Ben ve Sen

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefi Tartışmalar kategorisinde Bilinmez tarafından oluşturulan Ben ve Sen başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,231 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefi Tartışmalar
Konu Başlığı Ben ve Sen
Konbuyu başlatan Bilinmez
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tırı vırı

Bilinmez

Felsefe.net
Yeni Üye
Ben ve sen.

Ben senin benim hakkimda düsündüklerinsem, ben kimim? Bana göre sen kimsin? ve nihayet: Biz kimiz?

köle

Üye
Yeni Üye
Sen kendin hakkında düşündüklerin kadarsın. Kendimizi algılayaşımız bize öğretildi. Kendini nasıl ve ne olarak algılıyorsan o'sun, bir başkasını da kendinden yola çıkarak algılıyorsun.

Bilinmez

Felsefe.net
Yeni Üye
Sen kendin hakkında düşündüklerin kadarsın. Kendimizi algılayaşımız bize öğretildi. Kendini nasıl ve ne olarak algılıyorsan o'sun, bir başkasını da kendinden yola çıkarak algılıyorsun.

...bir başkasını da kendinden yola çıkarak algılıyorsun... COK GÜZELDI!

Sen kendin hakkında düşündüklerin kadarsın. Kendini nasıl ve ne olarak algılıyorsan o'sun. > Sanirim bu benim icin bendi, ama sanirim senin icin ben diildi.

nakres

Felsefe.net
Yeni Üye
benim tüm karakterim ve kişiligimin özelliklerini (ben)karşımda bir ayna varmış gibi bütün bunları yansıtması (sen )biz birbirimizi tamamlayanlarız düşünce olarak ortak noktamız ise insan olmamız (biz) diyebilirmiyiz acaba arkadaşlar .

usenenadam

Yeni üye
Yeni Üye
ne ben benim
ne sen sensin
aman susalım
kimse bilmesin

şehrin yabancısı

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Beni bende demen bende değilim
Bir ben vardır bende benden içeri
diyor yunus emre..

sen; benim yokluğumda olandın,
varlığında biz olsaydık.
ne ben kalırdı,ben de
ne de sen kalırdın sende.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Ben ve sen.

Ben senin benim hakkimda düsündüklerinsem, ben kimim? Bana göre sen kimsin? ve nihayet: Biz kimiz?

Sizi benim psikiyatriste götüreyim size renkli renkli ilaçlar yazsın. Siz o ilaçları için biriniz ölecek biriniz yaşacaksınız yine tek kişi olacaksın. NOT: Merak etme sen hep yaşayan olacaksın.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar