AKP böyle istifa görmedi!

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde Deep tarafından oluşturulan AKP böyle istifa görmedi! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 676 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı AKP böyle istifa görmedi!
Konbuyu başlatan Deep
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Deep

Deep

Felsefe.net
Onursal Üye
Yeni Üye
AKP'den İzmir milletvekili aday adayı olan Ali İhsan Erdenilgen, mülakat sürecinde kullanıldığını düşünerek partisinden istifa etti.

6709.jpg

Ancak istifa dilekçesi Genel Merkez tarafından işleme konulmadı. Erdenilgen, “Adaylık paramı geri vermemek için dilekçemi almak istemediler dedi.

67021.jpg

ATALAY BENİ DİNLEMEDİ

Erdenilgen, yaşadıklarını söyle anlattı:

“11 Mart mülakata çağırdılar. Gittim, komisyon başkanı Beşir Atalay yoktu. Beşir bey olmadan yaptık, buna itiraz ettim. Atalay beni dinlemezse istifa edeceğim dedim. Etmeyin belki de listede olursunuz dediler. Benim midem bulandı. Kullanıldığımı hissettim. Bir numaraya da yazsanız, partimin adaylığından çekiliyorum dedim.Beşir beyin telefon görüşmesi var, telefonda filan dendi. Ertesi gün çağırabilirlerdi. Bu da yapılmadı. 13 ilçeyi dolaştım, üyelik için 5 bin lira, ilçeye 3 bin lira bağış yaptım. İl Başkanlığı da para istedi, bağış olarak. Ben emekliyim, 1.054 lira emekli maaşım. İl başkanlığına para vermedim.

67011.jpg

DİLEKÇESİ ALINMADI

Erdenilgen, dün Ankara'ya gelerek Genel Merkeze istifa dilekçesini vermek istedi. Ancak dilekçesi alınmadı. Erdenilgen, “Dilekçemi alsalar üyelik parasını geri alabilecektim. Görevli kişiler dilekçenizi verin dediler. Ancak bana dilekçe verdiğime ilişkin evrak vermek istemediler dedi.

Erdenilgen, istifa dilekçesinde, “Milletvekili aday adaylığımdan haklı nedenlerimle süresi içerisinde çekilme ve başvuru ücretim olan 5.000 TL (beşbin) tarafıma iadesini, ödenmediği takdirde tüm yasal haklarım gizli kalmak koşulu ile talep ediyorum dedi ve istifa dilekçesine 5 bin lira yatırdığı dekontu, taahhütname ve emekli maaşının fotokopisini de ekledi.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar