Dogan Cevap Hakki Yanitidir

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Dogan Cevap Hakki Yanitidir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,202 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Dogan Cevap Hakki Yanitidir
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan X
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Aslinda "forumdan ayriliyorum" basligina yazacaktim, yalniz her nasilsa x lakapli yonetici etik davranarak cevap hakki dogan lakabima cevap veremedigi icin, basligi kilitlemis.

Yalniz ayni x her nedense diger basliklarda hakkimda yapilan dedikodulara yonelik etigi unutmus.

Yollarimiz tekrar ayriliyor.

Sayin site okur ve yazarlari;

Sitete sitenin adina yakisir yeni ve de demokratik bir yonetim gelene kadar, yollarimiz tekrar ayriliyor.

Oyle bir yonetim ki, hem demokratik calismiyor; hem de yoneticilerden birinin actigi baslikta lakabimi yasakliyor.

Ustelik bu haksiz yasaklama karsisinda basligi acan yonetici, biat ederek ne basligina sahip cikiyor, ne de lakabima

yapilan haksiz yasaklama kararina.

Diktatorluk ve otokratik bir sekilde yonetilen hic bir forumda, adi ve icerigi ne olursa olsun; saglikli hic bir

paylasim mumkun degildir.

Henuz felsefi olarak inanc din gibi kavramlarin sorgulanmasi ile, inancliyi bile biribirinden ayirt edemeyen bir

otokrat yonetimde; birakin felsefeyi, onun otokrasisine uyanin disinda hic bir sey paylasmak mumkun degildir.

Aslinda hersey aciktir. Tek yapabilecegi inancini savunamamasindan dogan getirecegi yasaktir.

Her inanci islam sanan her tanriyi Allah sanan bir orumceklesmis beynin yonmetimindeki bir site de zaten bir sey pay

lasmak mumkun degildir.

Aslinda yoneticiyim diye gezinen diger yoneticilerin de sitede birer "yonetici kuklasi" olduklari anlasilmistir.

Dusunce ve bilgi, gunumuz bilisim ve bilgi caginin; dunya olan kapsaminda; kendini dile getirecek bir platformu

her zaman bulur.

Eger sitenin mevcut yazar ve okur kadrosu tarafindan ileride tekrar cagrilirsam; bu sefer yeni olarak nitelenen yonetimin

paylasimlarina bakip, oyle karar verecegim.

Cagimizin ve gunumuzun korunmasi gereken en ust degeri olan kisilik haklarini korumayan ve inancsal degerlerini kisilik

haklarinin ustunde degerlendiren bir yonetimden zaten hayir gelmez.

Cunku ayni yonetim kendi gibi olanlarin lakabima yonelik her turlu hakaretine canak tutarken; hic bir inancliyi ya da

uyguladigi inanci hedef almayan lakabimi; iste boyle ancak ortacag zihniyetinin belkide anlayabilecegi bir gerekce ile

yasakladi.

Burasinin adinin felsefe sitesi olmasi, burayi felsefe sitesi yapmaz. Ancak sitede paylasilanlar siteyi felsefe sitesi

yapar.

Ne yazikki site yazarlarinin felsdefeden anladiklari da, kendilerine uygun gelen yazilari alintilamak.

Halbuki felsefe sitesi demek; baskalarinin gecmis ve cagdisi yazdiklarini paylasmak degil; yazarin konu ve kavram ne

olursa olsun, onun ile ilgili kendi dusunce ve bilgisini paylasmaktir.

Birakin bu tippaylasimlari, site yazarlari paylasim yapanlari bile engellemek icin ellerinden geleni yapmaktadirlar.

Ne o, efendim; onlarin dogrularina uymuyormus, degerlerine tersmis!

Herkes degerlerden once kisilik sahibi olmali. Cunku kisilik sahibi olmayanlarin tek yaptigi begenmedikleri yazilarin yazarlarini hedef almak ve hakaret etmektir.

Once lakabima ait herhangibir basligi ya da mesaji okurken, once surda anlasalim.

Lakabimin ya da benim bireysel olarak inanc kavramindan bahsedisimin altinda ne islam ne muslumanlik ne allah ne de kuran vardir.

Bu sadece inananin kendi inancidir ve hak ve ozgurlugudur.

Benim inanc kavramindan ya da inancsal nitelikten bahsettigim "bilimsel olarak tum insanoglunun tartismasiz kabullenecegi bir
gozlemin ortada olmayisidir."

Ayrica benim tum yazilarimda her turlu aldigim temel, insanoglu turu onun zihinsel yeti ve ogeleridir.

Bunun disindaki her sey yukarida aciklanan sekilde inanca ve inancsal nitelige girer ve bu da bilimsel olmadigindan benim
tartisma alanimda degildir.

Isteyen istedigine inanabilir.

Ben bir serbest dusunur olarak;

Cagdisinda kalmis bir zihniyetle, hele hele ortacag zihniyeti ile ne dusunebilirim, ne de yazabilirim.

Yine serbest dusunurlugumden dolayi sosyo-etik tarafli hic bir sitede yazamiyorum ve yazmiyorum.

Yani inancsal siteler (dinli ya da dinsiz, inancli ya da inancsiz)

Ideolojik siteler (herhangi bir izmi ideolojiyi temelalmis siteler)

Etik tarafli siteler (mesela milli temelli siteler)

Benim dusunce ve bilgi paylasabilecegim siteler;

Felsefi siteler

Bilimsel siteler

Dusunce ve bilgi siteleri (hic bir dusunce ve bilgiye yasak koymayan)

Yalniz bunca yillik sosyal medya tecrube ve gozlemimde, cok onemli bir konu ortaya cikiyor.

Sitenin adi anlam ve icerigi ne olursa olsun; bunun site sahibi yonetimi v.s. tarafindan su istismar edilmesi.

Buna en guzel ornek bu sitedir.

Sitenin adi "felsefe.net" olmasina ragmen, eski sahibi de yeni sahibi de; benim algimda ortacag zihniyetini
savunan dusunceye sahiptirler.

Dolayisi ile bu sitenin sahibi oldugu gozlemlenen X lakapli kisinin, bana yazdigi ozel mesajinda; benden ne
istedigini anlamadigimi soylemis ve kendisinden bunu aciklamasini istemistim.

Yasaklandigimda gordugum su oldu. "burasi bir felsefe sitesi olabilir, bu site benim olmasi vasfi ile ben
sana bu sitede inanci dini elestirmene izin vermem. Yani burada yazacaksan hic bir surette inanc ve din
kavrami hakkinda olumsuz bir bilgi ve dusunce sunmayacaksin"

Iste bu direktif benim hem de adi felsefe olan bir sitede kabullenemeyecegim bir direktiftir.

Bir serbest dusunur olarak felsefe sitesinde kimse benden "sunu yaz bunu yazma" talebinde bulunamaz.

Bulunursa zaten o sitenin dusunce ve bilgi dusmani oldugu ortaya cikar.

Burada da olan budur.

Ayrica bu oyle bir ortacag zihniyetidir ki inanc ya da din kavrami bunun felsefedeki
yeri tartismasi elestirisi ve sorunlarinin dile getirilmesi temelli sorgulamalarin;
sadece tek bir inanc olan ve kendi bunyesinde bile kimin ne oldugunu bilmedigi ve
herkesin kendince kendine dogruladigi muslumanlik ve tek din olan islam dini ve
degerleri olarak alinmasinin yaninda, ortada sadece bir sorununun dile gelmesinin
de sanki muslumanlara ve de islam dini ve degerlerine bir hakaret olarak
algilanilmasi; kabullenebilecek bir durum degildir.

Simdi X lakapli yoneticiye soruyorum.

Beni muslumana ve de islamdini degerlerine yonelik yazdigim hangi cumle baslik ya da kavramlarimdan dolayi
yasakladiginizi yazilarimdan alinti yaparak aciklayiniz.

Bunu yapamayacaginizi siz de cok iyi biliyorsunmuz. Cunku ben dusunce ve bilgi sorgulamasi disinda ne bir dine ne de
bir inanca ya da inanira hakaret etmem ve edemem.

Bu basta benim serbest dusunurlugum ile celisir.

O yuzden bana yapilan yasaklama sadece bir haksizlik ve sizin aklinizca bana verdiginiz bir ultumatomdur.

Bu da maalesef bir serbest dusunure icin gecerli degildir.

Buradan benim onerim, sitenin adinin islama ve muslumana yakisir sekilde degistirilmesi ve okur yazarinda
bunu bilerek bu site ile olan iliskisini kurup kurmayacagidir.

Aksi yapilan bir kandirmacadan baska bir sey degildir.

Cunku yonetim ve otokrasi olarak burasi bir islam sitesidir ve sadece inanclilarin yazilarina aciktir.

Boyle olmadigini dusundugunu, dusundugum bazi yoneticilerin de, bunu boyle kabul edip; boyun egmesi ise dusundurucudur.

Ayrica bu yoneticilerin X lakapli yonetici onunde hic bir soz hakki bulunmadigi da ortadadir.

Eger bunun aksini dusunuyorlarsa, kendilerini savunabilirler.

Gelelim hakkimdaki dedikodulara;

Benim obasliklari neden guncelledigimi algilayamayacak kadar, dusuncesiz ama algilayamadigi halde ve cevap hakkidogurdugu halde dedikodu yapacak kadar etikten yoksunlara.

O basliklar tek bir nedenden guncellendi.

O neden de baslikta ve mesajlarda verilen linklerin, CIKMAMASIYDI.

Butun yapilan verilen linkin okur ve yazara saglanmasiydi.

Aslinda bakiyorum da, ulke ve toplumu yangin yeri; diktator gudumlu AKP savas devleti ve hukumeti PKK teroru ile birlikte hergun en az 3-5 kisiyi sivili dogmamis bebekleri bebekleri cocuklari katlediyorda, sitede konu ile ilgili bir baslik yok.

Tum ulke ve toplum yangin yeri, diktatore karsi "gik cikaran" gozaltina aliniyor, tutuklaniyor, sitede yazi yok.

GUNEYDOGUDA HALK DIRENIYOR, ULKE GENELINDE TOPLUM EYLEMLER VE SOYLEMLER YAPIYOR, sitede "tik"yok.

Neyse, madem bana yazma izni verdiniz, son defa olarak cevap hakkimi kullandim.

Aslinda bu mesaj anlayanlara yeterlidir.

Anlamiyana zaten ciltler yazilsa fark etmez.

Anlayanlar anlamayanlara anlatir ve anlayana sivri sinek saz, anlamayana da davul zurna azdir.

Felsefe amaci ile bu sitede kalan okur ve yazarlara, alacatan adina; sabirlar diliyorum.

Umarim bundan sonra kimse, arkamdan dedikodu yapmaz.

Bu baslik ve mesajda silinmez.

Bir daha kimse lakabim yokken, lakabimiagzina almasin; mazallah; carpilir.

Bu konu ve bu site artik lakabim adina kapanmistir ve umarim herkes etik davranir ve bir daha lakabima cevap verme hakki dogurmaz.

Son düzenleme:

X

FAdmin
Onursal Üye
Umarim sozunun eri olursun, tukurdugunu yalamaman dilegiyle.

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar