Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Mor ve Ötesi tarafından oluşturulan Avatarınızın Anlamı Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,635 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Avatarınızın Anlamı Nedir?
Konbuyu başlatan Mor ve Ötesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"
M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
felsefe forumda yazan arkadaşların kullandıkları avatarları ve bu avatarlar hakkında ki açıklamalarını ilgi ile okuyacağımızı düşünüyorum,
mesela ben adminimizin (fides) kullandığı avatarı ve kullanış amacını çok merak ediyorum,
bana kötü çağrışımlar yaptırıyor,
umarım öyle değildir... :)

fides

Kahin
Yeni Üye
Cevap: üye "avatar"ları hakkında...

Arada bir avatar değiştiririm. Genelde avatarlarımı mitolojiden seçerim ve biraz antipatik durması tercih nedenlerimden biridir:)
Bu avatarın adı " angel of death " diye geçiyor.Kimilerine göre "ölüm meleği" yani...Gölgeye dikkat edilince sol kanadı yoktur. Elindeki bıçakla kesmiş olsa gerek.Belki melek olmaktan sıkılmıştır:)Anlamını yakalamaya çalışınca bir çok şey daha bulunabilir aslında... Benim bulduğum anlamlar size ne kadar anlamlı gelir bilemem...
Ben bakarken bu resme ne mi düşündüm?Ya da neden mi seçtim avatar olarak? Direk Murathan Mungan'ın "Saklı Bıçak" şiiri geldi aklıma. Ben pek severim Mungan'ı. "Saklı bıçak" şiiri de gene Mungan'ın "Sizden Saklı" şiirine bağladım durumu.Oradan da bir baktım ooo bir çok şiir yazmış Mungan bu avatar üzerine : "ben bunu kullanmalıyım avatar olarak" :) Forumda Mungan şiirlerini paylaşırken "Saklı Bıçak" şiirine eklemiştim daha önce bu avatarı.... Gelişi bu şiir yani.(ya da şiir yumağı)
Bakınız ilgili şiir için : http://www.felsefe.net/mden-oye/2944-murathan-mungan.html#post7657

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi

murathan munganın şiirlerinden hariç bir de satanist ayinler ile ilgisine bakmanı tavsiye ederim...

belki ölüm meleğinin yanında kara kedinin ne işi olduğu hakkında bir fikir edinirsin...

fides

Kahin
Yeni Üye

Mungan'a satanist mi demek istiyorsunuz, anlamadım? Ben bir şey bilmiyorum bu konuda. Varsa iddialarınız verdiğim linke eklerseniz konuyla alakalı bir diyaloga girebiliriz. http://www.felsefe.net/kimdir/757-murathan-mungan.html

Siz neden avatar kullanmıyorsunuz?

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi

murathan mungana değil,kullandığın avatarın satanist bir figür olduğunu söyledim...

benim kullandığıma gelince,
o çizim tamamen bana aittir ve şahsi sembol olarak benim bulunduğum konumu anlatır...

fides

Kahin
Yeni Üye

Avatarlarım subliminal mesajlar içermiyor.(böyle üstün bir göreve hizmet etmek güzel olurdu ama :) )Dediğim gibi mitoloji ağırlıklı avatarlar kullanıyorum genelde. Hayvanların resmedilmesi çok karşılaşılan bir durum.Kedi ya da kuzgun olması da pek önemli değil. Ben sıramı savdım diğer üyeler artık cevaplarlar avatarları hakkındaki bilgileri.
Satanistliğim eksik kalmıştı o da 25.karede tamam oldu artık gönül rahatlığıyla uyuyabilirim:) İyi forumlar...

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi

Alinmadin deĞİl mİ?

P

Pyramos

Ziyaretçi

bu batman :) bildiğiniz fantastik kahraman,severim kendisini:) resim hoşuma gittiği için seçtim aslında..neden hoşuma gittiğini tam bilemiyorum ama madem felsefe sitesindeyiz, nedeni hakkında şunları söyleyebilirim;

Batman ayakta ama başı eğik.. bir filmde; akıllı olmak bu bir seçenek değil diyordu (yada başka yerde duydum)..evet madem bu aklı kendimiz yaratmadık, sahibi biz değiliz..onunla yaptıklarımızda -tam anlamı- ile bize ait sayılmaz ..öyleyse başını öne eğeceksin..(özellikle düşünürken)

fonda gökyüzünde de kendisi var bu da hoş olmuş..illa bir anlam yüklemem gerekmez demi:)

leprechaun

Üye
Yeni Üye

murathan munganın şiirlerinden hariç bir de satanist ayinler ile ilgisine bakmanı tavsiye ederim...

belki ölüm meleğinin yanında kara kedinin ne işi olduğu hakkında bir fikir edinirsin...
her kara kedi satanizm ile ilişkilendirilmez. resme dikkatli baktıysanız bıçak kanlıdır ama kedide kan yara kesik yok. yadi kesilen kedi değil. resimde karanlık tarafta da yerde kan var. ve kadın sanki saklanıyor, karanlık taraftan sakınıyor. kara kedi satan simgesi olmaktan çok öncelere dayanır. eski inanışlarda kedilerin ruhsal dünya ile bağlantılı olduklarına inanılırdı. kedi sadece kara büyüde değil kullanılmazdı.

resmin anlamını tümüyle belirtemem ama satanizm olmadığını kesinlikle söyleyebilirim. ;)

gelelim benim avatarıma. sevgili mor ve ötesi, sizce benim avatarım size ne ifade ediyor? :)

P

Pyramos

Ziyaretçi
peki bir önceki kediyi kesmiş resimdekide sıradaki neden olmasın:) Fides daha önce ''kötüyüm ben kötüyüm'' demişti şimdide meleğe bağlamış:) var bu işte bişi, tırstım ben şahsen:)

ya avatardan bilem ciddi tartışma çıkarmışınız ya:) olmez böle şey :)

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi

her kara kedi satanizm ile ilişkilendirilmez. resme dikkatli baktıysanız bıçak kanlıdır ama kedide kan yara kesik yok. yadi kesilen kedi değil. resimde karanlık tarafta da yerde kan var. ve kadın sanki saklanıyor, karanlık taraftan sakınıyor. kara kedi satan simgesi olmaktan çok öncelere dayanır. eski inanışlarda kedilerin ruhsal dünya ile bağlantılı olduklarına inanılırdı. kedi sadece kara büyüde değil kullanılmazdı.

resmin anlamını tümüyle belirtemem ama satanizm olmadığını kesinlikle söyleyebilirim. ;)

gelelim benim avatarıma. sevgili mor ve ötesi, sizce benim avatarım size ne ifade ediyor? :)

can ali ekber,can içinde can ali ekber,
dikkat edersen ben o resim için yorum yapmadan görüş belirttim; "satanist figür" dedim...
açıklamaların için teşekkür ederim,ancak "darkangel" e ait bir resim ve ayin sonrası......... (özür dilerim fazlasını yazamayacağım...)

senin avatarına gelince;ayrıntılarını tam göremiyorum,büyük halini görürsem belki birşeyler söylerim...

leprechaun

Üye
Yeni Üye

donkişot' Alıntı:
peki bir önceki kediyi kesmiş resimdekide sıradaki neden olmasın Fides daha önce ''kötüyüm ben kötüyüm'' demişti şimdide meleğe bağlamış var bu işte bişi, tırstım ben şahsen

ya avatardan bilem ciddi tartışma çıkarmışınız ya olmez böle şey
maksat muhabbet olunca bakışından bile tartışma çıkartırım. :D insanlar kendilerini ifade edecek şeyleri sosyo-psikolojik durumlarına göre seçerler. :)

can ali ekber,can içinde can ali ekber,
dikkat edersen ben o resim için yorum yapmadan görüş belirttim; "satanist figür" dedim...
açıklamaların için teşekkür ederim,ancak "darkangel" e ait bir resim ve ayin sonrası......... (özür dilerim fazlasını yazamayacağım...)

senin avatarına gelince;ayrıntılarını tam göremiyorum,büyük halini görürsem belki birşeyler söylerim...
sevgili mor ve ötesi,
darkangel olduğuna dair belirli belirtiler yok. düşmüş melekler tümüyle karanlık tarafa geçmiş melekler değillerdir. resim olsa olsa düşmüş bir melek görüntüsü vermektedir. ama sanmıyorum. kendi kanadını kesen melek görüntüsü yok. tek kanatlı melek yanılmıyorsam birliğe muhtaçlığın simgesidir. arka taraftaki kan sebebiyle orada yaşanmış bir boğuşma izlenimi veriyor. sen ne dersin :) benim avatarın büyük halini gönderirim.

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi

maksat muhabbet olunca bakışından bile tartışma çıkartırım. :D insanlar kendilerini ifade edecek şeyleri sosyo-psikolojik durumlarına göre seçerler. :)

sevgili mor ve ötesi,
darkangel olduğuna dair belirli belirtiler yok. düşmüş melekler tümüyle karanlık tarafa geçmiş melekler değillerdir. resim olsa olsa düşmüş bir melek görüntüsü vermektedir. ama sanmıyorum. kendi kanadını kesen melek görüntüsü yok. tek kanatlı melek yanılmıyorsam birliğe muhtaçlığın simgesidir. arka taraftaki kan sebebiyle orada yaşanmış bir boğuşma izlenimi veriyor. sen ne dersin :) benim avatarın büyük halini gönderirim.

1-darkangel olduğuna dair belirli belirtiler yok.
satanist ayinlerde figür olan,benzer (31) adet taş resim hakkında bilgim var,bu taş resimlerde kırmızı elbisenin,aslında kan olduğunu da söyleyebilirim,

2-"düşmüş melekler tümüyle karanlık tarafa geçmiş melekler değillerdir."
düşen meleklerin hikayesinin anlatıldığı kumran yazıtlarını (idris-hanog-enog'un kitabı...) ilk tercümelerinden okumanı sağlayabilirim,
azazil başkanlığında düşenlerin bilgilerini ilk elden öğrenme şansın olabilir...

3-"resim olsa olsa düşmüş bir melek görüntüsü vermektedir. ama sanmıyorum. kendi kanadını kesen melek görüntüsü yok. tek kanatlı melek yanılmıyorsam birliğe muhtaçlığın simgesidir. arka taraftaki kan sebebiyle orada yaşanmış bir boğuşma izlenimi veriyor. sen ne dersin :)"
dediğim gibi;bu figürler (31) adet ve satanist ayinlerin vazgeçilmezleridir...

4-(31) rakamının halk arasındaki anlamını biliyorsun değil mi?
Bu şekilde yorumlanmasının temelinde satanist ayinlere figür olan 13 melek ile ilgili olduğunu söylememin bir anlamı olacak mı?bilmiyorum...
(bu arada;"allah lafzının arapça harflerinin ebced değerlerine dikkat et! (HU) dairesi içerisinde 13/31 simetrisi üzerine de konuşabiliriz,
bu arada 13 rakamının uğrsuzluğunun da satanist metinlerden çıktığını söyleyeyim,
13 ncü cuma günü,insan yaratılırken "nefs" üzerine tartışma çıkar ve şeytan durumu anlatmak için huzura çıkar,ancak döndüğünde yaratılış tamamlanmıştır,
şeytana yapılab bu saygısızlık dolayısı ile 13ncü cuma uğursuzdur... (şeytanın kitabı ayetleri...)

5-resmi gönderirsen veya görebileceğim link verirsen sevinirim...

leprechaun

Üye
Yeni Üye

1-darkangel olduğuna dair belirli belirtiler yok.
satanist ayinlerde figür olan,benzer (31) adet taş resim hakkında bilgim var,bu taş resimlerde kırmızı elbisenin,aslında kan olduğunu da söyleyebilirim,
eksik anlatmışım. olguları teker teker alarak değerlendirmek hatalı olur. birbirleri ile bağlantılarına da bakmak gerekir. bütünselci bakış açısı bunu gerektirir. sadece kanlı bıçak, salt kırmızı yahut tek başına kara kedi satanizm ilişkilendirmesinden daha ötesiylede ilişkilendirilebilir. ğer bu olguların birbiri ile bağlantılarına bakmazsak...

mesela bende kırmızının yahut kanın edebi literatürde bekareti simgelediğini, kadının kırmızı giysisinin bekaretini bıçaktan kan damlamasının da aslında kadının bekaretini kaybettiğini söyleyebilirim. kara kedi hemen her türlü şeytani hareketi simgeleyebileceği gibi kadının yüzünde ki endişel,i bakıştan da bu şeytanlığın bir tecavüz olduğunu söyleyebilirim. kadının bir melek olmasına ve bir meleğin tecavüze uğramasına dair sözlü ve yazılı kaynaklardan yararlanarak ilahi söylemin kirletilmesinin simgelendiğini söyleyebilirim. verdiğim simge dili teker teker kendi içinde tutarlı görünür ama bütünsel bakıldığında temel hataları da ele verir.

ayrıca bugün kara büyü ritüellerinde kullanılan imgeler eski devirlerde ki majik uygulamaların vazgeçilmez bir parçasıdır. bunlar yazılı metinlerde düşmüş melekler tarafından öğretilen kara maji için sonradan kullanılmaya başlanmıştır. kara kedilerin eski inanışlarda cehennem bekçileri olduğunu çok az kimse bilir. satan ritüellerde kara kedi kurban edilmesinin temelinde yatan bir olgu da budur. zira dolunayda oraklı kurban etmek önemli ruhsal dönüşüm ritüellerinden biridir. Hıristiyan mitolojisinde bile bulunmaktadır.

2-"düşmüş melekler tümüyle karanlık tarafa geçmiş melekler değillerdir."
düşen meleklerin hikayesinin anlatıldığı kumran yazıtlarını (idris-hanog-enog'un kitabı...) ilk tercümelerinden okumanı sağlayabilirim,
azazil başkanlığında düşenlerin bilgilerini ilk elden öğrenme şansın olabilir...
çok sevinirim. ancak kumran yazıtları yeterli bir kaynak değildir. işin aslı Essenilerin öğretileri saf rahiplerin çabalarına rağmen dejenerasyona uğramış kadim Sabiilikten kalma bilgilere dayanır. bunların yedi katlı simge diliyle yazılmış olması muhtemeldir. bu anlatımların çözülmeden çevirilerin tam anlamıyla yardımcı olması zor gözüküyor. düşmüş melekler=karanlık tarafa geçmiş melekler algısı hatalıdır. bunlardan Azazil'e katılmayan ancak bağışlanma bekleyen ve insanlara majiyi öğreten meleklerden de bahsedilir.

hem hala resmin karanlık tarafa geçen yahut düşmüş melek olduğunu ben çıkaramıyorum. düşmüş meleklerin yahut karanlık tarafa geçmiş meleklerin tek kanatlı olmasını duymadım. buna dair bilgileri paylaşırsan sevinirim.

3-"resim olsa olsa düşmüş bir melek görüntüsü vermektedir. ama sanmıyorum. kendi kanadını kesen melek görüntüsü yok. tek kanatlı melek yanılmıyorsam birliğe muhtaçlığın simgesidir. arka taraftaki kan sebebiyle orada yaşanmış bir boğuşma izlenimi veriyor. sen ne dersin :)"
dediğim gibi;bu figürler (31) adet ve satanist ayinlerin vazgeçilmezleridir...
satanizm benim ciddiye bile alamadığım bir akım... gerçekte eski kara maji ile uğraşanların yanından bile geçmeyecek bilgisiz kişiler elinde yarımyamalak kullanılışından fazlası olarak göremiyorum. kadim bilgileri yerli yerinde ve doğru kullanamadıkları açıktır. burada geçen bazı kavramlar ve ritüel parçaları eski kaadiri mutlak yaratan yasalarına dayanıyor. beş köşeli yıldız bunlardan biridir.

4-(31) rakamının halk arasındaki anlamını biliyorsun değil mi?
Bu şekilde yorumlanmasının temelinde satanist ayinlere figür olan 13 melek ile ilgili olduğunu söylememin bir anlamı olacak mı?bilmiyorum...
(bu arada;"allah lafzının arapça harflerinin ebced değerlerine dikkat et! (HU) dairesi içerisinde 13/31 simetrisi üzerine de konuşabiliriz,
bu arada 13 rakamının uğrsuzluğunun da satanist metinlerden çıktığını söyleyeyim,
13 ncü cuma günü,insan yaratılırken "nefs" üzerine tartışma çıkar ve şeytan durumu anlatmak için huzura çıkar,ancak döndüğünde yaratılış tamamlanmıştır,
şeytana yapılab bu saygısızlık dolayısı ile 13ncü cuma uğursuzdur... (şeytanın kitabı ayetleri...)
öncelikle hangi ebcede göre? ebcedi kebir mi, ebcedi ekber mi, ebcedi asgar mi? hangisi kaç ediyor? ebced çok ince bir uğraştır. seni birden bire çok yanlış yerlere çıkarabilir. zira her ebcedin simetrisi vardır 13 rakamının uğursuzluğu için birçok değişik kültürde farklı anlatım vardır. bunlardan biride tapınakçıların 13. cuma günü toplu katledilmeleridir. yanılmıyorsam 31 yine kadim kullanımda bereketi simgelemektedir.

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
1-hala avatarını göndermedin,
2-seninle sohbet çok güzel,hataylı olmanın bu birikimde yeri nedir merak ettim,
3-satanizm ile ilgili ayrıca konuşmak isterim,bülent kısa hakkında ne biliyorsun,
4- taş figürler den bahsettim ve bunların içeriklerini bildiğimi söyledim,
5-bende ki yazma (kumran...)ABD de tercüme esnasın da derlenmiş olan notlardır,tercüme komisyonunda olan bir dostum vasıtası ile elde ettim,bir kısmını kendi forumumda redükte ederek koydum,arkadaşımın ikazı ile yayınlamaktan vazgeçtim.
6-esseniler ve sabbiler,bana göre kuranda bahsedilen keşişlerdir,
7-kadim bilgiler için en eski kaynak,bu gün büyüye adlarını veren keldanilerin mor pelerinli rahipleri "MAGİ" lerdir,
8-düşen melekler konusu "yaratılış" ile ilgili sağ ve sol kol dinsel metinleri birlikte incelendiğinde daha iyi anlaşılıyor,bu konuda allah lafzı çok önemli,
islam literatüründe karşılığı açıklanmayan (aynen YHWE gibi) bu lafzın; allah=alemlerin rabbi+şeytan (HU dairesinde 13/31 simetrisi) şeklinde okunabileceğine inananlardan birisiyim,
ayrıca;insanın yaratılışı esnasında yeryüzünde olanların tümü düşen melekler adı ile anılır ve alemlerin rabbi tarafında olanlar sadık,azazil-şeytan tarafında olanlar ise asi olarak nitelenir (sağ kol metinlerde),oysa sol kol metinlerde ise diğer gurup sahtekar olarak adlandırılır...

şimdilik bu kadar dostum...

fides

Kahin
Yeni Üye
Hakket ne tuhaf üyeler var bu forumda :) O kadar sağlam ressamların resim ve fotoğraflarını ekledim foruma kimse şimdiye kadar bir yorum yapmadı ama benim avatarımın maşallahı var devlet sorunu haline gelmiş :) Pistlerde görmek istiyoruz sizi :)
Şimdiye kadar yazdığım yazılarda ya da konuşmalarımda öyle basit ucuz etiketlemeler almıştım ki avatarımdaki bu satanist yorumu beni güldürmekle birlikte bir tek eksik kalan bu muydu diye düşündürttü.Aaa yok bak daha sonraki avatarlarımda tek göz figürü falan varsa oradan da illuminati veya masona bağlanabilir durum:)
Ama bu "satanist" tanımı duymadığım bir tabirdi. :))) Yok yok şimdi hatırladım yalan söylemiş gibi oldum ama hatırladım şimdi lisede demişlerdi bana :))) haha:)) Ben lisedeyken siyah kapşonlu bir polar giyerdim üstüme.Saçlarım koyu siyah ve gözlerim kediyi andıran bir ela/çakır olduğu için o ara demişlerdi:) Hakket ama benim gözlerde karanlıkta yürürken apansız çıkan kedi gözleri gibi. Şu an saç rengim siyah değil ama itiraf etmeliyim ki sanırım siyah bırakmamamın nedeni lisedeki gibi sataniste benzeme korkusu olsa gerek :)))
Son zamanlarda o kadar çok çöplük haline gelmiş konular var ki arada güzel yazanların haklı rahatsızlıklarına pasif bir direnişle karşılık versem de evet haklısın mor ve ötesi; ali ekber'in forumda yazması konuları güzelleştiriyor ve o forumu güzelleştiriyor.Muhabbeti öyle güzel yerlere çekiyor ki hem farklı bir bakış açısını görüyorsunuz hem de bunun yanında verimli bir diyalog içerisine giriyorsunuz.Farklı şeyleri de duyabiliyorsunuz. Son zamanlarda benim yazılarını özellikle takip ettiğim aktif yazarların mesaj sayısı 100'ü geçmemekle birlikte "ali ekber "özellikle yazılarını takip ettiğim birisidir. Ve nedense biz böyle güzel yazarlara çok az sahip olmakla birlikte sıklıkla kaybetmekteyiz...
Ve gene avatarıma dönersek devlet sorunu mu artık forum sorunu mu bilemem :) Donkişot, belki de yel değirmenlerine karşı savaşan bir yarasayı(bat/man) kesmiştir o bıçakla:)
Resim Polonyalı Piotr Paczkowski'ye aittir. Genelde fantasy(gerçek üstü) bir tarza sahip. "Angel of Death"(ölüm meleği) demiştim adına.İlk başta benim çıkardığım anlamlar size ne kadar anlamlı gelir bilemem ama madem öyle kendimce anlatmaya çalışacağım. Mungan'ın şiirini hatırlatması dışında resmi kendimce yorumlayayım. Resme dikkatli baktığınızda boynunda bir haç göreceksiniz.Satanizm hıristiyanlığı da ret eder.Figürleri sıklıkla çember içine çizilmiş yıldız şeklidir. Satanizm kedi kesmekten ibaret değildir. Daha önceden forumda din bilimlerine "satanizm"i eklemiştim.Bu satanist olduğuma delalet midir acaba:)Ayrıca orda kesilen bir kedi olsaydı resimdeki kedi öylece yanında durmazdı değil mi? Ben boynundaki kolye olarak takılan haçın ressamla ilişkilendireceğim. Bu ressam hakkında sağlam bir bilgiye sahip olamasam da Polonyalı olması bana burada özellikle katolik bir tepkiyi yansıttığını düşündürüyor. Resimdeki meleğin gerdanı fazla dikkat çekici fazla güzel geldi bana hatta. Farklı ışık tonlandırmaları yapılmış. Ben gerdanındaki gölge ve ışık darbelerine bakınca çarmıha gerilmiş birini buldum buna ister İsa deyin ister Musa farketmez. Ayrıca bir satanist figüre göre fazla masum ve hüzünlü bir bakışa sahip. Boynunda çarmıha gerdiği birileri olabilir. Ya da çarmıha gerilen biriyle aslında kolunun kanadının kırılmışlığının verdiği hüzün de olabilir.

Resmi daha büyük şeklini görmek için bkz:

Sadede gelince bir Fazıl Hüsnü Dağlarca hikayesi geldi aklıma.
Ünlü şair Fazıl Hüsnü Dağlarca bir gün ablasını ziyarete gitmiş. “Hah!” demiş yeğeni.

“İyi ki geldin.Öğretmenim senin Üç Şehitler Destanı şiirini açıklamamı istedi.” Fazıl Hüsnü kendi şiirini açıklamış yeğenine.Bir daha uğradığında herkes ona gülüyormuş.Ne olduğunu sorduğunda “Ne olsun?”demiş ablası. “Çocuk sınıfta kalıyor,öğretmen sıfırı basmış.”
Biz resimi yapan kişiden çok farklı düşünmüş olabiliriz. Hatta sınıfta da bırakmış olabiliriz ressamı :)

Not: Rica ederim mor ve ötesi ali ekber'e Hataylı olduğu konusunda ilgili muhabbet açmayı düşünme!!Çünkü o benim emellerimden biri. Bir ara Hatay İskenderun muhabbeti açıp o meşhur kömbelerinden bahsetmeyi düşünüyorum. Kuzenimin bana: "göndereceğim" deyip beni ekmesi dışında,belki ne kadar aradığımı söylersem bir büskevit markasının çıkarmış olduğu çakma kömbenin peşinden ne kadar koştuğumu kavuşunca da mecnunun leylaya kavuşması gibi "ben senin peşinden mi bu kadar koşmuşum " dediğimi hayal kırıklığımın duygu sömürüsünü yaparsam belki kuzenim gibi yapmaz da bana kömbe gönderir:))
İyi forumlar...

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
1-resim bir figürü gösteriyor ve daha fazla satanist muhabbet yapmak istemiyorum,kullandığım avatarın sol tarafı satanist bilgi seviyesini ifade eder...
2-hatayın,biberi,kömbesi ve künefesi isteyenin olsun,ben sadece ezoterizm anlamında zenginliğine vurgunum...
3-bu forumda güzel insanlar var,bazıları bunun farkında olmayıp boş muhabbet peşinde olsa da ben bu forumda olmayı seviyorum...

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Konu hakkında farklı düşüncesi olan var mı?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
ben/dağınık; çapraşık;delişik

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç