Bazen İkinci olmak....

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Bazen İkinci olmak.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 460 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Bazen İkinci olmak....
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bugün farklı bir yazı ele almak istiyorum belki de düşünce darcığımızı biraz daha açmak farklı bakış açılarına yelken açmak gibi olabilit bilemem bende ne yazacağımı yada neyi nasıl yazacağımı bilemiyorum sadece yazıları akışına bırakıp bir kaç şey karalamak istiyorum...

Hayatımız içerisinde yaşam dairemizde bir çok mücadeleler veriyoruz bazen bir oraya bazense bir buraya koşturup duruyoruz gün içerisinde ailemizden çok iş arkadaşlarımızla yakın olabiliyor ve zamanımızın neredeyse yarıdan fazlasını iş hayatında geçirmekle meşgul oluyoruz patron da olsak çalışan da olsak zamanımızı bir yerlerde mutlaka harcıyoruz zamanımızdan arta kalan vakitlerimizde ise ailemizle ilgileniyor ve günün yogunluğundan ve stresinden hayatımızı bir nebzede olsa rahatlatmış oluyoruz

Aslında zamanımız ve anımız rutın bazı degısıklıkler harıç tıkırında gidiyor bazı anlarda yaşam mucadelesini ortak verdiğimiz dünyada bazı insanlar bazı olayları kafalarına takıp kendilerine stres ve sıkıntı veriyorlar oysaki zamanın içerisinde yaşadıklarımızı zamanın gerisinde kaldı değip geride bırakmak daha dogru olur bazı şeyler yaşandığında yaşanılan şeylerin anlık tepkimeler olduğunu anlayabildiğmiz an aslında bazı gerçekliklerin farkına daha net varabiliriz kanısındayım..

Hayatımızda herşeyi kafamıza çok fazla takmamak gerekiyor bazen herşeyi oluruna bırakmayı denemeliyiz inanın bana gerçekten böyle daha faydalı kendinizi sinirli hissettiğinizde sakinleşmeyi ve aklınızı yeni güzel şeylerle meşgul etmeyi bence mutlaka denemelisiniz...

Yaşamımda en çok uzayın gerisinde neler yaşanıyor diye mereak eden biri oldum bu dünya içerisindeyiz ve bu dünyada yaşamımız geçiyor hayatın bir diğer ucu olan uzay ise sonsuz büyüklükte ve milyarlarca gezegeni barındırıyor gün içerisinde yaşam içerisinde o kadar koşturup duruyoruz ki bazen gerçekte kim olduğumuzu bile unutabiliyoruz..

Hayatımızı başarmak üzerine kuruyoruz ve hep birinci olmak önde olmak istiyoruz inanın ikinci olmak ve geri planda olup güzel işler başarmak daha keyif verici ve daha güzel önde olunca insan hata yapmamak için çok mücadele verir ama mutlaka bir kaç gün hata yapar halde olur ama ikinci olan bir insanın önde olmasına gerek yoktur yada liderliği koruma sürekli koruma gibi bir derdi de yoktur hayata pozitif bakabilmek ve gerçek manada bu yaşamın bize sunduklarının farkında olabilmek gerçekten de çok güzel ...

Hayatımın her karesinde bir çok şeyler ögrendim tamam daha öğrenecek çok şeyim kalmadı demedim daha fazla öğrenmeliyim ve daha fazla çalışmalıyım dedim çünkü halen öğreneceğim çok şey olduğuna inandım sizleer hayatlarınızda nasılsınız bilemem ama ben hayatımın en zorlu yıllarında dahi ne hayata nede inandığım değerlere karşı hiç küsmedim çünkü bildiğim bir gerçeklik vardı ve bu gerçekliğin adıda eşssiz harika güzel bir dünyada yaşam bulmulş olmamdı...

Bizden öncekilerden dersler çıkardım bizden öncelerdi ve yaşanmış hayat hikayeleri hayat öykükleri vardı buradan kendime paylar çıkarabilir ve bazı dersleri ödevleri hazırlayabilirdim aslında tam manasıylada böyle olmuştu....Hayat hikayeleri garipsenebilinir ama gerçekte öyle değildir her hayat hikayesinde bazı değerler ve yaşanmışlıklar olur ve buralardan insanların kendilerine paylar çıkarabilmesi bence oldukça önemli diyebilirim...

Bizden önce olan insanların bir çoğu bu dünyada artık yok ve bizlerle birlikte artık yaşayamıyorlar bizden sonraki nesilller gelincede bizler de bu dünyada olmayacağız bu dünyada güzel eserler bırakabilmek oldukça önemli belki yazabileceğiniz güzel şeyler sizlerin eserleri olur belkide duruşunuzla tavrınızla ve insanlığınızla sergileyeceğiniz eserler olabilir insanın elinde ve samimiyetiyle istemesiyle bağlantılı bir durum diyebilirim..

Dünyada iyi insan olabilmek ve bu ugurda çizgiyi bozmamak gerçekten de fedakarlık isteyen bir durum çünkü bir çok yarışta ve kulvarda olacaksınız böyle durumlarda iyi olmanızın yanı sıra paylaşımcı ama gerçekte ve özde de yaşatabilen ve artçılara karşı ise dayanıklı olabilen olmanız oldukça önemli diyebilirim...

İnsanları ölçüp biçmeden evvel o insanların neler söyleyebildiğine iyi kulak verebilen ve çok çalışkan olan olmalısınız gerçekten de birşeyler alabilmek için değil birşeyler verebilmek için varlığınızı daim ettirmelisiniz bir yerde çalıştığınızda sizden beklentileri karşılamanızın yanı sıra duruşunuzla ve efendiliğinizle bu değerinizi yanıstmanız bununla birlikte bir koltuktuk savası değilde bir verme deger katma özünde olabilmelisiniz söylediğim üzere bazen ikinci olmak insana daha çok şey kazandırabiliyor fakat bunun farkına varabilmek oldukça önemli...

Böyle.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Yaşamımda en çok uzayın gerisinde neler yaşanıyor diye mereak eden biri oldum bu dünya içerisindeyiz ve bu dünyada yaşamımız geçiyor hayatın bir diğer ucu olan uzay ise sonsuz büyüklükte ve milyarlarca gezegeni barındırıyor gün içerisinde yaşam içerisinde o kadar koşturup duruyoruz ki bazen gerçekte kim olduğumuzu bile unutabiliyoruz..

Fermi paradoksunda güzelce anlatmış.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç