin dayatmasi ilgilendirmez. Birey bilinci olarak benim her konuda kendi gozlem ve degerlendirmem var.

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Madem öyle adam olun da meydanı emperyalistlere bırakmadan "non-emperyalist" kemalistler olarak gerçeklerle yüzleşmeye kendiniz cesaret gösterin.

Haa bu arada yıllardır burda da "Ermeni soykırımı oldu" demek yasaktı düşünce özgürlüğü namına gık demediniz. Hayırdır ifade hürriyeti için de şimdi mi düştü jeton?

Onu sen demeyenlere sor. Beni ilgilendirmiyor. Osmanli tarihinde olanlar, tarihin konusudur, politikanin, etnik bakis acisinin ve de bu temelde tarafli bakisacilarinin degil.

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
Konunun bilimsellik acisi, sosyoloji ve psikolojidir. Yani burada insan haklarina, evrensel hukua hak ve ozgurluklere karsi islenmekte olan bir insanlik sucu vardir. Elin turkusunu cagiranlar dusunsun. Benim bu konudaki yanasimim dunya cografyasi ve toplumu olarak ayrim yapmaz. Dunyanin her cografya ve toplumunda boyle bir yaklasim, insanlik sucudur. Iste bu sucun islenmesine de tepkiler bundandir.

Beni kimsenin dayatmasi ilgilendirmez. Birey bilinci olarak benim her konuda kendi gozlem ve degerlendirmem var.
he...
anladım teşekkür ederim...

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye

sn.cemozen , hiç kimseye hele kıyasıya tartıştığı insanlara bile saygısını koruyabilen evrensel-insana, ''adam olun'' demek , size de yakışmayacak kadar ayıp olmuş... lütfen bu ifadeyi düzeltin...

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
Sansürcü bir kemaliste gösterilebilecek maksimum saygıyı gösteriyorum. Hatta hakettiğinden fazlasını. O yüzden hiçbirşeyi düzeltmeye de gerek yok. Hoş zaten ezberi gıdıklanınca kendi bana sormadan yazdıklarımı "düzeltiyor" da...

bakın ,evrensel için olmasından çok kendiniz için ''düzeltin'' diyorum... görüşlerine/ düşüncelerine, katılmadığımız insanları adamdan saymamak/saymadığımızı ilan etmek , kimi daha çok yaralar diye sormak zorunda bırakmayın beni, düzeltin.../ ....düzelterek biraz daha adam olun... forumun sizi zenginleştirmesine olanak verin... bu olanağı vermek niyetide değilseniz, gidin....

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
isterseniz bir yanlışlığı düzelterek kapatalım... daha dünkü üye olduğum gerçeğini bir yana bırakıp mavimor' un yerinde olsaydım bile, hiç kimseyi kovma gibi bir yönelimim olamazdı... forumu; katılımcıların, duygu, düşünce ve bilinç dünyalarını biraz daha zenginleştirebilmelerinin, bakış açılarını esneterek genişletebilmelerinin, bir aracı,platformu,olanağı ve fırsatı olarak değerlendirdiğim için; eğer bize bu olanağı ve fırsatı vermiyorsa, yani biz kimseye hakaret etmeden 'katılımcılık' yapamıyorsak; 'zenginleştirici' işlevini yerine getiremiyor demektir... ve dolayısıyla 'değiştirin ya da gidin' şeklindeki talebim, size sunulmuş, (-ve üstelik iyi niyetle sunulmuş, çünkü yerinizde olsaydım 'adam olun' ifadesini hemen feğiştirirdim-) bir öneridir... her konu gibi, ''kemalizm'' de ''kemalizm düşmanlığı'' da tartışılabilir tabii ve bunları tartışıyor olmak, kemalist olmayı da, kemalizm düşmanı olmayı da gerektiriyor olabileceği kadar, gerektirmiyor da olabilir... yani bu konuyu kemalist ya da kemalizm düşmanı olmadan tartışmak da olanaklıdır...'yüz çiçek açsın, bin fikir yarışsın'... iyi forumlar...

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Konu kisisel hakaretlerden oturu kapatilmistir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar