Askerlik süresinde eğitim kriter olabilir mi?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde mavimor tarafından oluşturulan Askerlik süresinde eğitim kriter olabilir mi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,786 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Askerlik süresinde eğitim kriter olabilir mi?
Konbuyu başlatan mavimor
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Turgut Saka

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Son dönemde güncel olan bir konu. Askerlik süresinde eğitim neden kriterdir? Ya da kriter olabilir mi?

Kimisi iş kurmuştur ama üniversite okumamıştır. 15 Ay askerlik yapar gelir.. Kimisi üniversite okumuştur 156 gün yapar gelir. Sizce bu doğru mudur? Ya da doğrusu ne olmalıdır?

Uzun dönem askerler kısa dönem askerleri pek sevmezler. Süre bunda etki midir? Mesela Askerlik süresi herkese 9 ay olsa fakat askerlikte eğitim iş yaptırmada rol oynasa yine bu kadar tepki alır mıydı uzun dönemlerden?

Turgut Saka

Sorgucu Üye
Yeni Üye
üniversite mezunlarının çoğu iş beğenmezler. parası azdır, patron kötüdür, ofis kötüdür, şantiyeyle uğraşmak sıkıcıdır, insanlarla uğraşmak delirtir, ... askerlik nedir ki, eğitimlilerimiz beğenmezler,...
bu ülkede eğitim bir kriter olamaz, çünkü olmayan bir şey kriter belirleyemez... anlatmak istediğim sorun askerlik değil, sorun verilen görevi ne olursa olsun beğenmemek... dört yıllık üniversiteye he deriz ne olursa olsun,, ama iki yıllıklara burun kıvırırız... sonunda mezun olanların çoğu, iki yıllıktan aldığı eğitimle yapabileceği işin aynısını yapmaktadırlar ve dört yıl eğitim almışlardır.
bakın bu ülkede eğer lisanstan daha çok ön lisansa önem verilse idi inanın bu kadar işsiz olmazdı. lisans mezunu olunca bir şey oluyor bu millete; yorulmamalılar, aydındırlar( e doğal olarak halka tepeden bakmalıdırlar), savaşmamalılar(öldürmenin kötü olduğundan değil, kendilerine yakıştıramadıklarından sadece vur emrini vermeyi yakıştırırlar kendilerine), hatta ölmemeliler(korktuklarından değil o kadar çabanın boşa gitmesini kaldıramazlar- yani onlardan başka kimse çabalamaz)...
biliyorum ki, bu milletin çoğu böyle değildir hatta çok azı böyledir ama ne yazık ki azınlığın sesi çıkar bu ülkede, onlar görünür ortalıkta. çünkü aydın insanlar bu ülkede ışık yaymazlar ışığı emerler. bu şekilde aydın kalırlar...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar