Egitim/Ogretimin Geldigi Hazin Tablo

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Egitim\/Ogretimin Geldigi Hazin Tablo başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 629 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı Egitim\/Ogretimin Geldigi Hazin Tablo
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Dünyanın en iyi 500'ünde Türkiye’den tek okul varDünyanın en iyi okulları listesine bu yıl Türkiye’den sadece İstanbul Üniversitesi girebildi.

Şangay Üniversitesi’nin her yıl hazırladığı dünyanın en iyi okulları listesine bu yıl Türkiye’den sadece İstanbul Üniversitesi girebildi.

2003 yılından itibaren hazırlanan listede okulların eski öğrencilerinin aldıkları Nobel ödülleri, Doğa ve Fen Bilimleri'nde yayınlanan uluslararası makaleler ve araştırma görevlilerinin gösterdikleri başarılar dikkate alınarak puanlama yapılıyor.

Bu kriterler göz önüne alındığında Harvard Üniversitesi 13’üncü kez dünyanın en başarılı okulu olarak listede ilk sırada yer aldı. Geçen senenin ilk 10 sıralaması değişmezken Stanford, MIT, Berkley ve İngiltere’den Cambridge ilk beş okul olarak sıralandı.

Listenin ilk 10 sıralamasında Amerika'dan 8, İngiltere’den 2 okul yer alırken ilk 20’de ABD’den 16, İngiltere’den 3 ve İsviçre’den 1 okul dikkat çekti.

Türkiye’den geçen yıl olduğu gibi sadece İstanbul Üniversitesi listeye girebilirken sıralaması 401 ile 500 arasında gösterildi.

Iste 4+4+4 un yandas kayirilarakokula alinanlarin, her turlu egitim duzeyindeki skandallarin, "yaz/boz tahtasina donen" gencligin geleceginin, bunca imam hatip'in, ana okullarindan baslayarak verilen dini politik/teokratik egitimin ve "dindar/kinder nesil yetistirme" nin getirdigi hazin tablo.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar