Deccal

turko29

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Deccal kelimesi pek çok kişi için bir anlam taşımaz. Çünkü insanların büyük bir bölümü bu konuda çok sınırlı bilgiye sahiptir, hatta bu kavramı hiç duymamışlardır. Oysa Deccal, Peygamberimiz (sav)'in kıyamet gününün yaklaştığına işaret eden hadislerinde, hakkında çok fazla detay verilen son derece önemli bir kavramdır. Bu kitabın amacı da...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

K

kuzeys

Ziyaretçi
karanlık ışığın sönmesiyle yansır ve ışık en çok karanlıkta belli olur..

şehrin yabancısı

Yeni üye
Kayıtlı Üye
böyle bir adama inanan ve kendini müslüman sanan o kadar insan varki anlamakta güçlük çekiyorum. islamiyetin yüz karaları. heryerde bunu işliyorlar evrim teorisi çürüdü diye..özellikle yur dışında oldukça taraftar bulabiliyor. deccal geliyormu yoksa?

K

kuzeys

Ziyaretçi
insanlar bence kişilerden çok düşüncelere ve aktivitelere inanıyorlar, çünkü kendilerini boşluk içerisinde yahut eksik görüyorlar ve kendilerince bunu tamamlamaya çalışıyorlar. İnsanların evrim teorisini anlamamaları yahut karşıt olmaları normal olabilir çünkü bu teori bütün olarak en ilerici insanı bile tatmin etmiyor çünkü geçerliliği kadar...

Mühendis

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Deccal;

Yıllar önce bir televizyon kanalında bu konu ile ilgili tartışmayı hatırladım.
Tartışmacılar konularında otorite sayılan ilahiyatcılardı.(Öztürk,Hatemi ve ismini şu an hatırlayamadığım ama şu anda Habertürk gazetesinde yazıyor)
Tartışmanın en ilginç noktası;
Deccal'ı Öztürk iyi,Hatemi kötü,diğeri ise ne iyi nede kötü olarak...

birebir

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Deccal Kuranın hiçbir yerinde geçmez,bu adlar uydurmalardan ibarettir.Safsatadır.Yazının alıntı yapıldığı Harun Yahya takma ismiyle Adnan Oktar,dolaylı yoldan kendisini de mehdi ilan etmektedir.Ancak kitapları için ki bir çoğunu okudum diyebileceğim şudur;

Mehdi mesih deccal ve Kuran ayetlerine verdiği anlamlar dışta bırakılacak şekilde...

serotonin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Doğrusunu söylemek gerekirse, bende Kitabızmıda böyle birşey okumadım.
Hee illa var diyorsanız , evet var, hemde o kadar çok ki, baktığınız her 10 kişiden 2 si diyebilirim (:)

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Deccal; insanlara cenneti vadedip maalesef cehennemlik olmalarını sağlayacak, yanıltıcı negatif bir güçtür.