aşk mı daha güçlü yoksa çevresel faktörler mi ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde düşünceli prenses tarafından oluşturulan aşk mı daha güçlü yoksa çevresel faktörler mi ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 363 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı aşk mı daha güçlü yoksa çevresel faktörler mi ?
Konbuyu başlatan düşünceli prenses
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ls2

düşünceli prenses

Felsefe.net
Yeni Üye
bir çıkmaza girdiğimizi anladığımızda tam olarak ne yapmak gerekir acaba, bilmiyorum. genelde yanlış yolu seçmekte ustayımdır. hiçbir zaman aşkımın peşinden gidip mutlu olamadım desem bana inanır mısınız ? lütfen inanın ya da boşverin önemli değil. ben anlatayım siz karar verin duruma.. çoğunuzun bildiği üzere daha doğrusu gördüğü üzere düşünceli bir prenses kolay olunmuyor. kafamın içi nelerle dolu duysanız belki de bana acırdınız. bildiğiniz üzere türk olmaktan daha zor bir şey varsa o da türk kızı olmaktır. bizi birbirimizden keskin bir çizgiyle ayıran çevresel faktörler en çok türk kızlarını etkiler bu ülkede. mezhep farkı, din farkı, düşünce farkı bile biz türk kızlarının temel sorunu olmuştur. sanki kendi seçme hakkımız yokmuş gibi her kafadan bir ses çıkar ve bize neyi nasıl yapmamız gerektiği söylenir.
türkiyede bir kız olmak yeteri kadar zor değilmiş gibi bir de görünüşümüze aşkımıza konuşmamıza sesimize duruşumuza yani her şeyimize karışan korkunç bir sistem duvarıyla karşılaşırız burada. buna sebep olan geçmiş yıllarda yaşanmış ve bitmiş olan bir düşmanlıkta olabilir, sadece üstün egemenlik kurmak isteyen insanların bencilliği de olabilir. ben sesini kısmayan kızlardan, kadınlardan biriyim. aşkından vazgeçen, çünkü ailesi tarafından, çevresi tarafından, akrabaları tarafından dışlanabilecek bir kızım. mezhebi gereği eşinden zorbalık gören bir kadınım belki de. ya da tek sorun ailelerin evlenmemesi olan mutsuz bir yeni gelinimdir. en kötüsü çocuğu baba tarafından farklı bir düşünce tarzına sokulmaya çalışılan, anne tarafından farklı bir düşünceye sürüklenen ufak bir ocuğun annesiyimdir. dedim ya türkiye de en zor şey bir kadın olmak. ki bu saydıklarım en ufak sorunlar. dövülen öldürülen iğrenç işgencelere maruz kalan kadınlardan bahsetmiyorum bile. bu güne ayırdığım konu sadece bu. aşk uğruna neler yapabilir gerçekten ? ya da aşk bir insana neler yapar ?

iyi geceler dilerim
yorgun ve düşünceli prenses.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
mezhebi gereği ... ...
genelde söylenmesi gereken şu; evlilikten önce? bunu konuşmadın mı?

en kötüsü çocuğu baba tarafından farklı bir düşünce tarzına sokulmaya çalışılan, anne tarafından farklı bir düşünceye sürüklenen..
bir ev de iki dil hatta üç dil konuşulsun çocuk üçünü bir öğrenir. Beş farklı kişi olsun ve düşünce sistemi farklı olsun farketmez, kişiler doğal hallerini düşüncelerini yansıtıyorsa yani özel bi propaganda(empoze) yoksa sorun yok..
Objektif olarak bilgi verilmeli, çocuğa. Benim anlayışım bu, geleneğim bu, törem bu, düşünce sistemim bu, babanın bu, onların şu gibi... Hintliler buna inanır, Japonlar ona gibi...
Bence
aşk uğruna neler yapabilir gerçekten ? ya da aşk bir insana neler yapar ?
insanlar konuşa konuşaya inanıyorum.. şimdilik .. ya da inanmak istiyorum
sanırım size bir arabulucu gerekiyor, aile büyüğü -dostu gibi
iyi geceler dilerim
yorgun ve düşünceli prenses.
iyi geceler, tarih kadar yorgun bir düşünür adayı...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
kendine acımak/çocuğuna acımak -eğer durum buysa- bunlar uygun/doğru seçimler değil.
Uygun duygusal yüklem ve yansıtma ne yazık ki değil. umut
Bunu ekleyebilirim. Su akar yolunu bulur derler. Tarih nicelerimiz nice biçim ve kaderlerde su değirmeni gibi ç-eviriyor çevirdi...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Burda söylenmesi gereken sanırım şu. Kendini ya da çocuğunu kurban olarak görmemelisin. İnsan seçimleri konusunda yalnız bırakılmış olabilir. Zor yolların yolculukları ...

ls2

Kahin
Onursal Üye
Eşinle ortak bir zeminde buluşman gerek, bu öyle akışına bırakılacak bişi değil, büyük sorun. bu sorunla evli olmanız bile büyuk sorun zaten başlı başına..

Aşk sana olmaması gereken bir evlilik yaptırmış,.. sorun büyük görünüyor, çözülmesine umudun kalmadığı anda kendini yıpratmamak adına, aklındaki çözüm yöntemini fazla öteleme derim..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar