Bir Doğru Bir Cümle Birde Felsefe.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde Kimselcuk tarafından oluşturulan Bir Doğru Bir Cümle Birde Felsefe. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 916 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Bir Doğru Bir Cümle Birde Felsefe.
Konbuyu başlatan Kimselcuk
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kimselcuk

Kimselcuk

Felsefe.net
Yeni Üye
Doğru doğru doğru üçnokta
Bir cümle ya sadece bir cümle
cümleleri oluşturan sen söyle
söylesene cümle nasıl oluştu
Soruişareti
doğru doğru kaç tane.
görecelimi
Kurdun cümleyi
nasıl kurdun
Önce doğruyu buldunmu
sil sil sil herşeyi sil
En başa dön
doğruyu bul.
Bu işte bir doğru cümle.

Son düzenleme:

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Bu konu üzerinde üç beş kelam etsem dedim ama,bir iç ses şiirlemesi mi?,bir ilan mı?bir berat mı ? bilemedim.ama insanın onu mutmain kılacak bir tözü yoktur..bildiklerini silip,doğruyu bulacak ilahi bir kudreti de.

Kimselcuk

Felsefe.net
Yeni Üye
Bu konu üzerinde üç beş kelam etsem dedim ama,bir iç ses şiirlemesi mi?,bir ilan mı?bir berat mı ? bilemedim.ama insanın onu mutmain kılacak bir tözü yoktur..bildiklerini silip,doğruyu bulacak ilahi bir kudreti de.

Öncelikle belirteyim yazdığın için çok memnun oldum.. bir hafataya yakın buralardayım, yabancıyım pek sessiz geldi burası hep böylemi, heralde zamanla sessizleşmiş terk edilmeye yüz tutmuş gibi, belkide bana öyle gelmiştir yeni olduğum için.... yazıya bir sıfat koyamadım pek beceremem aslında öyle içimden geldiği gibi yazmıştım yalın süssüz püssüz sade..

insanın onu mutmain kılacak bir tözü yoktur..bildiklerini silip,doğruyu bulacak ilahi bir kudreti de... üzgünüm burda ne demek istediğinizi anlayamadım biraz daha açıklayıcı anlatabilirmisiniz.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Öncelikle belirteyim yazdığın için çok memnun oldum.. bir hafataya yakın buralardayım, yabancıyım pek sessiz geldi burası hep böylemi, heralde zamanla sessizleşmiş terk edilmeye yüz tutmuş gibi, belkide bana öyle gelmiştir yeni olduğum için.... yazıya bir sıfat koyamadım pek beceremem aslında öyle içimden geldiği gibi yazmıştım yalın süssüz püssüz sade..

insanın onu mutmain kılacak bir tözü yoktur..bildiklerini silip,doğruyu bulacak ilahi bir kudreti de... üzgünüm burda ne demek istediğinizi anlayamadım biraz daha açıklayıcı anlatabilirmisiniz.
..
Hoşgeldiniz,buralar eskiden, çoluk çocuk, genç yaşlı,kah mutlu kah sıkıntılı, kalabalık bir yerdi evet.Şimdi benim için hatıralar ve çağrışımlarıyla bezeli bir harab şehir..hayatını harabelerde anı izleri süren biri olarak geçiren ben için,mükemmel bir sakinlik.

Kendimce uzuuunca kurduğum cümleyi nasıl izah edeyim bilmiyorum ama deneyeyim yine de.
İlk mesajınızın bende oluşturduğu yankı itibariyle ..
doğru ,soru işareti,cümle,üç nokta,silmek,başa dönmek vs.vs...kavramları insanın daimi ve bitmeyen arayışına ve hiç ulaşamayacağı gerçeğe işaret etmektedir.Ve fakat bana göre kul kusurlar ve isyanlar bileşkesi olarak yaratılmış olup,asla emin olamayacağı gerçeklik sanrıları yüzünden huzur bulmayacaktır.(insanın onu mutmain kılacak bir tözü yoktur.)

ilk insandan beri eklenerek yüklene gelen bilinç ve farkındalık düzeyini ne üstünden atabilir,ne de yok edip yeni bir boyutla tekrar var edebilir,kudreti ancak yükün cinsine karar verecek bir hamal kadardır. (bildiklerini silip,doğruyu bulacak ilahi bir kudreti de...)

umarım daha anlaşılmaz hale getirmemişimdir.

Son düzenleme:

Kimselcuk

Felsefe.net
Yeni Üye
Teşekkürler.. anılara sahip çıkan vefalı, bilge insan.. çook hoşbuldum.. şaşkınım.. ve çok mutlu.. basit karmaşık hatta kimisine normal olarak saçma gelebilecek yazıyı.. bu kadar iyi anlayıp çokta derinden izahat etmişsiniz beni çok şaşırttınız heralde sizi tanımadığım içindir ;) ayrı bir boyutta yaşadığınız.. kesin :D sizi tebrik etmem münasip oluyorsa gönülden tebrik ediyorum.. yazınızın üstüne daha yorum yapılmaz ;) kökten çözmüşsünüz ya. Felsefe öğretmenimisiniz? Yoksa edebiyatmı? ;)

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Rica ederim,iltifat etmişsiniz ,teveccühünüz.
İnsan (bana göre)ne yapar ve ne söylerse söylesin,sonucunda sadece anlaşılmayı ister.Kendi adıma anlaşılma azmimi köreltip, anlamaya çalışma alanında bir kariyer peşindeyim.:) bu da insanı geçmiş ve geri kalanlarını sık sık elekten geçirme mecburiyetiyle başbaşa bırakıyor.Her okuduğunu içselleştirmek gerekiyor gibi..sade bir ademim ,kamu hizmetine haiz ,ortada bir adam,felsefeyi edebiyatla süsleriz hepi topu efenim.
yeni konularınızda rastlaşmak üzere..

Kimselcuk

Felsefe.net
Yeni Üye
:D hayır hayır katiyen.. iltifat değil gerçekler sizin güzelliğiniz... edebiyat felsefe... kariyeriniz.. zaman ve emeğin karşılığı layikiyle alınmış... saygılar..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç