Çaldığı Bisikleti Çaldılar!

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde Objectivity tarafından oluşturulan Çaldığı Bisikleti Çaldılar! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,480 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı Çaldığı Bisikleti Çaldılar!
Konbuyu başlatan Objectivity
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Yorum yapamıyorum artık...
Bazı insanlar nasıl bir bakış açısına sahipler ki, yanlışı doğru görüyor ya da kendi hatasını fark etmiyorlar.
İnsan hem bisiklet çalıp, hem de çaldığı bisiklet çalındı diye karakola gider mi ve çaldığı bisikletin camide çalınmasını, "Namussuzluk" başka yerde çalınmasını "Hak" görebilir mi?
Aklım almıyor ve yazacak bir şey bulamıyorum.

Çaldığı bisikleti çaldılar...
Sorguda, Adem E., suçunu itiraf etti, "Bu bisikleti dolaşmak için çaldım. Camiye girip elimi yüzümü yıkamak istedim. Başka hırsız da gelip benden çalmış, camide hırsızlık olur mu? Memlekette namuslu adam kalmamış" dedi.

600

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
İlk çalan adam doğru demiş; bisikletin asıl sahibi bisikleti güvenli bir yere bırakmayarak hırsıza fırsat doğurmuş ama bisikleti çalan ilk kişi dinin insanlar üzerindeki etkisini kullanabileceğini düşünmüş ve bisikleti camiye bırakmış. Ama ikinci hırsız bisikleti camiden çalmış ve evet o ikinci hırsız namussuz çünkü Allah'ın evinden bir şey çalma cesareti göstermiş, adeta insanların dine olan güvenini ayaklar altına almış.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
İlk çalan adam doğru demiş; bisikletin asıl sahibi bisikleti güvenli bir yere bırakmayarak hırsıza fırsat doğurmuş ama bisikleti çalan ilk kişi dinin insanlar üzerindeki etkisini kullanabileceğini düşünmüş ve bisikleti camiye bırakmış. Ama ikinci hırsız bisikleti camiden çalmış ve evet o ikinci hırsız namussuz çünkü Allah'ın evinden bir şey çalma cesareti göstermiş, adeta insanların dine olan güvenini ayaklar altına almış.

Rahmetli Levent Kırca ve Olacak O Kadar'lık bir olay. Kendi yaptığı haksızlığı görmüyor ve hak aramak için polise gidiyor. Dinin bazı insanlar tarafından nasıl yanlış anlaşıldığı ve kullanıldığının da güzel bir örneği. Camilerde hırsızlık yapmak için bekleyen birileri hep olur ve genelde ayakkabıları çalarlar. Bu şahsın aklı nasıl çalışıyor anlamak mümkün değil fakat ev hapsine çarptırılmış, belki biraz düşünmeye fırsatı olur.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç