Aynadaki sonsuzluk

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Düzyazı kategorisinde iuflsfozkn tarafından oluşturulan Aynadaki sonsuzluk başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,848 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Düzyazı
Konu Başlığı Aynadaki sonsuzluk
Konbuyu başlatan iuflsfozkn
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan iuflsfozkn

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bunca zaman üniversitedeydi ama ilk defa oluyordu bu sanki doğumundan sonraki ilk nefes alışı gibiydi .göğsünde bir yanma hissetmişti..haykırmak istiyor ama nafile.gördüğü herkese onu anlatmak istiyordu nasıl olur da içindeki çağlayan misal coşkuyu ona da hissettirebilirdi ...
ve olmuştu artık tüm cesaretini toplamış ders çıkışında bir şekilde nasıl olursa olsun tanışacaktı.ders bitmiş gözlerini ona dikmiş ve göz takibini sürdürüp en savunmasız zamanında onu yakalayıp yapacaktı elinden geleni.adımlarını hızlandırdı ve 4.cü kattan 3.cü kata inen merdivenin 35.ci basamağında yanında dikildi ve "merhaba , bir şey sorabilir miyim?" içinden geçenler arasında en aptalca olanı seçmişti ama artık cümleler süzülüp ççıkmışlardı o heyecandan titrerken."tabi buyurun" deyivermişti o .buyursundu ama ne buyuracak o da bilmiyordu ..bir anda "tarzınızı ,yani saçlarınızın şeklini ,saçlarınızdaki bandanayı ,berenizi , küpelerinizi ,ojelerinizi ve ve işte nasıl oluyor da yalnız ve sürekli enerjik olabiliyorsunuz dışardan bakıldığında tüm arkadaşlarınızın adı yalnızlık. siz buna rağmen hayatla çok barışık bir görünüme sahipsiniz nasıl oluyor aynaya baktığınızda kendinize neler söylüyorsunuz ?" söylediklerini hiç düşünmeden söyleyivermişti heyecandan hem hava soğuk hem heyecan hem titreme hepsi aleyhineydi sanki.
onun cevabı?

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
bu konu hakkında daha fazla yazamıyorum ...acı hatıralar sanırım ..hatıra geçmişte yaşanmış bile olsa acısı biberin ki gibi geçici olmuyor!!!

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
beni sevenler nedense bana hep seni sordular
ben ise şüphe duydum bir an aşkımdan
sonra sordum seni soranlara
benim lebimden onun bahsi geçmeyen şeyler de mi dökülüyor
eğer öyleyse ben de nifak var
hani ben sana aşıktım
hani ben senle doğmuş ve senle ölecektim
aynaya baktığımda gördüğüm sendin
hilaf mı gördünüz benim aşkımda ey beni sevenler
peki yarim! seni sevenler sana beni hiç sordular mı?...........

ayşenur

Üye
Yeni Üye
aşk, acılarıyla da olsa yaşanmaya değer... : )

( gitmeden önce)

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
aşk, acılarıyla da olsa yaşanmaya değer... : )

( gitmeden önce)

aynadaki sonuzluğa ulaşınca ,insan artık aşık olduğuna değil aşık edene aşık oluyor...aynadaki sonsuzluğa ermek acıdan arta kalan mı oluyor bilemiyorum??ama eğer acıdan arta kalan aynadaki sonsuzluk ise her aşk yaşanmaya değer dediğin gibi ayşenur ..

tırı vırı

Felsefe.net
Yeni Üye
Söyleyemezken ben, bende ki beni bana
Bir bir dokunuyorum...
Yabancı suretlerde bütün aynalara.

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Aynaya bakmaktayim ... Ayna diyor ki: sen birine asık oldum dediğinde aslında yanilmaktasin. İnsan sadece kendine asıktir diyor . Onun icin her şeyi yaparım deme öyle iddialı laflara gerek yok ki . Öldüğünde sadece kendin icin ölmüş olacaksın. Sen asık oldum dediğinde aslında birini elde etmek istersin yani onun kalbine hükmetmek istersin . Neden? Çünkü aslında istediğin sey onun sadece onun seni sevmesi ama gördüğün gibi çok da bencilsin hatta insafsız . Her arzuna ulaşacağını sanmaktasin . İste ask dediğin kendine olan tutkunu baskasında tasdiklemekten ibaret
Hadi biraz da schopenhauer e gidelim bak o da diyor ki: ask kisilerin soylarını devam ettirme ısı icin bir tip secimi
Evet çok materyalist bir yaklaşım ve oldukça kaba ama..
Ask gercekten yaşanabilir bir duygu fakat sonlu bir varlığa asık olduğunu söylemek sadece kendine olan tutkunun ,arzularına ulaşma gücünün işareti oluyor
Ayna sonsuza uzan diyor...ayna buruk .ayna kederli kendi kaderine ?? Yansıttığım suretler benim suretimden habersizler . Hep kendini gören hiç ask i Sadık olabilir mı ?

Cânı kim cânânı içün sevse cânânın sever
Cânı içün kim ki cânânın sever cânın sever

Her kimün âlemde mıkdârıncadur tab'ınde meyl
Men leb-i cânânumu Hızr Ab-ı Hayvânın sever

Başa dem düştükçe taksîr eylemez eyler meded
Ol sebebden muttasıl çeşmüm ciger kanın sever

Müşg-i Çîn âvâre olmuşdur vatandan men kimi
Hansı şûhun bilmezem zülf-i perîşânın sever

Şu ki ser-gerdân gezer başında vardur ki hevâ
Gâlibâ bir gül-ruhun serv-i hırâmânın sever

Akıbet rusvâ olub mey-tek düşer il ağzına
Kim ki bir ser-mest sâkî lâ'l-i handânın sever

N'olacakdur terk-i ışk etme Fuzûlî vehm edüb
Gâyeti derler ola bir bende sultânın sever

FUZULI

tırı vırı

Felsefe.net
Yeni Üye
Tam tekmil dizilirken önümde azaplar,
ölümle cebelleşen Tanrılar gördüm.
Katlederken adalet haksızlıkları,
kaderine boyun eğen hünkârlar gördüm.
Aşkı gördüm, ağlıyordu bir duvara yaslanmış.
Sevabı günah ile el sıkışırken gördüm!
anneler, etek altında sattılar çocuklarını
Daha doğmadan.
Ben gördüm, ben…
sevişirken, inliyordu altında gerçek yalanın
Ve tüm duyguları kaldırım kenarlarında pazarladılar
Peşkeş çektiler şehvete…
Evet, yattım.
Aşk bakire değil artık
Sonrada üç kuruşa sattım
o…
gözü yükseklerde bir fahişe artık!

Bumuydu aşkla ilgili duymak istediğiniz?

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Tam tekmil dizilirken önümde azaplar,
ölümle cebelleşen Tanrılar gördüm.
Katlederken adalet haksızlıkları,
kaderine boyun eğen hünkârlar gördüm.
Aşkı gördüm, ağlıyordu bir duvara yaslanmış.
Sevabı günah ile el sıkışırken gördüm!
anneler, etek altında sattılar çocuklarını
Daha doğmadan.
Ben gördüm, ben…
sevişirken, inliyordu altında gerçek yalanın
Ve tüm duyguları kaldırım kenarlarında pazarladılar
Peşkeş çektiler şehvete…
Evet, yattım.
Aşk bakire değil artık
Sonrada üç kuruşa sattım
o…
gözü yükseklerde bir fahişe artık!

Bumuydu aşkla ilgili duymak istediğiniz?

Hayır ask icin sert bir tarif sizinkisi . Ben onu saf dupduru yasadım hatta yaşayanları da gördüm lakin masuk yanlış imiş yanilmisiz

tırı vırı

Felsefe.net
Yeni Üye
Hayır ask icin sert bir tarif sizinkisi . Ben onu saf dupduru yasadım hatta yaşayanları da gördüm lakin masuk yanlış imiş yanilmisiz

üzgünüm ama aşkın tarifi o işte maşuk vs hikaye, ama sevgiyse dediğin ben susarım...Sevgi ki anne ile bebek arasındaki göbek kordonuna benzer yaşamak için gereken besinleri alacağımız tek yoldur.

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
üzgünüm ama aşkın tarifi o işte maşuk vs hikaye, ama sevgiyse dediğin ben susarım...Sevgi ki anne ile bebek arasındaki göbek kordonuna benzer yaşamak için gereken besinleri alacağımız tek yoldur.

Ben sizin tarifinizi şefkatte gördüm . Sevgi nedir bilemiyorum fakat şefkat en Yuce duygu buna şahidim . Şefkat ile biri icin ölmenin şehitlik kazandırması ise başka bir boyutu

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
koltuğumda oturuyorum.ikea dan alınmış siyah suni deri rahat bir koltuk.rahat etmek için oturduktan sonra kırmızı renkli laptoptan müzik açmak üzre farenin üzerinde geziyor ellerim....evet müzik çalmaya başladı ve bir anda bir kıvılcım oldu beynimde - hafızamda müziğin tınıları.çok değil bu sene çıktığım ,dostlarımın da yanımda olduğu bir geziye götürdü müzik beni..arabada bu müzik çalıyor ve biz karadeniz turundayız ülkemin..ne eğlenceli ve ne güzel 3 gün geçirmiştim...ve döndüm şimdi şimdiki zamana ve sevinç yerini hüzne teslim etti.odamdayım müzik hala çalmakta ve artık şimdi deyim..geçmişteki herşey ne kadar güzel ve eşsiz de olsa artık yok .varlık ne imiş yokluk ne imiş.varlık sevinç , yokluk hüzünmüş.varlık aydınlık, yokluk karanlık..bu işte insan hayatı ..film şeridindeki kareler misali geçip gidiyor ne durdurmak mümkün ne de geri sarmak tüm gerçekliğiyle..o halde iyi yaşanmalı bu hayat madem sorguya çekilinecek bir gün..o halde herkesi bir kişi ya da herkesi kendim gibi görmeye çalışmalıyım ...ben neyle muamele edilmekten hoşlanmıyorsam , bir başkası sandığım aslında ben olan diğerlerine de öyle yaklaşmalıyım..ben ve diğeri yok , olmamalı...aynadaki sonsuzluğa bakıp diyorum; zamana hapsedemezsin sen beni eğer ben benlikten kurtulursam ....

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
koltuğumda oturuyorum.ikea dan alınmış siyah suni deri rahat bir koltuk.rahat etmek için oturduktan sonra kırmızı renkli laptoptan müzik açmak üzre farenin üzerinde geziyor ellerim....evet müzik çalmaya başladı ....İYİ Kİ DOĞDUN İUFLSFOZKN..MUTLU YILLAR SANA!

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
koltuğumda oturuyorum.ikea dan alınmış siyah suni deri rahat bir koltuk.rahat etmek için oturduktan sonra kırmızı renkli laptoptan müzik açmak üzre farenin üzerinde geziyor ellerim....evet müzik çalmaya başladı ....İYİ Kİ DOĞDUN İUFLSFOZKN..MUTLU YILLAR SANA!

Çok teşekkür ederim ... Keske ben de sizin kadar ince , kalbi güvercin kalbi gibi hassas kalbe sahip olan biri olabilsem ... Teşekkür binlerce ...

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Merhaba....nasılım bugün...iyi gibi...aslında bugün tam da bunu düşünmüştüm , neyi mi? hani insanlar karşılaştıklarında sorarlar ya nasılsın ? cevap hep aynıdır iyiyim.bu bir rutin ve monotonluğun eseri dedim kendi kendime ..artık karşılaştığımda soracaklarım ve vereceğim cevaplar farklı olacak ...öyle umuyorum..
mecnun konuyu döner dolaşır leyla'ya getirir ben de sana döndüm yine..4 yıl sonra yine sana döndüm, taptaze sevgimle ,sımsıcak gözlerimle seni aradım..rüyamda gördüm yine bu sefer gülüyor ve yanına çağırıyordun...seni gördüğüme öyle çok sevindim ki kaybetmiş olduğu oyuncak arabasını bulan çocuk gibiydim..hani insan hiç uyanmak istemez ya uyandıktan sonra rüyadan öyle oldum ben de..sonra gözlerini yumup dönebileceğini sanarsın ama olmaz ya öyleydim..bak sezen abla yeni albüm yapmış haberin var mı,?gözlerimden içeri ta kalbime süzüldüğün günden beri kalbimde senin için ayırdığım yeri sezen ablamla doldururdum tabi sen bunu da bilmiyorsundur...sezen ablam soruyor "unuttun mu beni" karşına çıkıp HAYIRRRR diye haykırmak istedim , istiyorum..sana benim hayatımın noktası oldun demiştim hatırlıyor msun? evet hatırlıyorum sen de hayır kendine uygun daha nice insanlar bulursun demiştin ...duyuyor musun? ben hiç aaramadım kimseyi...evet seni cezalandırmak için biriyle seni kıskandırmak hiç içimden geçmedi değil ama başkasının suçu ne ki? benim bencilliğimin cezasını neden başkası çeksin ki....okursun belki diye çok yazdım , ankara da karanfilde yazdım , fakültede sınıfta , bahçede , şehirler arası otobüslerde yazdım ve daha bir çok yerde yazdım belki okursun diye...sonra yırttım attım ama ağlamadım yırttım kağıttan gemilerimi çünkü onların senden başka sahillere ulaşmalarını istemedim...sen başka değilsin sıradansın ..ama ben başkayım sadece seni böyle delice sevebildiğim için başkayım...hiç sevilebilme ihtimaliim olmamasına rağmen sevdiğim için ben başkayım...unutma hala unutmadım....bak sezen ablam ne diyor """"acıtmışım canını sevdikçe""""

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
bugün aşk çaldı kapımı yine...belki de ben aşkın kapısında bekliyordum da kapı aralandı ...kim bilir....günün birinde bir aşık sevdiğine bir hediye almak ister....araştırır günlerce ne alacağını bilemez bir türlü.günler böyle geçerken bir gün aşktan anlar birine denk gelir sorar sevdiğine ne alsın da ona olan aşkını tarif etsin, sevindirsin sevdiğini..bilge aşık der: bir ayna al ona.ona onu hediye et ..

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
bugün aşk çaldı kapımı yine...belki de ben aşkın kapısında bekliyordum da kapı aralandı ...kim bilir....günün birinde bir aşık sevdiğine bir hediye almak ister....araştırır günlerce ne alacağını bilemez bir türlü.günler böyle geçerken bir gün aşktan anlar birine denk gelir sorar sevdiğine ne alsın da ona olan aşkını tarif etsin, sevindirsin sevdiğini..bilge aşık der: bir ayna al ona.ona onu hediye et ..

Aşk kapıyı çaldığında "evde" olup kapıyı açanlara ne mutlu!En büyük hediye bu bence...

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Aşka Şükrederim
Her gece yatağımda
Aklımda neler neler
Ne kadar çok acı var Allahım
Berbat yine haberler

Ne olur kuvvet ver
Anlamam için ipucu
Ne ilim yetiyor ne film
Yine mi ters açıda Mars’la Jüpiter

Doluya koy, boşa koy
Sabahlara kadar kan ter
Yut hapları, oku kitapları
Geldik gidiyoruz bîhaber

Ben bu yüzden aşka şükrederim
O beni onarır hep
Bir tek o ayırmıyor insanı insandan
Ölene dek

Ağlarım seve seve
İnlerim seve seve
Yeter ki aşk olsun
Katlanırım her şeye seve seve

sezen ablam

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
TAHİR İLE ZÜHRE
Tahir olmak da ayıp değil, Zühre olmak da,
Hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil.
Bütün iş Tahir'le Zühre olabilmekte,
Yani yürekte..
Meselâ bir barikatta dövüşerek,
Meselâ kuzey kutbunu keşfe giderken,
Meselâ denerken damarlarında bir serumu,
Ölmek ayıp olur mu?
Hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil.

Seversin dünyayı doludizgin,
Ama o bunun farkında değildir.
Ayrılmak istemezsin dünyadan
Ama o senden ayrılacak.
Yani sen elmayı seviyorsun diye
Elmanın da seni sevmesi şart mı?
Yani Tahiri Zühre sevmeseydi artık,
Yahut hiç sevmeseydi,
Tahir ne kaybederdi Tahirliğinden?
Hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil...

NAZIM HİKMET RAN

sonsuzluğu hissettiğim günlerde tesellim olan bir şiiri paylaşmak istedim...sonsuzluk bir derinliktir , aşkın bir aşk hali.delilik kısaca

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar