Neler yeni

Cem Uzan

Lefty

Tanınmış üye
Katılım
23 Ara 2012
Mesajlar
4,905
Puanları
48
Cem Uzan: "Genç Parti'nin vakti geldi."
Hakkında devam eden davalardan ve aldığı cezalardan ötürü Fransa'da kaçak yaşayan Cem Uzan, Twitter'dan ilginç bir mesaj verdi.

Fransa'da yaşamını sürdüren ve İmar Bankası davası başta olmak üzere pek çok davadan yargılanan iş adamı Cem Uzan sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla siyasete dönüş sinyali verdi.

"VAKTİ GELDİ"

Twitter hesabından kamuoyuna duyuruda bulunan Cem Uzan, "Tüm Türkiye'ye duyurulur: Genç Parti... Vakti geldi..." diye yazdı. Hakkındaki davalar nedeniyle yurt dışına çıkan ve Fransa'da firari olarak yaşayan Cem Uzan 2002 seçimlerine Genç Parti ile katılmış ve yüzde 7.25 oy oranına ulaşmıştı.Cem Uzan: Genç Parti'nin vakti geldi - Timeturk: Haber, Timeturk Haber, HABER, Günün haberleri, yorum, spor, ekonomi, politika, sanat, sinema

Cumhuriyet Gazetesi - Cem Uzan'dan 'siyasete dönüş' mesajı
 

X

FAdmin
Katılım
25 Kas 2013
Mesajlar
710
Puanları
16
Tam bize layik siyasetci, ne diyeyim baska.
 

Lefty

Tanınmış üye
Katılım
23 Ara 2012
Mesajlar
4,905
Puanları
48
Tam bize layik siyasetci, ne diyeyim baska.
ABD'den direktif gelmis olabilir.
Gaipten ses duymak gibi nereden çıktı ben de anlamadım. Biraz araştırma yaptım, kendi sitesinde bazı açıklamalar yapmış, ne diyelim ben de bilemedim.)


Cem Uzan: Keyifle seyrediyorum - Kopyacı CHP

Sürgündeki Cem Uzan Sonsöz gazetesine konuştu.

Cem Uzan “Cem Uzan yok vaatleri var” haberimiz için aradı.
Türkiye’ nin en yüksek cirolu holdinglerinden birinin başında iken, “ Türkiye kötü yönetiliyor” diyerek 10 Temmuz 2002 tarihinde Genç Partiyi kuran Cem Uzan henüz çiçeği burnunda siyasetçi iken 3 Kasım 2002’de yapılan seçimde 3 aylık propaganda ile % 7,25 oy aldı.
Genç Partinin 2002 ve 2007 seçimlerinde yayınladığı seçim beyannamelerindeki vaatler Genel Başkanı Cem Uzan tarafından meydanlarda ve medyada ortaya konuldu.
İşte bu vaatlerin hatta espirili bir yaklaşımla “Cem Uzan’ın siyasi mirasının” AK Parti ve CHP tarafından kullanıldığını vurguladım.
Öğle saatlerinde arayan Cem Uzan haberi okuduğunu ve Türkiye’deki bu gelişmeleri “keyifle seyrettiğini” söyledi.
8 yıl önce ortaya koyduğu “emekliye 14 maaş” hedefinin Ali Taran ile CHP tarafından 8 yıl sonra kopyalanarak alındığını vurgulayan Uzan, “ ülkem için hayırlı olsun. Ancak kopyacı CHP Ali Taran’la da olsa, Fethullah Gülen desteği de olsa bu seçimlerde başarılı olamaz” diye konuştu.
Cem Uzan sorularımı şöyle yanıtladı:
OU – Bu hedef açıklanır açıklanmaz Kaynak tartışması başladı. Hatta Maliye Bakanı kaynağı bulsunlar CHP’ ye oy veririm” dedi. Bu projenin ya da vaadin diyelim kaynağını siz iktidar olsaydınız nasıl bulacaktınız?
CU – Orhancığım beni tanırsın, yapacağım işe girişirim ve asla hesapsız kitapsız iş yapmam. Elbette kaynağını da oluşturmuştum. Şimdi öne sürülen kaynakları gülerek izliyorum. Kopyacı oldukları için asla başaramazlar.
OU – Pek çok vaadinizi de AK Parti uyguladı 12 yılda. Ancak medya sizin projeleriniz olduğunu ortaya koymadı. Nasıl değerlendiriyorsunuz?
CU – Az önce de söylediğim gibi büyük bir keyifle seyrediyorum. Meclis’e Genç Parti giremedi ama fikirleri girdi ve hatta uygulandı. Bir sorun yok, makamlara karşı bir saygısızlık yapmam ancak ben önerdim, yapılması gereken işleri ortaya koydum ve hükümetler de bunları doğru bularak uyguladı. Tüm vaatlerimin kaynağı da hazırdı.
OU – CHP halktan oy almak için projeler açıklıyor, fakirliği, işsizliği sona erdireceğini söylüyor Kemal Kılıçdaroğlu başarılı olabilir mi, AK Parti iktidarına son verebilir mi?
CU – Hayır kopyacılar başarılı olamaz. Bakın Kemal Kılıçdaroğlu nereden aday oluyor?
OU – İzmir’den ön seçime katıldı ve 1. Sırada yer aldı.2. Bölgeden 1. Sırada aday oldu.
CU – İşte diğer kopyacılığı da burada. Hatırlarsanız ben de 2007 seçimlerinde İzmir’den aday olarak, “ İzmir Başbakan çıkartacak “ sloganı ile seçim kampanyası yaptım. 8 yıl sonra Kemal beyde İzmir’e gitti. Ben bugün aktif siyasetin içinde değilim. Ancak SONSÖZ Gazetesine ve sana çok teşekkür ederim. Bir hakkı yerine getirdiniz. Zaten birlikte çalıştığımız yıllarda da gazeteciliğini takdir ederdim ki bugün de tüm gazetecilerden farklı olduğunu ortaya koydun, tebrik ederim.
OU – Sadece benim için değil bu tebrik elbette gazetemizin imtiyaz sahibinin sağladığı “özgür ve özerk gazetecilik” açısından da önemli.
CU – Evet tabii Sayın Abdi Pehlivan’a da tebriklerimi ilet. Gerçekten çok farklı ve tarafsız bir gazetecilik yapıyorsunuz. Sayın Nuri Kayış’ın yazdıkları da dâhil sizi her gün dikkatle takip ediyorum ve gerçekten kutluyorum. Bugün Gazetecilerin üzerinde büyük baskı olduğunu görüyorum. Ancak ister beni destekleyen, ister karşı çıkan hangi siyasi görüşte olurlarsa olsunlar 2002 ve 2007 seçimlerinde ortaya koyduğumuz fikirleri, projeleri görmelerini değerlendirmelerini beklerdim. Bugün ben siyasetin içinde değilim. Ama her gün ülkemi ve yaşananları çok dikkatle izliyorum.
OU – Teşekkür ederim aradığınız için
CU – Asıl ben teşekkür ederim, vefa gösterdiniz, gerçekleri yazdınız herkese selam ve saygılar sunuyorum.
 
Son düzenleme:

Neo

Yeni üye
Katılım
25 Kas 2012
Mesajlar
86
Puanları
0
Yaş
33
Web sitesi
www.ynt.com.tr
Herif hiç olmazsa gavurları dolandırıyor. Bunuda deneyelim ne olacak hırsızlar zaten cirit atıyor... :)
 

Ocean

Yeni üye
Katılım
1 Nis 2015
Mesajlar
161
Puanları
0
adam gibi adam :D mazotu 1 lira yapacaktı başımıza getirmediniz.
 

asil

Yeni üye
Katılım
9 Nis 2015
Mesajlar
540
Puanları
0
Kurt puslu havayı severmiş.

Kokuyu aldı demek ki :)
 

evrensel-insan

Yeni üye
Katılım
1 Kas 2012
Mesajlar
4,110
Puanları
0
Yaş
63
Genç Parti'den flaş baraj iddiası

Sürgündeki iş adamı Cem Uzan'ın kurduğu Genç Parti önümüzdeki ilk seçimde yüzde 10 barajını geçeceklerini açıkladı.

Cem Uzan geçtiğimiz günlerde, twitter hesabından, "Tüm Türkiye'ye duyurulur: Genç Parti'nin vakti geldi, Türkiye'nin önünü tıkayanlardan bu ülkeyi kurtaracağım" şeklinde mesajlar paylaştı. KRT Haber Koordinatörü Çağlar Cilara ise Genç Parti İstanbul İl Başkanı Ertuğrul Tahmaz'a ulaşarak yayınına konuk etti. Tahmaz, seçimlere hazır olduklarını, Cem Uzan'dan talimat beklediklerini söyledi. Yüzde 10 seçim barajını ise aşacaklarını ifade etti.
"YIKILMADIK AYAKTAYIZ"
"Sessiz sedasız bekliyoruz. Genel Başkanımızın vereceği talimatlar doğrultusunda hareket etmek zorundayız. O karar doğrultusunda biz herzaman hazırız, yıkılmadık, ayaktayız. Olası bir erken seçime herzaman hazırız."
"UZAN TALİMAT VERSİN TEŞKİLAT AYAKLANIR"
"Genel Başkanımız talimat verdiğinde teşkilat ayaklanır, hazır hale getirilir. Partililerimiz ile bağlantımızı hiç koparmadık. Genç Parti'nin seçime girmesi siyasetteki dengeleri değiştirecektir. Değişimler olacaktır Türkiye'de, çok güzel şeyler olacak. Vakti geldi diye söylüyorsa o vakti kendisi tayin edecektir."
"İLK HEDEFİMİZ BARAJI GEÇMEK"
"Genç Parti olarak hedefimiz ilk olarak meclise girmek olacaktır. Bizler 2007 seçimlerinde yüzde 17'leri bekledik fakat bazı durumlar nedeniyle bu engellendi, düşüş yaşadık ancak şimdi Türkiye'nin konjoktörü yüzde 10 barajını aşmasına müsait. Yüzde 10 barajını aşacağız. Türkiye'nin ekonomi alanında Genç Parti'ye ihtiyacı var bu alanda boşluklar var."

https://www.youtube.com/watch?v=LQkfRpQZqPI&feature=youtu.be

Genç Parti: Yıkılmadık, ayaktayız! - Gerçek Gündem
 

asil

Yeni üye
Katılım
9 Nis 2015
Mesajlar
540
Puanları
0
Cem Uzan hiç hak etmediğin halde seni bu ülkeden sürdüler.

Gel abi, dön abi, biraz daha dola, dolandır milleti, sonra yine dönersin o güzel ülkene,sefana, zevkine.

Gözümüz yollarda kaldı, Türkiye'nin sana ittttiiiyacı var gel :)