adı nedir???

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Nedir? kategorisinde Mor ve Ötesi tarafından oluşturulan adı nedir??? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,322 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Nedir?
Konu Başlığı adı nedir???
Konbuyu başlatan Mor ve Ötesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mor ve Ötesi
M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
islam literatüründe adı çokça geçen ve peygamberin amcası olduğu halde yine peygamber tarafından "ebu cehil" olarak adlandırılan kişinin gerçek adı nedir ve hangi amaçla ebu cehil adına layık görülmüştür?...

leprechaun

Üye
Yeni Üye
islam literatüründe adı çokça geçen ve peygamberin amcası olduğu halde yine peygamber tarafından "ebu cehil" olarak adlandırılan kişinin gerçek adı nedir ve hangi amaçla ebu cehil adına layık görülmüştür?...
Ebu Cehil'in asıl adı Amr bin Hişam Ebul Hakem'dir. ancak peygamberin amcası değildir. karıştırmışsınız. peygamberin amcası olan EBU LEHEB tir.

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
verdiğin cevap için teşekkür ederim kardeşim,
sen cevap verince açıklama ihtiyacı doğdu şimdi... :)

1-karıştırmadım mahsus hata yaptım,belki bu hata birilerini harekete geçirirdi...
2-hangi amaçla ebu cehil adını aldığını da sordum,bu da kasıtlı idi,
3-Ebû'l-Hakem (Türkçe: Bilgeliğin Babası) olarak da bilinen ve Kureyş kabilesi içinde bilge bir adam olarak kabul edilen birisi neden ebu cehil olarak anılır olmuş konuşulsun istedim...

bu forumda yazanların ebu cehil ve ebu cehilleşme hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyorum,
konuya salt din açısından bakılmaması çok önemli,çünkü din ile alakası yok...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar