Covid-19 Yeni Tip Koronavirüs Hakkında Günlük Gelişmeler ve Anlık Haberler

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel ve Son Dakika Haberler kategorisinde Mertce tarafından oluşturulan Covid-19 Yeni Tip Koronavirüs Hakkında Günlük Gelişmeler ve Anlık Haberler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,578 kez görüntülenmiş, 38 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel ve Son Dakika Haberler
Konu Başlığı Covid-19 Yeni Tip Koronavirüs Hakkında Günlük Gelişmeler ve Anlık Haberler
Konbuyu başlatan Mertce
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

Mertce

Felsefe.net
FS - Yönetici
Üniversite Bölümü
Beden Eğitimi Öğretmenliği
Arkadaşlar herkese merhabalar. Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs hakkında günlük güncel gelişmeleri öğrendikçe anlık olarak bu başlık altında sizlerle paylaşmaya karar verdik. Umarız olumlu haberler alır, sizlerle olumlu ve güzel gelişmeler paylaşabiliriz..

Mertce

Felsefe.net
FS - Yönetici
Üniversite Bölümü
26 Nisan Pazar

İsveç'in Malmö kentinde yeni tip corona virüs (Covid-19) testi pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmeyerek evine gönderilen 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken, çocukları Esma, Samira ve Mahmut'la Türkiye Sağlık Bakanlığının ambulans uçağıyla saat 13.30 itibarıyla Türkiye'ye geldi. Emrullah Gülüşken'in kızı Leyla Gülüşken de, "Hiçbir devletin bunu yapabileceğini düşünmüyorum. Tek bir devlet bunu yapabilirdi, o da kendini gösterdi, o devlet Türkiye." dedi.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Cry

Mertce

Felsefe.net
FS - Yönetici
Üniversite Bölümü
26 Nisan Pazar

Singapur Teknoloji ve Tasarım Üniversitesi'nde Umut veren araştırma: Türkiye'de korona virüs ne zaman bitecek?

Singapur Teknoloji ve Tasarım Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada, korona virüsün ülke ülke biteceği tarihler hakkında bazı tahminlere yer verildi.
Milan Batista Üniversitesi ve Our World in Data'dan toplanan verilerin analiz edildiği çalışmayla, dünyada virüsün 29 Mayıs-8 Aralık tarihleri arasında biteceği belirtildi.
Öte yandan salgının Türkiye'de salgının 16 Mayıs'ta son bulacağı öngörüldü.

Mertce

Felsefe.net
FS - Yönetici
Üniversite Bölümü
26 Nisan Pazar

İsviçre’de korona virüse yakalanan Türk vatandaşının yardım çığlığı

İsviçre'nin Winterthur kentinde yaşayan ve korona virüse yakalanan Yasemin Özkezer Yaman, Türk yetkililere seslendi. İki çocuğu ve kardeşinin de korona virüse yakalandığını ifade eden Yaman, Türkiye'de tedavi olmak istediklerini söyledi. Tedavi olmak için bir hastaneye başvurduğunu ancak bir gece hastanede yatırılıp eve gönderildiğini belirten Yaman, "7 Nisan'da korona testi yaptırdım. Cuma günü test sonuçlarım geldi, pozitif çıktı. Kardeşim benimle yaşıyor. Ben 43 yaşındayım, kardeşim 37 yaşında. Tam 3 haftadır ailece bu hastalığı çekiyoruz. İki tane çocuğum var, üç odalı bir evde yaşıyoruz. Halimiz çok kötü. İlgilenen yok, bakan yok. Kalkıp çorba pişirecek durumum yok. Bakanım Fahrettin Koca'ya sesleniyorum. Bizi götürün. Leyla'nın sesi bizim de sesimiz olsun" dedi.

Mertce

Felsefe.net
FS - Yönetici
Üniversite Bölümü
26 Nisan Koronavirüs Tablosu

20200426_192602.jpg

Mertce

Felsefe.net
FS - Yönetici
Üniversite Bölümü
27 Nisan Pazartesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Liderliğinde Düzenlenen Kabine Toplantısı Sona Erdi. Covid-19 Konusunda Hangi Önlemler Alındı?

1-) 1 - 2 - 3 Mayıs tarihlerine sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

2-) Sokağa çıkma kısıtlaması bayram sonuna kadar haftasonu olarak devam edecek.

3-) 1 Mayıs tarihinde marketler 9:00 - 14:00 saatlerinde açık olacak.

Mertce

Felsefe.net
FS - Yönetici
Üniversite Bölümü
27 Nisan Pazartesi Koronavirüs Tablosu

20200427_200752.jpg

Cry

Üye
Felsefe.NET
sanki biraz düşüyor gibi , kıbrısta 3 5 gündür yeni vaka yok , yavaş yavaş işletmeler açılmaya başlayacak ...

Mertce

Felsefe.net
FS - Yönetici
Üniversite Bölümü
sanki biraz düşüyor gibi , kıbrısta 3 5 gündür yeni vaka yok , yavaş yavaş işletmeler açılmaya başlayacak ...
Test yaptırmak için başvuran sayısında büyük azalma var. Bu nedenle test sayıları da düşürüldü ve vakalar az çıkıyor. Umarız kısa zamanda bir nebze de olsa normale dönebiliriz..

• Beğen
Tepkiler: Cry

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
corona.jpg

Dün kü tablo diğer gunlere nazaran güzel.. test sayısının da yuksek olması devamında ıyıleşen sayınında yuksek olması guzel fakat bu surec uzun bır maraton temkınlı ve tedbırlı olmalıyız...devamında ölen sayısının da dusmesı gerekıyor kı normalleşmeye gırelım olen sayısının çok olmasıda halen istenilen seviyede olmadığımızın göstergesi diyebilirim...

Salgın 2.dalgayıda beraberınde dunyaya getırecektır Vırus mutasyona mutlaka ugrayacaktır bu mutasyonda nasıl bır evrım gecırır orasını kestırmek guc ya vırus mutasyondan sonra zayıflar yada guclenır bılemeyız...bıldıgımız bırşey var surecı en az hasarla atlatabılmektır....

Böylesi..

Mertce

Felsefe.net
FS - Yönetici
Üniversite Bölümü
30 Nisan Pazartesi Koronavirüs Tablosu

covid-19.jpg

Mertce

Felsefe.net
FS - Yönetici
Üniversite Bölümü
Ekli dosyayı görüntüle 141

Dün kü tablo diğer gunlere nazaran güzel.. test sayısının da yuksek olması devamında ıyıleşen sayınında yuksek olması guzel fakat bu surec uzun bır maraton temkınlı ve tedbırlı olmalıyız...devamında ölen sayısının da dusmesı gerekıyor kı normalleşmeye gırelım olen sayısının çok olmasıda halen istenilen seviyede olmadığımızın göstergesi diyebilirim...

Salgın 2.dalgayıda beraberınde dunyaya getırecektır Vırus mutasyona mutlaka ugrayacaktır bu mutasyonda nasıl bır evrım gecırır orasını kestırmek guc ya vırus mutasyondan sonra zayıflar yada guclenır bılemeyız...bıldıgımız bırşey var surecı en az hasarla atlatabılmektır....

Böylesi..
Daha güzel sonuçlar almaya başladık. Lakin 3-4 günlük sokağa çıkma yasağından sonra herkes yine sokaklarda ve iç içe geziyorlar. Bu yasak en azından 10-15 gün alınırsa ve yalnızca büyük şehirler değil tüm şehirlerde alınırsa ancak o zaman sıfıra inebiliriz. Kıymetli görüşünüz için teşekkürler...

Mertce

Felsefe.net
FS - Yönetici
Üniversite Bölümü
2 Mayıs Cumartesi Koronavirüs Tablosu
1967279951.jpg

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Daha güzel sonuçlar almaya başladık. Lakin 3-4 günlük sokağa çıkma yasağından sonra herkes yine sokaklarda ve iç içe geziyorlar. Bu yasak en azından 10-15 gün alınırsa ve yalnızca büyük şehirler değil tüm şehirlerde alınırsa ancak o zaman sıfıra inebiliriz. Kıymetli görüşünüz için teşekkürler...

Geçenlerde 4 günlük sokaga çıkma yasağının akabinde bir saha taraması yapmak istedim halkımız bu konuda ne kadar dikkatli ve tedbirli diye bu saha çalışmasını yaparken yürüyrek yapmak istedim önce ilçeden başlayıp sonrasında şehir merkezine dogru bir yolculuk serüveni yaklaşık 40 km kadar yürüdüm...çok yorucu bir gündü ama detayları yakından görmek istedim hem birazda gezip stres atmak istedim...

İlçelerde yine ödeme noktalarında kuyruklar ama çok şukur sosyal mesafeye birazda olsa uyulmuş gördüm devamında ise halkın bazıları maske takarken bazıları ne yazık ki maskesiz halen dolaşmakta onunla birlikte ilçe pazarlarında oldukça yogunluk vardı sosyal mesafe ise yerlerde idi ......devamında ise süper markete girdim burada sosyal mesafe ve kalabalık gibi durumlar göz önünde süper marketin bu konuda ki hassasiyetini kutlarım...

Devamında şehir merkezini ve şehir pazar yerini gezdim ne yazık ki denetleyen ne bir zabıta ne bir polise denk geldim maske konusunda takmayan o kadar insan vardı ki birileri bu insanları uyarması gerekiyordu ama durum böyle değildi insanlar çok rahattı şehir merkezi pazar yerleride buralardan farklı değildi...

Devamında bir sosyal deney yaptım yaklaşık 5 eczaneye girdim maske almak istedim hepsi kimlik sordu kimlikte maske çıkmadı haliyle vermediler parayla alayım dedim yasak dediler buna sevindim fakat maske çıkmamasına üzüldüm daha öncede hiç almamıştım maskeleri öncelik yan hastalık olanlara veriyorlarmış bende çok sukur yan hastalık yok fakat ben maskesiz ne yapabilirim dediğimde iş yeri size verecek dediler peki iş yerinde çalışmıyorsam maskeyi nasıl alabilirim dediklerimde 5 eczaneden de ne yazık ki hüzünlü ayrıldım..

Yaşım 37 ama bana maske verilmedi parayla istedim yasak dediler hadi ben bir şekilde maskeyi temin edebilirim ya benim kadar şanslı olmayanlar maskeyi nasıl alacaklar??

Bize siyah maskeyi önerdiler bense o maskelerin saglıklı olmadığını söyledim akabinde fatura ödeme kuyrugunda ki bir abiyle bu durumu konuştugumda bana maskeyi yıka dedi bense güldüm :) abi dedim bu maskeler yıkanmaz günlük kullanım için dediğimde bilmiyordum dedi...

Anlayacağınız üzere CORONA konusunda özellikle bilinçlenmee konusunda daha fazla yol katetmemiz gerekiyor bana birşey olmaz mantığı ile gezen insanlarımız oldukça fazla ne yazık ki :(
-------------------------------------------------------------------------------------

Sokaga çıkma yasağını başından beri 2 hafta olması gerektiğini oldukça savunan bir insanım bu kararı göze almak durumundayız fakat şöyle bir durum daha var bu önlemlerin hepsinin faydalı olabilmesi için halkın daha fazla bilinçli olması gerekiyor o yüzden halkımızı bilinçlendirmek için daha fazla ve daha çok içerikli kamu spotlarını yayınlamak gerekiyor dogruları ve yanlışları anlatır kamu spotlarının çeşitlilikleri daha fazla olması gerektiğini düşünmekteyim..

AŞı olmadan bazı sorunları sadece elimine edebiliriz aşı gelesiye kadar virüs ile mücadele etmesini yada edebilmesini ögrenmemiz gerekiyor...

Böyle.

Mertce

Felsefe.net
FS - Yönetici
Üniversite Bölümü
3 Mayıs 2020 Pazar Koronavirüs Tablosu
Screenshot_20200503-190802_Twitter.jpg

Hastalık gerilemeye başladı. Tedavi olan sayımız vaka sayısını ilk defa geçti. Lütfen tedbiri bırakmayalım.

Mertce

Felsefe.net
FS - Yönetici
Üniversite Bölümü
Geçenlerde 4 günlük sokaga çıkma yasağının akabinde bir saha taraması yapmak istedim halkımız bu konuda ne kadar dikkatli ve tedbirli diye bu saha çalışmasını yaparken yürüyrek yapmak istedim önce ilçeden başlayıp sonrasında şehir merkezine dogru bir yolculuk serüveni yaklaşık 40 km kadar yürüdüm...çok yorucu bir gündü ama detayları yakından görmek istedim hem birazda gezip stres atmak istedim...

İlçelerde yine ödeme noktalarında kuyruklar ama çok şukur sosyal mesafeye birazda olsa uyulmuş gördüm devamında ise halkın bazıları maske takarken bazıları ne yazık ki maskesiz halen dolaşmakta onunla birlikte ilçe pazarlarında oldukça yogunluk vardı sosyal mesafe ise yerlerde idi ......devamında ise süper markete girdim burada sosyal mesafe ve kalabalık gibi durumlar göz önünde süper marketin bu konuda ki hassasiyetini kutlarım...

Devamında şehir merkezini ve şehir pazar yerini gezdim ne yazık ki denetleyen ne bir zabıta ne bir polise denk geldim maske konusunda takmayan o kadar insan vardı ki birileri bu insanları uyarması gerekiyordu ama durum böyle değildi insanlar çok rahattı şehir merkezi pazar yerleride buralardan farklı değildi...

Devamında bir sosyal deney yaptım yaklaşık 5 eczaneye girdim maske almak istedim hepsi kimlik sordu kimlikte maske çıkmadı haliyle vermediler parayla alayım dedim yasak dediler buna sevindim fakat maske çıkmamasına üzüldüm daha öncede hiç almamıştım maskeleri öncelik yan hastalık olanlara veriyorlarmış bende çok sukur yan hastalık yok fakat ben maskesiz ne yapabilirim dediğimde iş yeri size verecek dediler peki iş yerinde çalışmıyorsam maskeyi nasıl alabilirim dediklerimde 5 eczaneden de ne yazık ki hüzünlü ayrıldım..

Yaşım 37 ama bana maske verilmedi parayla istedim yasak dediler hadi ben bir şekilde maskeyi temin edebilirim ya benim kadar şanslı olmayanlar maskeyi nasıl alacaklar??

Bize siyah maskeyi önerdiler bense o maskelerin saglıklı olmadığını söyledim akabinde fatura ödeme kuyrugunda ki bir abiyle bu durumu konuştugumda bana maskeyi yıka dedi bense güldüm :) abi dedim bu maskeler yıkanmaz günlük kullanım için dediğimde bilmiyordum dedi...

Anlayacağınız üzere CORONA konusunda özellikle bilinçlenmee konusunda daha fazla yol katetmemiz gerekiyor bana birşey olmaz mantığı ile gezen insanlarımız oldukça fazla ne yazık ki :(
-------------------------------------------------------------------------------------

Sokaga çıkma yasağını başından beri 2 hafta olması gerektiğini oldukça savunan bir insanım bu kararı göze almak durumundayız fakat şöyle bir durum daha var bu önlemlerin hepsinin faydalı olabilmesi için halkın daha fazla bilinçli olması gerekiyor o yüzden halkımızı bilinçlendirmek için daha fazla ve daha çok içerikli kamu spotlarını yayınlamak gerekiyor dogruları ve yanlışları anlatır kamu spotlarının çeşitlilikleri daha fazla olması gerektiğini düşünmekteyim..

AŞı olmadan bazı sorunları sadece elimine edebiliriz aşı gelesiye kadar virüs ile mücadele etmesini yada edebilmesini ögrenmemiz gerekiyor...

Böyle.
Yeni bir hastalıkla maalesef karşı karşıya kaldık. Tek zayıf yönünün mesafeyi korumak olduğunu biliyoruz. Yaşanan olaylar ve gelisen düşünceler birden fazla kaynağın birbirinden farklı şeyleri ifade etmelerinden kaynaklanıyor.

Mertce

Felsefe.net
FS - Yönetici
Üniversite Bölümü
5 Mayıs Salı 2020 Koronavirüs Tablosu
20200505_191253.jpg

Mertce

Felsefe.net
FS - Yönetici
Üniversite Bölümü
6 Mayıs Çarşamba 2020 Koronavirüs Tablosu
20200506_190650.jpg

ls2

Kahin
Onursal Üye
Berber ve kuaförlerin açılmasının şu evrede zarar olacağını düşünüyorum. genelgeyi okudum iyi güzel fena değil ama uyulacağını sanmıyorum.. (berber ve kuaförlere n95 maske verilmeliydi, ama halka normal maskeyi veremedilerki bu yapılabilsin, ne diyelim maddi zorlukları anlıyorum,umarım korkulan şeyler olmaz)

Mertce

Felsefe.net
FS - Yönetici
Üniversite Bölümü
Berber ve kuaförlerin açılmasının şu evrede zarar olacağını düşünüyorum. genelgeyi okudum iyi güzel fena değil ama uyulacağını sanmıyorum.. (berber ve kuaförlere n95 maske verilmeliydi, ama halka normal maskeyi veremedilerki bu yapılabilsin, ne diyelim maddi zorlukları anlıyorum,umarım korkulan şeyler olmaz)
Bana kalırsa önlemler çok erken gevşetiliyor. Açıklamaya göre artık insanların evde hapis olmalarına gerek yokmuş ve tedbirli bir yaşam sürmeye alışmamız gerekiyormuş.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç