bir gönül hikayesi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde felsefetor tarafından oluşturulan bir gönül hikayesi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,042 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı bir gönül hikayesi
Konbuyu başlatan felsefetor
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

felsefetor

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhabalar,,
foruma yeni üye oldum,,, ve üye olmamın en büyük nedeni içinde bulunmuş olduğum durumla ilgili değerli görüşlerinizi, tecrübelerinizi öğrenmek istemem....
Belki böyle bir konunun böyle bir platformda yeri olmadığını düşünenleriniz olabilir ,,, ancak düşüncem hayata dair herşeyin felsefik bir açıklaması, yaklaşımı yada çözümü olduğudur,,,
Yaklaşık 3 sene önce bir bayanla tanıştım ve kendisinden çok etkilendim, bir süre kendisi ile işim gereği görüşmelerimiz oldu ve ben her görüşmemizde çok daha etkilendim,,, nihayetinde (yaklaşık 2 ay kadar sonra) duygularımı ona açtım,,,, kendisinin biri ile birlikte olduğunu öğrendim, sonrasında bağlantımı koparmak istemedim ve arkadaş olarak görüşmeye devam ettik, ama benim ona karşı olan ilgim hiç azalmadı,,, yaklaşık 2 sene kadar arkadaşça görüşmelerimize devam ettik,,,Bundan 1 sene öncesinde birlikte olduğu kişi ile ayrıldığını öğrendim, öğrendikten bir süre sonrasında ben tekrar kendisine karşı olan özel duygularımın devam ettiğinden bahsettim,,, Olamaz, seninle böyle bir ilişki içersine giremem, seni ancak ve ancak arkadaş olarak gördüm hep diyerek, beni tekrar reddetti ve eğer olmuyorsa arkadaşlığımızı bitirmeyi önerdi,,,, Bende onu tamamen kaybetmeyi istemediğimden bir süre görüşmemeyi önerdim,, ona karşı olan duygularımın soğuması için. Ona karşı duygularımda azalma hissettiğimde tekrar görüşmeye başladık ve 6 ay kadar çok daha sık görüştük ve maalesefki şu an tekrardan o duygular canlandı ve ben ne yapacağımı bilmez bir haldeyim,,,, dışardan bakıldığında ve ona görede çok iyi bir dostluğumuz var (ve aslında bana görede öyle) ancak ben dostluğun yanında ona ayrıca özel duygularda besliyorum ve bu bana tahmin edeceğiniz gibi acı vermekte , mantıkçı ve akılcı biri olmama rağmen bu konuya akıl ve mantıkla yaklaşamayıp çözemiyorum, ne yapmam gerektiği ile ilgili bir türlü karara varamıyorum,, dostluğumuzu komple bitirmelimiyim(ki bunu hiç istemiyorum, ancak en iyi çözümünde bu olduğu gibi görünüyor) ,üçüncü kez tekrarmı açılmalıyım,,, ne yapacağımı gerçekten bilemiyorum, fikir ve önerilerinizi bekliyorum,,, şimdiden teşekkürler

Azadî

Üye
Yeni Üye
insan dara düştüğünde kendisinden güçlüsü yoktur.
kendin çözersin bunu , zamana bırakman en iyisi.
görüşlerimizi merak edip açmışsın , sen seviyorsan o sevmiyorsa arkaşlık mümkün değil.en iyisi bitirip yoluna bir şekilde devam etmen.

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
insan dara düştüğünde kendisinden güçlüsü yoktur.
kendin çözersin bunu , zamana bırakman en iyisi.
görüşlerimizi merak edip açmışsın , sen seviyorsan o sevmiyorsa arkaşlık mümkün değil.en iyisi bitirip yoluna bir şekilde devam etmen.
Kesinlikle muhabbet dahi etmemelisin . Aynısı olmasa da benzerini yasadım .

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Yalnız değilsin, oluyor bazen böyle... Kaç, uzaklaş! N'aparsın, hayatın cilvesi budur.

ilk nur

Felsefe.net
Yeni Üye
KaÇtikca daha da bÜyÜr bÜyÜtÜrsÜn dÜzeylİ Şekİlde devam edersİn...

ls2

Kahin
Onursal Üye
Hem duygularını biliyor hemde arkadaşça( ! ) arkadaşlığa devam ediyor . bu arkadaşlığın olağan akışına uygun değil :) duygularınızdan ötürü siz bu ilişkide oldukça özverilisiniz muhtemelen ve bu da karşınızdakinin hoşuna gidiyor tabiki. (en iyi niyetli yorumum bu, kullanılıyor olmanızda muhtemel) Siz dizlerinizin üstünde duruyorsunuz bence bu arkadaşlıkta ve kadınlar dizleri üstünde duran /diz çökmüş erkekleri sevmezler. Onların doğası bu bence. ve bu yüzden hiç şansınız yok .öyleyse ortaya iradenizi koyun ve ondan uzaklaşın.
Erkekte elde etme arzusu var elde edemediginiz sürece bu hislerinizden kurtulamazsınız. kısaca ya kavuşacaksın elde edeceksin ya da uzaklaşacaksın ortada kalarak bu mesele çözülmez.
Ve kadınlardan çok şey beklemeyin, hatta bu aşk işlerinde kimse kimseden çok şey beklenmemeli. bu devirde iki kişi arasında gerçek bir duygusal paylaşım olma olasılığı çok zor .hep birşeyler eksik ve dengesiz. yalan yalan yalan. o kadar çok yalan varki bizde ,duygularımız da yalan olduk. Evlenecek potansiyelde ilişkilere emek vermez en güzeli. yoksa haybeye acı haybeye ızdırap.

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Teşekkür ediyoruz güzel bir anlatım güzel bir konu.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar