Buna ne diyeceğiz?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Siyaset Meydanı kategorisinde asil tarafından oluşturulan Buna ne diyeceğiz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,028 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Siyaset Meydanı
Konu Başlığı Buna ne diyeceğiz?
Konbuyu başlatan asil
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Flood

Sence "yeni Turkiye" ile ne anlatilmak isteniyor?

Ne denebileceğini kendisi gayet güzel açıklamış.

Ama benim anlayışsız,zekasız kafam anlamaz ki.

Kim ne anlatırsa anlatsın,hiiiiiiiiç bişi anlamam ben.

Çünkü gerçekten tarafsızım ve sadece iyi bir TÜRKİYE istiyorum,başka hiç bir derdim olmadığından.

Ozaman iyi bir turkiye ile yeni bir turkiye farkini gorebilmen lazim ki, seni birileri algi operasyonu ile, iyi bir Turkiye diye, yeni bir Turkiye ile kandirmasin.

Ayrica buradaki "iyi" tum toplumun farklarini da kapsamali ki, birinin iyisi baskasi uzerinde kotuluk uygulamasin.

Size ne yapılsa yaranılmaz ki.

Ta ki;bu ülkede (Allah korusun)ezanlar susup,camiler kapatılıp, zımbırtı parçası dediğiniz başörtüsü sınırdışı edilip, Kur'an-ı Kerim yasaklamadıkça...

Senin gibilerin yollarına ballar, güller dökülse yaranılmaz.

Ve dahi pek çok insan bunun bilincindedir.

Ancak, temel amaç halka hizmettir ya,sizin gibiler de tüm nankörlüklerine rağmen nimetlerden yararlanırlar.

Yine anlamamissin.

Sen kendin koydugun videoyu da anlamiyorsun.

Neden ve nasil o videoda Turkiye'nin diger islam ulkelerinden farki anlatiliyor?

Zaten beni adam gibi bir iki mesajin ile sasirtmistin.

Eski kimligine burunmen fazla surmedi.

Sen hic bir zaman bir inanclinin hak ve ozgurlugu ile inancin felsefi tartismasinin farkini algilayamayacaksin.

Senin lafı nereye getireceğin o kadar malum ki.

Ayrıca anlaşılmaz cümlelerin dolayısıyle ben,senden hiç bir şey anlamıyorum.

Ama,nedense başka pek,pek çok şeyi anlayabiliyorum.

Sebep ne acep?

Mutlaka sorun bendedir .)))

Bir kac sebep olabilir.

Birincisi anlamak yeriune kendi dogrularin ile yorumlamaktir.

Ikincisi ezberlerin,m sorgulanmazlarin, kayitsiz/sartsiz dogrularin nedeni ile anlama sinirinin daralmasidir.

Ucuncusu benim sorun olarak ilettiklerimin, birak sorun olmasini senin alginda yeri bile olmamasidir.

Dorduncusu yazilanlarin direk senin dogrularina ters gelerek anlamak yerine tepkiye donusmesidir.

Besincisi anlamak eylemi ancak bu eylem istenirse mumkundur. Sende yazilanlar ile ilgili boyle bir istem yoktur.

Altincisi, yazilanlar senin anlama sinirinin disindadir.

Senin "benden ya da baskasindan bir seyi anlamana ya da anlamamana" gelince; adi ustunde anlamak iki yonludur.

Ne tek senin ne de sana anlanmasi icin verenin tek tarafi degildir.

O yuzden verenin verdigini verdigi gibi anlamak ile verilenin onemi olmadan sadece senin bunu anlaman farklidir.

Sana nasıl,sana nasıl,sana nasıl gülüyorum bir bilseeeeeeennn:))))))

Guzel, o da yedincisi olsun.

Yedincisi, bir kisi bir seyi anlayamadigi zaman onu anlamak yerine baska bir davranisi ile degerlendirmesi dogaldir.

Gulmekte bunlardan biridir.

Ayrica "aglanacak haline gulmek" te ayri bir sorundur.

Cunku gulmek, icinde oldugun aglanacak hali kamufle eder.

Nerde bir pislik açlık zulüm eşitsizlik terör var orda din var tabu var dogma var ne tesadüf.

Bu bir tesaduf degil. Zaten saydiklarinin yapilandirilmis yapi ve isleyisi bu.

Kendi inanc ideoloji ve her turlu degerlerini baskalarina guc iktidar ve otorite ile gonullu ya da zorunlu Kabul ettirme mucadelesi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Flood

Ne denebileceğini kendisi gayet güzel açıklamış.

Ama benim anlayışsız,zekasız kafam anlamaz ki.

Kim ne anlatırsa anlatsın,hiiiiiiiiç bişi anlamam ben.

Çünkü gerçekten tarafsızım ve sadece iyi bir TÜRKİYE istiyorum,başka hiç bir derdim olmadığından.

Ozaman iyi bir turkiye ile yeni bir turkiye farkini gorebilmen lazim ki, seni birileri algi operasyonu ile, iyi bir Turkiye diye, yeni bir Turkiye ile kandirmasin.

Ayrica buradaki "iyi" tum toplumun farklarini da kapsamali ki, birinin iyisi baskasi uzerinde kotuluk uygulamasin.

Size ne yapılsa yaranılmaz ki.

Ta ki;bu ülkede (Allah korusun)ezanlar susup,camiler kapatılıp, zımbırtı parçası dediğiniz başörtüsü sınırdışı edilip, Kur'an-ı Kerim yasaklamadıkça...

Senin gibilerin yollarına ballar, güller dökülse yaranılmaz.

Ve dahi pek çok insan bunun bilincindedir.

Ancak, temel amaç halka hizmettir ya,sizin gibiler de tüm nankörlüklerine rağmen nimetlerden yararlanırlar.

Senin lafı nereye getireceğin o kadar malum ki.

Ayrıca anlaşılmaz cümlelerin dolayısıyle ben,senden hiç bir şey anlamıyorum.

Ama,nedense başka pek,pek çok şeyi anlayabiliyorum.

Sebep ne acep?

Mutlaka sorun bendedir .)))

Sana nasıl,sana nasıl,sana nasıl gülüyorum bir bilseeeeeeennn:))))))

GARABETSİN, YETER.

(XYZ müdahelesi gerek buna :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

flzf

Filozof
Yeni Üye
Nerde bir pislik açlık zulüm eşitsizlik terör var orda din var tabu var dogma var ne tesadüf.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye

Bu bir tesaduf degildir. Insanoglunun yapilandirilmis dogal/fenomenalzihniyetinin yapisi ve isleyisidir.

Sonucta "insanoglunun kendi turu bunyesinde ayrismasi" tam da budur.

Ustelik bu ayrisma, savasima mucadeleye iktidar guc ve otorite icin de zora baskiya katliama siddete donusur.

Kisaca tum otoriter dogmalarin, yapi ve isleyisi budur.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar