Christy Brown - Sol Ayağım

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ihaveanidea tarafından oluşturulan Christy Brown - Sol Ayağım başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 635 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Christy Brown - Sol Ayağım
Konbuyu başlatan ihaveanidea
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Bu kitabı iyi ki okuyorum.Christy Brown denen sakat bir adamla aynı yaşamı sürdürdüğüm aklımın ucuna gelmezdi.

Önce resim yaptı,sonra yazdı,sonra müzik dinledi ve bütün evrelerinin sonunda yine karanlığa düştü.Yine masmavi gökyüzünü kapatan kapkara pencereler üzerine kapandı.

Penceler Christy ve bana göre kapkaradır.Çünkü insanları izleriz onun ardından.Pencere dediğimiz de cam değildir.Engeldir o.Diğerleri gibi sıradan olamadığımız için kendi kendimize vurduğumuz hançerlerin toplamıdır.

Benim de Jenny'im oldu Christy.Ve biliyor musun beni terk etmedi.Tıpkı Jenny'nin sana yaptığı gibi gönlümü alarak gülümsedi.Ama bana acıdığının da farkındaydım.

İki bacağımı pencereye salladım Christy.Oturdum pervaza.Benim de aklıma annem gelmedi.Katherine geldi aklıma.Ağladım Christy.Dersime çalışmaya devam ettim bende.

Ben de ışıklandırılmış Bazilikayı görünce ve buz gibi suya girince huzur doldum Christy.Allah'ın varlığını yanımda her hissettiğimde tekrar canlandığımı,hücrelerime kan gittiğini gördüm.

Benim de bir Henry'im oldu Christy.Hukuktu benim için Henry.Onu elde ettiğimden bellidir insanlarla iletişim kurduğumu,o olmazsa başka başarım yokmuş gibi eve kapanıp ağladığımı fark ettim.

Ben de senin gibi sesleri duymamayı öğrendim Christy.Misal ben de annemle babamın kavgalarını duymadım,arkadaşlarımın alaylarına gülerek geçiştirdim.

Ben de insanlara kin duydum Christy.Ama bunu onları sevemediğim için değil;onlara yardım etmek ve onlarla hasbihal için olabilmek için yaptım.

Bir noktadan sonra bende alıştım Christy.Sezdim sende onu.Sende alışıp o Bayan Magrierinin varlığını kabul ettin.Ben de eksikliklerimi ve fazlalıklarımı kabullenip yaşadım Christy.

Christy,arkadaş olalım mı ve vaktin varsa bana biraz resim çizer misin?

Son düzenleme:

meyelan

Filozof
Yeni Üye
@ihavenidea Christy le aranıza girmek istemem ama ,belki seni aslında, diğer türdaşlarınla aynı olabileceğin konusunda bir noktaya getirdiği için ona saygılarımı iletmeliyim. bir başkasının seninle aynı şeyleri düşünmüş/yaşamış/yaşanabilir olduğunu kurgulayabilmiş olması insanı mutlu eder mi bilmiyorum...insan eşsiz olduğunu zannederken,acılarının da eşsiz ve kendine has olmasını istiyor belki de.evet ,lütfen tuvaline devam et Christy dikkat dağıtmayayım.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Filmini izledim, kitabını okumadım ve eminim ki kitap çok daha derin anlamlar içeriyordur. Bir insanın çaresizlik içinde olduğu halde hayata umutla bakmasına güzel bir örnek. Şekilci-maddiyatçı insanların çoğunlukta olduğu bu dünyada, sadece zekası ve derin duyguları ile fark yaratabilenlerin varlığını hatırlatıyor insana.

Anthony Hopkins'in "Fil Adam - The Elephant Man" filmini de mutlaka izleyin, üzerinde günlerce düşündüğüm ender filmlerdendir.

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Teşekkürler. Konuyu güncel tutalım herkes görsün :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar