Dinamit Salatası (Anlık Köşe Yazısı)

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Feylesof TeCe tarafından oluşturulan Dinamit Salatası (Anlık Köşe Yazısı) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,072 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Dinamit Salatası (Anlık Köşe Yazısı)
Konbuyu başlatan Feylesof TeCe
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
GELECEK ve UMUT

Gelecek kaygısı, insanı yıpratır. Neden yıpratır bu kaygı? Olmayan bir gelecek şimdiden yıpratırsa insanı, geldiği zaman çıldırtacaktır bizi.

Yıllar geçtikçe hüzünleniyorsak ve gelecekten umudumuzu kesiyorsak biz nefes alan kemikli et torbasıyız.

Gelecek bana mutluluğu garanti et ve bende seni gelecekken gelmiş yapayım.

Tanrım, benim hayatıma biraz mutluluk parçacıkları ve sevgi sosu katabilir misin?

(Feylesof TeCe-Talha CAN)

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
KORKU ve ÖLÜM

Yükseklik korkusu olan birine korkularının üzerine git ve kurtul deyin. Eleman yüksek bir köprüden atlasın hem yükseklik korkusundan kurtulur hem de korku dolu hayattan da kurtulur.

Yaşam bir hastalıktır, bağlılıktır.

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
Hiç gül kokan karanfil olur mu? her varlık "kendi"ni kendi özüyle var eder.Sevgiyi başkalarında arama!Sende varsa paylaşır, çoğaltırsın..Kimse kimseyi mutlu edemez.Mutluluk tohumunu sen eker, sen büyütür sen biçersin...Umut yine sendedir..Çiçek rengini, kokusunu başka çiçeklerden ödünç almaz..Balözün varsa arı sana gelir...

Turgut Saka

Sorgucu Üye
Yeni Üye
başımdan geçen bir olay yüzünden uzun zaman bir yükseksekten korktum... bir gün onarım işinde iskeleye çıkmam gerekti. oldukça yüksek bir yerde küçücük bir tahta üzerinden yürümem gerekmişti. iki adım attım öylece kaldım, aşağıdakiler biraz cesaret verince, toplayıp kendimi yürümeye başladım. ondan sonra nerelere çıkıp neler yaptım hiç sormayın : ) eski halime dönmüştüm...
insan akşama kadar yorgunluktan ölmeli, uykusu yoksa bile ayakta duramamalı! enerjinin çoğunu beynine ayırırsan o seni yönetir...

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
ADİ ve ADİL

Adi olabilir ama adil. Oldu mu? olmadı, adil olabilir ama adi. Yine olmadı. Ya da oldu, bunu bilemeyiz belki de. Şunu bilelim adil olmamız adi olmamıza, adi olmamız adil olmamıza engel değil.

Mesela ben kendimi örnek verdiğimde Talha CAN'ın bedenin de adiliği ve adilliğin nasıl beraber var olduğunu göreceğiz.

Türk milliyetçisiyim, Alman hayranıyım, Amerikan kültürüne bağlıyım. Nasıl mı?

1. Her yerde Türk olduğum için övünürüm. Milletimi ileriye götürmek için her zaman planım olmuştur. Türk olmaktan gurur duyuyorum. Laf olsun diye değil ama söylüyorum da Türk Milleti için ölmem gerekirse ölürüm.

2. Almanlara hayranım ama yaptıkları ve ulaştıkları güç için. İnsanlık suçu olsa da inandıkları uğrunda 6 milyon masumu öldürdükleri için. Normandiya'da tek başına 10 ülkeyle, 350.000 askeriyle 1.000.000 askerle savaştığı için. Kısaca yaptıkları sırf bana hoş görüldüğü için onlara hayranım.

3. Her şey de "Kahrolsun A.B.D", "Amerikanın oyunu bunlar" gibi kalıplara sahip olsam da Amerikanın kültüründen bir kısmını alarak yaşıyorum. Odamda bir çadır var, fazlasıyla kitap okuyorum, alkolü seviyorum, psikiyatriste ve psikoloğa gitmeyi normal karşılıyorum, yabancı diziler seyrediyorum, belli zamanlarda intihara kalkışıyorum... Liste uzayım gidiyor ve bunlar hayatımın parçası.

İşte ben buyum kendime adice davranabilirim ama çevreme adil davranırım. Neyseniz osunuz, bunu değiştiremiyorsanız saklamayın da...

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
Mesela ben kendimi örnek verdiğimde Talha CAN'ın bedenin de adiliği ve adilliğin nasıl beraber var olduğunu göreceğiz.

Sevgili Talha Can, yazdıklarının adilikle ne ilgisi var?Kavramları çok keskin ve acıtıcı kullanmak için özel bir çaba harcıyorsun sanki...Farklı kaynaklardan besleniyor olmanın nesi adilik?Tutarsızlık ve ilkesizlik gibi görünse de, genç bir birey için bu son derece olağan.Hayata at gözlükleriyle bakmak ve dünyayı tek renge boyamak daha mı iyi?Çevrene adil davranman güzel de, kendine de adil davran...

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
SÖZ ve YAZI

Mavimor'un imzasında "Söz uçar, yazı kalır." yazar. Evet, öyledir.

Söz önemlidir ve iletişimin ilk ayağını tutar. Ama yazıya daha fazla değer veriyor gibiyiz. Şu an bile size bu yazıyla ulaşıyorum. Söz de bir başlangıç, kendimle sohbet ettikten sonra yazıyorum.

Söz ve Yazı, Adem ve Havva gibidir. Adem ve Havva insanlığın, iyi ya da kötü ama bütün insanların atası, Söz ve Yazı bilginin doğru ya da yanlış bütün bilgilerin atasıdır.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
KAN ve DİŞ

Kana kan, dişe diş! Dışarısı köpek doluysa biz de onlara benzeriz. Çakal, kurt, tilki... bütün köpeklerle mücadele edeceğiz. Bu savaşta kuyruğu bacak arasına kıstırıp kaçmak yok, kan dökülecek! Yaşamak istiyorsak önce mücadele şart. Yolumuzu kesen köpekçiklerin kuyruklarını koparalım mı? Zafere giden yolla ihtiyacımız olan bolca kan ve o kana sahip olabilecek dişler. Çatışma, şiddet, kan, ölüm, vahşet doyamıyoruz sizlere!!!

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
DİNAMİT ve SALATA

Dinamit patlar, salata biter. Muhabbet güzel olsa bile bu köşe yazısı da biter...

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
DİNAMİT ve SALATA

Dinamit patlar, salata biter. Muhabbet güzel olsa bile bu köşe yazısı da biter...

Biter, biter bu köşe yazısı biter. Ama Talha CAN'ın yazma arzusu bitmez.
Tekrardan yazıyorum ama anlık değil haftalık olarak.
Farklı bir tarzda; Dengesizce, Özgürce ve Lakayıt biçimde...

Buradan takip etmeniz mümkündür :confused:

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar