Aşk

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde mavimor tarafından oluşturulan Aşk başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,767 kez görüntülenmiş, 34 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Aşk
Konbuyu başlatan mavimor
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Feylesof TeCe

ayşenur

Üye
Yeni Üye
Aşk, vahşidir. İlişkiye yabancıdır. Çoğu zaman asosyaldir. O yüzden işte, bazı ilişkiler aşka kurban giderler!

Haşmet Babaoğlu

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
Can konağını aramadaysan, cansın; bir lokma ekmek arıyorsan ekmeksin, bir damla su arıyorsan, susun, zulmün peşindeysen zalimsin...Aşkı arıyorsan aşıksın.Gönlün neye kapılmışsa O'sun sen... (Mevlana C.R.)

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Aşk, mazoşist birinin ayı kapanına yakalandığınında aldığı zevktir, acıdır ama bir o kadar tatlıdır...

Karamella

Felsefe.net
Yeni Üye
Hiç aşık olmamış biri olarak şunu söyleyebilirim. Aşk illa elle tutulur gözle görülür bişeye duyulan duygu olmadığı kanısındayım. çok büyük bir duygu sarhoşluğu. getirisi ilk zamanlar büyük hissedilebilir. ancak götürüsü hayatlara maal olan birşey. omuzum çevremde acılarını çeken insanlar için çok dayanak olmuştur.bi türlü hissedemediğim bir anlam yükleyemediğim. arantısında da olmadığım arayanı anlamdığım gerçi bulanıda anlamadığım kargaşası telaşesi bol bir dugu olarak bakıyorum. yaşayana saygılar duymaktan ve üzülerek bakmaktan başka bişey yapamadığım bol aksiyonlu bir duygu.

he üzülmekten kastım onları küçümsediğimden dolayı değil. sadece sonrasındaki ceremenin ezici olacağını bildiğim düşündüğüm içindir. Bu arada nerde yaşanıyor nerde yaşatılıyorsa boşa kürek çekmeyin. :)

Önceleri ben de aynı şekilde aşk için acı çekenleri gördükçe onlara bir türlü anlam veremezdim. Hatta aşkı küçümseyen ve baş ağrısından başka bir şeye sebep olmayan bu gereksiz şeyden kaçardım. Neticede alt tarafı bir aşk, nasıl olur da insanın hayatının merkezine gelip de oturur?

Gün geldi kaçamadığım ya da kaçmadığım bir anıma denk geldi. Hayatımda hiç yaşamadığım ve yaşayamayacağımı bildiğim "büyülü" bir şey yaşadım. Ancak her aşk gibi sonunda o büyülü aşk, bir aşkın yaşayabileceği en berbat şeyi yaşadı. Acısı mutluluğunu ezdi ve tüm inancını alıp götürdü. Fakat acısı bitmeye başladığında geriye kalan duygu, o büyülü şeyi tekrar yaşama isteği oldu. Gariptir, onca acıyı tekrar yaşayacağını bildiği halde buna gönüllü olarak giden kişinin hissettiği şeydir aşk...

Sergiooo

Felsefe.net
Yeni Üye
'Aşk yoktur.Aşk aldatmacası vardır. '

aşk denen beladan kurtuldum..eskiden çok acı çekerdim..ama artık değil..
parolam:sev ama bağlanma

bu sayede karşı tarafın yokluğu ya da olumsuz tavrı acı vermiyor

fides

Kahin
Yeni Üye
aşk denen beladan kurtuldum..eskiden çok acı çekerdim..ama artık değil..
parolam:sev ama bağlanma

bu sayede karşı tarafın yokluğu ya da olumsuz tavrı acı vermiyor

İnsan sevince bağlanır yanlış bir tanım bu. "Sevme" ama bağlandığını düşündür deseniz neyse: ) Ya da hiçbir zaman karşındakinden daha fazla seven sen olma derseniz de neyse... Tabi becerebilene...

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
Sevgi/aşk korkaklarına selam olsun...
"cennetin, cehennemin üstündesin
bir kez gönülden sevdi isen!" (Hayyam'dan)

yazar yazamaz

Yeni üye
Yeni Üye
inanın
sırf sizin için
üşenmedim kalktım
aradım araştırdım
sordum soruşturdum
kardım karıştırdıııım..
ne duyulmuş ne görülmüş aşk..
leyla ile mecnun'la birlikte
ölmüş de gömülmüş aşk..

üşiiceksiniz
hadi girin gari içinize.

Ümit Zafer Bağcı

Üye
Yeni Üye
Sen benim biricik papatyamsın.Beyaz yapraklarında umutlandığım,sarısında aşkı bulduğum,en sevdiğim çiçeğim papatyamsın... (Ü.z.b)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar