Aforizmalarım ve sorularım

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde sidar tarafından oluşturulan Aforizmalarım ve sorularım başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,316 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Aforizmalarım ve sorularım
Konbuyu başlatan sidar
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Decurion

sidar

Felsefe.net
Yeni Üye
​Merhaba aforizmalarımın hakkında değerlendirmelerinizi ve sorularıma cevaplarınızı istiyorum
biggrin.gif

Hepimiz anlaşılmayan insanlarız çünkü aynı zamanın kamçısı altında ve mekanda varolmaya çalışırken farklı zaman ve mekanda doğdumuzdan sanırım

VAR oluş ve yok oluş en çok insan ruhu cayır cayır yandığında kendini hissettirir Ateşle püskürdüğümüzde bundan sorumlu hayattır Hayat ise bizim değil

Tanrının kolunu hissettiğinde uykun gelir uyumak istersin bir süreliğine çünkü emniyettesindir eğer hissetmessen uykun gelir sonsuza kadar uyumak için çünkü cehennemdesindir

sorularım

Güzelin kavranılması bizi neden mutlu eder içimizde neyi harekete geçirir kendi irademizin yaptıkları başardıkları bize haz verirken güzel irademizle ilişkisi olmadan bize neden haz verir

mesela güzel kızla zaman geçirmekten ben neden bu kadar hevesli ve mutlu olurum anlamam
biggrin.gif

insanlardaki farklılaşma isteği ve biri ona farklı olduğunu söylediğinde duyduğu hazzın sebebi nedir ben bunu 18 yaşında kızda bile gözlemliyorum biseksüelim diyo cinselliğe kadar indirgemiş dediği şey kısmen homoluk biraz aslında hepimiz insan seksüeliz yani hiç anlamam
biggrin.gif

insanlarda zalim olana yönetici olana sadıklık arzusu ve bundan duyduğu hazzın sebebi nedir piyasada var bir sürü adam benim patronum falan diyince göğsü dikleşiyor

teşekkürler

künfeyekün

Felsefe.net
Yeni Üye
Darılma ama biraz Türkçe ile biraz daha çile lazım sana ;)

sakal

Kahin
Yeni Üye
deveye diken,eziyet verirken adam olana şifa bal imiş...anladın sen onu..

sidar

Felsefe.net
Yeni Üye
dediklerinin amacını ne dediğini anlamadım gerçekten anlamıyorum yani sakal sorularıma cevap verseniz düşüncelerimizi paylaşşak daha güzel olmaz mı birbirimizi eleştireceğimize künfeyekün

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
[MENTION=4583]sidar[/MENTION] ne sorduğunu anlamak mümkün değil çünkü kurduğun cümleler doğru anlaşılmıyor. Devrik cümlelerine rağmen cevap yazmaya çalışanlara teşekkür borçlusun bence...

künfeyekün

Felsefe.net
Yeni Üye
"Merhaba aforizmalarımın hakkında değerlendirmelerinizi ve sorularıma cevaplarınızı istiyorum"
Bu cümleyi yanlış mı anlamışım, ben sadece değerlendirdim.
ha bide komplekslerinden arınman gerek bunuda eklemiş olayım...

sidar

Felsefe.net
Yeni Üye
@sidar ne sorduğunu anlamak mümkün değil çünkü kurduğun cümleler doğru anlaşılmıyor. Devrik cümlelerine rağmen cevap yazmaya çalışanlara teşekkür borçlusun bence...

sorularıma cevap verecek yeterli seviyede bir çok insan var burada sizin verdğiniz cevapları anlamıyorum sadece yazılanların benim anladığımı savunuyorsanız o zaman doğru türkçeyle siz sorun anladığınız kadarıyla künfeyekün bana verdiğin tavsiyeden dolayı teşekür ederim kardeşim

Decurion

Felsefe.net
Yeni Üye
Aforizmalar için:
1. İlk aforizma için şu söylenebilir: Tanrı fabrikatör değildir, seri üretim yapmaz. Tanrıya inanmıyorsan doğa da diyebilirsin.
2. İkinci aforizma için: Varoluş sırdır, sırra göre varlıklar değiliz. Cayır cayır yanma küçük bir hediyedir.
3. Üçüncü aforizma: "Dünya inanmışın cehennemi kafirin cennetidir." (Hadis)
Sorularınız bayım:
1.Güzel, analitik değildir, sezgiseldir. Sezgi ise kışkırtıcı bir biçimde bilinmez noktalara bağlıdır.
Bir yer var, biliyorum;
Her şeyi söylemek mümkün;
Epeyce yaklaşmışım, duyuyorum;
Anlatamıyorum. (Orhan Veli)
2. Güzel kızla zaman geçirmek daha çok şehvettendir. Estetik bakıyorsan zaten açıkladık.
3. Farklılaşma ilk aforizmada var, burada sanırım negatif farklılaşmalara örnek vermişsiniz.
4. Her yönetici zalim değildir, zalimle övünense zalimdir. Sadakat, dava ortaklığıdır.

Not: Yazı görünümü de güzele girer, güzel yazı aynı zamanda doğru düşünmenin iyi bir yoludur. Öğrenmeni salık veririm.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç