Durum Degerlendirmesi ve Soru

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde VATANSIZ tarafından oluşturulan Durum Degerlendirmesi ve Soru başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,851 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Durum Degerlendirmesi ve Soru
Konbuyu başlatan VATANSIZ
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan cemozen
V

VATANSIZ

Ziyaretçi
Merhaba,

Oncelikle degerlendirmemi ve bu degerlendirme esligimdeki sorumu forumunuzda bir `itirazlar ve talepler` alt-forumu bulunmadigi icin buraya acmak zorunda kaldigimi belirtmek istiyorum.

Ve uzatmadan hemen konuya girmek istiyorum;

Sizin de bildiginiz gibi, gecen hafta forumunuzda paylastigim sahsima ait yazilarin sansurlenemeniz neticesinde `eger ki resmi ideoloji yani kemalizm elestirisi getiren yazilarimi ve mizansenlerimi paylasamayacaksam forumunuzdan uyeligimin silinmesini arzu ediyorum` seklinde bir talebim olmustu.

Siz de bu talebim paralelinde `biz resmi ideoloji ve resmi tarih disindaki bilgilere kapaliyiz` manasina gelecek bir uygulama ile uyeligimi forumdan silmistiniz. En azindan ben kararinizin bu sekilde oldugunu dusunmustum.

Bugun forumuza tekrar bir goz attigimda gordum ki, kullanici adim ustundeki uzaklastirma uygulamasi kaldirimis.

Sorum net; kararinizi mi degistirdiniz? Yani resmi ideolojiye elestiri getiren yazilar yazmamin onunde engel olan sansur uygulamasindan forumunuzda vaz mi gecildi? Yada `hayir karar degisikligi soz konusu degildir, yaz ama kemalizme elestiri getirme` mi diyorsunuz?

Eger ki karariniz ikinci secenek ise, talebimde israrliyim, sansurlenmeye devam edeceksem ve dusuncelerimi ozgurce ifade edemeyeceksem uyeligimin silinmesini arzu ediyorum.

Karariniz birinci secenek ise yani resmi ideoloji ve resmi tarihe elestiri getiren her paylasimimin uzerindeki jandarmalik uygulamasindan samimi olarak vaz gecildiyse forumunuzda yazmaya devam etmek istiyorum...

Saygilarimla.

VATANSIZ.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Oncelikle Felsefe.NET Kullanici Sozlesmesini iyi okumani oneririm.

Gelelim konseptimize;

Uyelerimizin yazilarinda, avatarlarinda, imzalarinda v.b kisisel bilgilerinde forum kurallarina aykirilik gorudugumuzde once uyariyoruz.

Bu uyariyi dikkate almayip tekrarladiginda uyeligine 3 gunden baslayarak ban koyuyoruz.

Diyelim 3 gunluk ban koyduk ve bu 3 gun gecti kullanicimiz yine ayni hareketlerine devam ediyor; bu sefer suresiz ban koyuyoruz.

Yani anlayacagin VATANSIZ ogretmeye ve ogrenmeye calisiyoruz.

V

VATANSIZ

Ziyaretçi
Oncelikle Felsefe.NET Kullanici Sozlesmesini iyi okumani oneririm.

Tekrar merhaba,

Aslina bakarsaniz kurallarinizi okuduktan sonra forumunuza uye oldum.

`Resmi ve ideoloji ve resmi tarihe elestiri getirilemez` diye bir madde inceledigim kadariyla bulunmuyor! ( Yaniliyorsam maddeyi isaret ederek hatami duzeltebilirsiniz? )

Ancak anladigim kadariyla forum yonetimi olarak kemalist statuko disinda bir soyleme acik degilsiniz.

Neyse saglik olsun ne diyeyim. Ben burayi ozgurce tarih ve teori konusabilecegim bir zemin zannetmistim, yanilmisim anlasilan...

V

VATANSIZ

Ziyaretçi
Bu arada unutmadan sunu da eklemem gerekiyor;

Eger ki net bir aciklama yapmadan soylediginiz gibi `hakaretten dolayi` 3 gunluk uzaklastirma cezasi tarafinizdan verildiyse. Bu ceza uygulamanizi da kabul etmiyorum zira hicbir hakaretim olmadi.

Yada hakaret ettigimi hala israrla iddia ediyorsaniz en azindan ornekle iddianizi sabitleyin.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
VATANSIZ seni uyarmama ragmen hatta 3 gunluk banlamama ragmen hala bunun sebebini bilmeyip; kafana gore sebepler uydurmani ve aldigim kararlarin yanlis oldugunu savunmani anlamiyorum...

Ne tarih konusu acmissin ne cumle kurmussun... Gelmis ben forumu tarih ve teoride acik bir zemin biliyordum diyorsun... Anti Ataturk yazilar yazip duruyorsun yari dogru yari yalan sacma sapan seyler...

Yazdigin hic bir yaziyida engellemedim herseyide yazip ciziyorsun. Sadece gondermis oldugun karikatur burada yayinlanmayacak hepsi bu.

Sen kalkmis sanki her yazini silmisiz, her actigin konuyu kapamisiz gibi atiflarda bulunup tahrik edici soylemlerde bulunuyorsun. Bu hos degil. Yazilarin ortada ne oldugunda ortada. O resmi yayinlamayacaksin yayinlarsan da uyeligini silecegim.

Ayrica ben hakaretten falan ban koymadim sana ve oyle birseyde soylemedim...

Tekrar ediyorum;

Ban sebebin uyariyi dikkate almayip resmi ikinci defa koymandir, ucuncude uyeligin silinir.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
V

VATANSIZ

Ziyaretçi
Anti Ataturk yazilar yazip duruyorsun yari dogru yari yalan sacma sapan seyler...

Bu yaklasima sahip birinin forum yoneticisi oldugu bir platformdan zaten verimli bir tartisma ortami elde edebilmeyi ummak benim hatam sanirim.

Boyle yuzeysel ve sig yaklasim olmaz! Kendi ezberiniz dahilinde tanimlayamadiginiz her hangi bir yeni soylemi `sacma sapan` diyerek kestirip atmak isin kolayina kacmaktir. Ki madem sacma, neden korkuyorsunuz. Yasaklamak yerine sacma oldugunu ispat eder, okurlari cevaben yazdiklarinizla ikna etmeye calisirsiniz olur biter.

Yazdigin hic bir yaziyida engellemedim

Burasi yalan! Iznim alinmadan yazilarimi edit de etmissiniz, actigim konu basliklarini da kilitlemissiniz. Ornekleyebilirim.

Sadece gondermis oldugun karikatur burada yayinlanmayacak hepsi bu.

Hepsi bu falan degil! Onlarca daha baska politik elestiri iceren karikatur yayinlanirken bu neden yasaklaniyor? `Canim oyle istiyor` demek benim adima tatminkar bir cevap degil, bunu bilin.

Yazilarin ortada ne oldugunda ortada.

Burasi kismen dogru kisisel sansurunuzden pacayi kurtarabildigi oranda yazdiklarim ortadadir.

O resmi yayinlamayacaksin yayinlarsan da uyeligini silecegim.

Tekrar ediyorum;

Ban sebebin uyariyi dikkate almayip resmi ikinci defa koymandir, ucuncude uyeligin silinir.

Bu anti-demokratik yapisi benim adina teyid edilmis olan forumdan artik istemedigim uyeligimi sildirebilmem icin uygulamam gereken tek sart bu mu?

cemozen

Üye
Yeni Üye
Anti Ataturk yazilar yazip duruyorsun yari dogru yari yalan sacma sapan seyler...

Bu ne yahu böyle. Bir de pişkin pişkin "uyardım" diyor.

Ben de değilim kemalist falan. Hatta dediğin gibi olsun "anti-atatürküm".

Mecbur muyuz atatürkçü olmaya? Şartınız bu mu forumunuzda yazmak için?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar