Ayrılıyorum...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde turko29 tarafından oluşturulan Ayrılıyorum... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,397 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Ayrılıyorum...
Konbuyu başlatan turko29
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Azadî

turko29

Meraklı Üye
Yeni Üye
Epey bir süredir aranızda oldum, Mühendis arkadaşımın daveti ile, ne yazık ki, onun anlattığı bir ortamı burada bulamadım.
Başkalarının düşünceleri ile yola çıkanlar önce kendilerini o düşüncenin esaretine sonrada başkalarını o düşüncenin esaretine mahkum olmaya zorlarlar, gelişim için çaba sarf etmek bu değildir, tarihsel süreç içerisinden bilgi almak kendi düşüncelerini oluşturup geliştirmek içindir, bu anlayış doğrultusunda hiçbir düşüncenin esiri olmadım ve yapmaya çalışanlarında her ortamda karşısında durdum…
Sessizlik çözüm değildir, genel bir mücadele anlayışı hiç olamaz…
Anlaşılamamak doğaldır, anlatırsın, ama anlaşılmak istenmediğin ön yargıların yoğun olduğu ortamlarda bilgi yerine egoların öne çıktığı durumlarda emeğin zayi olması kaçınılmazdır, o kadar müsrif olmamam nedeni ile Felsefe.net yapılanması ile iletişimimi kesiyorum, Gözde rumuzlu arkadaşında belirttiği gibi üyelik iptali olmaması nedeni ile bu yönteme başvurduğumu belirtirim…
Bu mesaj bir tartışma konusu olmayıp tercih ve tercihimin nedenlerini ortaya koymadır.
Şu andan itibaren felsefe.net ile iletişimim kesilmiştir.

M

monaliza

Ziyaretçi
Arkadaşım,ayrılışınız için öyle gerekçeler sunmuşsunuz ki,okuduğumda garip bir ikilemde kaldım açıkçası.
Kafamda oluşan kişiliğinize ters düşmeyen yanları da var,garip gelen bazı noktalar da var..Bana ilginç
geldi,ancak artık açıklama yapmanın mantığı yok bence.

Kanımca siz tüm insanların aynı şeyi düşündüğü,sizinle hem fikir olduğu dar bir dünya istiyorsunuz.
Çok net değil mi? Burası felsefe sitesi...
Dünyada 6 milyar insan varsa, 6 milyar değişik düşünce olma olasılığı var demektir.
Herkesi belli bir pencereden bakmaya zorunlu tutabilir miyiz?
Hiç bir düşüncenin esiri olmadım demişsiniz,bu nasıl oluyor hiç anlamadım.Çok çelişkili bir durum
gibi göründü bana...

Dilerim arzu ettiğiniz,ütopik de olsa kafanızda oluşturduğunuz,sadece gerçek filozofların
üye olduğu bir felsefe forumunda mutlu olursunuz.Anlaşılırsınız.Ve dünyayı tek düze hale getirirsiniz.

Sevgi ve saygıyla ...

rainbow64

Meraklı Üye
Yeni Üye
Şu ana kadar yaptığın yorumlar için teşekkürler. Herkesin kendi seçimidir.

-doSt-

Felsefe.net
Yeni Üye
Kötü bir seçim ama saygı duymalıyız .

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Kötü bir seçim ama saygı duymalıyız .

güle güle...........

Gücenmeyin ama eleman konuyu Nisan-2010 tarihinde açmış ve mesajını "Şu andan itibaran felsefe.net ile ilişkim kesilmiş." cümlesiyle bitirmesine rağmen 15 ay sonra veda mesajı yazıyorsunuz, okuyamayacağını bildiğiniz halde. Gücenmeyin dedim en başta ama güldürdünüz beni...

Azadî

Üye
Yeni Üye
Gücenmeyin ama eleman konuyu Nisan-2010 tarihinde açmış ve mesajını "Şu andan itibaran felsefe.net ile ilişkim kesilmiş." cümlesiyle bitirmesine rağmen 15 ay sonra veda mesajı yazıyorsunuz, okuyamayacağını bildiğiniz halde. Gücenmeyin dedim en başta ama güldürdünüz beni...

bende güldüm kendime valla , gücenmedim : ))

sağolasın uyarın için )...ama bu tür yazıları hiç sevmediğimden okumaya bile gerek duymuyorum.4-5 cümle okuyup sonunu bile okumuyorum.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar