Barış diyenlerin fikri olmaz!!

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde amaudjulepp tarafından oluşturulan Barış diyenlerin fikri olmaz!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,088 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Barış diyenlerin fikri olmaz!!
Konbuyu başlatan amaudjulepp
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan meyelan

amaudjulepp

Felsefe.net
Yeni Üye
Fikir sahibi olmak güzel şeydir herhalde benimde bir fikrim var ve onun dayatmasını yapıyorum ama sizin fikirleriniz gibi değil dünyanın kurtuluşu için bir reçetem yok eskiden vardı ama şimdi kaldırdım öyle bir reçeteye inanmıyorum çünkü bu reçeteler birer dayatma oluyor hiç bir ideoloji dünyayı açıklayamıyor veya açıklasa bile kesinlik arz etmiyor öyleyse sade ve devamlı barış yapmaktan bizleri alıkoyan ne? kimliklerimiz ,düşüncelerimiz,ideolojilerimiz mi?hayır hayır bizleri barış yapmaktan alıkoyan şey aslında bencilliğimiz ve güvensizliğimiz oysa demokrasi herşeyin ilacı...

Komunizmin proleterya diktasına inanmıyorum,islamın şeriatına inanmıyorum,Yahudiliğin Hristiyanlığın barış istediğine inanmıyorum dinlere inanmak güzel paylaşmak zina yapmamak ama bu dinler bu fikirler dinciler elinde krallar elinde kızılca katliam araçlarına dönüyor,ben kürtlerin haklarının çoğunluğunu aldıkları halde kan dökmeyeceklerine inanmıyorum,ben türklerin kürtlerin diğer haklarını vereceklerinede inanmıyorum bir ulusum yok bir fikrim yok bir düşüncem yok ben sadece barış istiyorum kan akmasın istiyorum benim bir reçetem yok insan canından daha kutsal saydığım bir fikrim yok benim bir dayatmam yok Liberaller gibi silah fabrikaları kurup sonra bak aaa savaş çıkmış bari eldeki stokları eritelim de demiyorum sizleri barışa çağrıyorum ...

Her dinin altında her düzende yaşarım ister kapitalizm olsun ister sosyalizm yeter ki barış olsun ne derseniz evet sizlere açık çek yeter ki bebekler çocuklar kadınlar gençler yaşlılar ölmesin .....

Nefret

Felsefe.net
Yeni Üye
Unutmamak gerekir ki barış her şey demek değildir . Insanligin ve insani değerlerin öldüğü toplumda ya da özgürlüğün olmadığı bir toplumda barış olmasi herhangi bir önem arz etmez . O nedenle her düzende ve her kurallar sistemi içinde yaşanmaz yaşanmamali . Elbette ideal olandan bahsetmiyorum ancak barış en temel öncelik olmamalı .

amaudjulepp

Felsefe.net
Yeni Üye
Tamda aksine barışın olmadığı yerde özgürlük yoktur bir savaşçının bir gününü düşünün emir alıyor emir veriyor silah patlatıyor yerlerde sürünüyor aç kalıyor ölüm korkusu öldürme korkusu psikolojik sorunlar tabii barış derken zorbalıkta olmayacak ....

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Sayın @amaudjulepp çok iyimser olmuş yazınız.
Gönül barış ister. En iyi savaş bile korkuyu gerektirir.
Amenna.

İyi güzel de bu barışı biz yapabiliyor muyuz. Örneğin ailemizde.

İnsanoğlu var oldukça savaş var olacak. Çünkü insan yapmaktan çok bozmaya meyilli.

Dinleri ve şeriatlerini de dahil etmişsiniz olumsuzluklara ama dinlerin bu anlamda kabahati ne?

Bir öğretmen sınıfta krallık yapıyorsa öğretmenliğin suçu ne. Sorun insanda. İnsan sorunlu. Aslında sorun insan olamamış beşer kalmış olmakta.

Nefret

Felsefe.net
Yeni Üye
Burada savaşı istediğim yada arzuladığım gibi bi algı oluştuysa düzeltmek isterim . Ben barış yanlısı bir insanım . Ancak bazı şeyler bizim isteklerimiz ve arzularımiz doğrultusunda gerçekleşmiyor . Insan doğası gereği ve şuanki toplum düzeni gereği savaslar oldu oluyor ve olacak . Bu bizim isteklerimizin dışında olan bir şey . Ve şu da benim kanaatimki barış için bile savaşlar gereklidir . Köklü bir değişim için savaş gereklidir .

amaudjulepp

Felsefe.net
Yeni Üye
SN.Alpi tamda bunu söylüyorum dinlerin,ulusculuğun,ideolojilerin kullanılması bir savaş aracı haline getirilmesi özellikle dinlerde çok barışçıl cemaatler var onların niye sesi çok çıkmıyorda hep uçlar ön planda ben sosyoloji okumadım ama özellikle bu konuda yazılmış yazılar var sanırım yani şiddetin toplumu dönüştürmede rolu,veya uçuk örgütlerin devinimdeki rolleri gibi elbetde toplumun her yaptığı doğru değil buna katılıyorum belki bir azınlığın duruşu bizlere 100 yıl sonra insanlığın geleceği aşamayı göstermekte fakat yolunuz şiddete çıkmışsa ben bunda yokum ve karşıyım diyorum güzellikle anlatmak bence daha yararlı ve daha etkili ve daha kalıcı unutmayalım kanla gelen kanla gider şiddet olmadan da bazı şeyler yapılabilinir bugun eğer işçi hareketi sol hareket kendini şiddetden kurtarsaydı emin olun daha sağlam bir toplumla karşı karşıya olurduk ve işçiler daha rahat yaşardı şimdi tarhte işçinin haklarının almasının hep kanla olduğu gibi yazılar yazılacaktır ama bunun bedeli çok ağır oluyor ve insanları bugun bu konularda konuşamaz veya belli bir sağırlık düzeyine getiriyor oysa işçi hareketi en baştan barışçıl olsaydı demokrasi içinde çok ilerlerdi...

X

FAdmin
Onursal Üye
Adalet ile baris kavramlari birbirinden bagimsiz degerlendirildiginde maalesef ici bosaliyor. Tam manasiyla adaletin saglanamadigi hicbir sistemde, ulkede, rejimde vs.. Hakli bir baris olmaz..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar