Doğanın dengesi..

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde glsezinrs tarafından oluşturulan Doğanın dengesi.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,411 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Doğanın dengesi..
Konbuyu başlatan glsezinrs
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
Bir grup çevreci, ormanda keşif gezisine çıkmışlar..Bir de ne görsünler, Temel bir yandan ıslık çalıyor, bir yandan da baltasıyla ağaçlara veryansın ediyor...Uyarmışlar, olmamış...Bağırıp çağırmışlar, anlamazdan gelmiş..Sinirlenip bir güzel pataklamışlar...Neye uğradığını anlamadan ormandan kaçan Temel, ağrılar içinde sızlanarak yürüken, Dursun'la karşılaşmış...
-Ula Temel ne bu hal?
-Ben de anlamadım..Ormanda ağaç keserken bir sürü insan saldırıp dövdü...Vallahi ben ne Doğan'ı tanırım, ne de yengesini bozdum...

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
'insan bedeninin kendisi olmayan doğa,insanın organik olmayan bedenidir'...bu gerçeği kavrayamayan temel,ağaçları kesmekle aslında Doğan'ın yengesini de bozduğunu farkedemeyebilir...ama bu durumu bile bile yağmur ormanlarını yok eden ,giderek karbon emisyonunu artıran...vb...hükümetlere ne demeli.........

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
'insan bedeninin kendisi olmayan doğa,insanın organik olmayan bedenidir'...bu gerçeği kavrayamayan temel,ağaçları kesmekle aslında Doğan'ın yengesini de bozduğunu farkedemeyebilir...ama bu durumu bile bile yağmur ormanlarını yok eden ,giderek karbon emisyonunu artıran...vb...hükümetlere ne demeli.........
İçim acıyor..Tek bir ağaç bir sürü kuşu, böceği, mantarı, toprağı besliyor..-bizden başka-... bir dünyayı yok ediyorlar kestiklerinde..

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Kendi turunu acimasizca olduren zihniyetten, ne doga bilinci, ne de denge algisi zaten beklenemez. Evladina kiyan tore, kendini koruma adina karsisindakini olduren asker, kalem kiran hakim, adam asan cellat, iskence yapan iskenceci v.s. zaten boyle bir duzeye bu zihniyet ile gelemez.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar