Abooo, Forumu Istila Etmişler...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde odun tarafından oluşturulan Abooo, Forumu Istila Etmişler... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,232 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Abooo, Forumu Istila Etmişler...
Konbuyu başlatan odun
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan odun

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Son birkaç gündür forumu yeni üyeler basmış galiba ancak çoğu tek cümlelik ileti yazıp sıvışmış. Bunlar trol falan mı?
Ayrıca iliştirilen iletilerin neredeyse tümü imlă açısından tam bir facia. Eğer bunlar trol/bot/robot değilse, günümüzün gençlerinin yazma kabiliyeti yerlerde sürünüyor resmen.

Ü

Üye silindi 3937

Ziyaretçi
Son birkaç gündür forumu yeni üyeler basmış galiba ancak çoğu tek cümlelik ileti yazıp sıvışmış. Bunlar trol falan mı?
Ayrıca iliştirilen iletilerin neredeyse tümü imlă açısından tam bir facia. Eğer bunlar trol/bot/robot değilse, günümüzün gençlerinin yazma kabiliyeti yerlerde sürünüyor resmen.
bir iki yerden reklam desteği almıştım belki onlar olabilir :)

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Neredeyse birçoğunun üyelik başlangıcı Nisan ayının sonunu gösteriyor ve diğerlerinin ise bu haftaya denk geliyor. İlginç.:unsure:

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Aynısı bana da oldu. "odun2" mahlasımı iptal edebilirsiniz.

Ü

Üye silindi 3937

Ziyaretçi
Bu arada ufak güncelleme ve değişiklikler yapıyorum, ufak aksamalar olabiliyor bunun için üzgünüm-

Ü

Üye silindi 3937

Ziyaretçi
@TENTEN nicki ile giremedim.
Boş beyaz sayfa çıkıyor.
Bazende Database error lütfen daha sonra tekrar deneyin gibi mesajlar çıkıyor.
@TENTEN nickimi devre dışı bırakabilir misin?
Merhaba büyük ihtimal ile güvenlik prokolüne takıldığınız içindir özelde reklam yaptınız mı? başka site reklamı verdiyseniz otomatik olarak yapmıştır :) ben şuan kaldırdım sizdekini Güzel forumlar

T

TENTEN

Ziyaretçi
Merhaba büyük ihtimal ile güvenlik prokolüne takıldığınız içindir özelde reklam yaptınız mı? başka site reklamı verdiyseniz otomatik olarak yapmıştır :) ben şuan kaldırdım sizdekini Güzel forumlar
Nickimde sohbet kanalının linki vardı belki ondandır. :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
@TENTEN nicki ile giremedim.
Boş beyaz sayfa çıkıyor.
Bazende Database error lütfen daha sonra tekrar deneyin gibi mesajlar çıkıyor.
@TENTEN nickimi devre dışı bırakabilir misin?

@TENTEN

Gardener (Bahçeci/bahçıvan) bu bitkiyi tanıyor musun?

Sirken Otu (Chenopodium Album)

Farinello, düşük kalorili olduğu için zayıflama diyetlerine de giriyor: aslında 100 gram yaklaşık 43 kalori getiriyor (%60,6 karbonhidrat, %23.8 protein, %15.6 yağ).

Lif nerede? (??)

Bu referanslar doğruysa bu -bir tür- yer eti olmalı. Protein senteziyle ilgili/gerekli 12 aminoasit var.
%20-24 protein ve %15-16 yağ diyor. Bu doğru mu?

Yenilebilir toplanabilir bitkileri araştırıyorum ve sanırım ekim-dikim yapılmaksızın bulabildiğim en nitelikli bitki olabilir.

Ekilen dikilen çoğu şeyden hatta bezelyeden fasulyeden iyi mi_?

100 gramda 4 ,la 5 gram diyor hangisi doğru? Ham protein ne demek;?

Bitki örtüsündeki toplam protein konsantrasyonu app. 203 g/kg ve tohumlardakinden daha yüksektir (Gesinski ve Nowak ).

Son düzenleme:
T

TENTEN

Ziyaretçi
@TENTEN

Gardener (Bahçeci/bahçıvan) bu bitkiyi tanıyor musun?
Bahçıvan değilim ama bu bitkiyi tanıyorum.
Bahçelerde istenmeyen bir bitki olduğu için benim bulunduğum yerde kalmadı.
Zaten verimli toprak alanlarını sanayi bölgesi yaptılar.
Lif nerede? (??)

Bu referanslar doğruysa bu -bir tür- yer eti olmalı. Protein senteziyle ilgili/gerekli 12 aminoasit var.
%20-24 protein ve %15-16 yağ diyor. Bu doğru mu?
Doğru ama o bu protein miktarı tohumlarında bulunuyormuş.
Lif denilen şey selüloz. Şeker gibi karbonhidrat yani. Ama suda erimiyor ve sindiremiyoruz. Koyunlar inekler gibi geviş getirenler hayvanlar odun yiyen böcekler sindirebiliyormuş.
Tohumlarında yüzde olarak düşük olduğu için yazmamışlar herhalde.
Yenilebilir toplanabilir bitkileri araştırıyorum ve sanırım ekim-dikim yapılmaksızın bulabildiğim en nitelikli bitki olabilir.

Ekilen dikilen çoğu şeyden hatta bezelyeden fasulyeden iyi mi_?

100 gramda 4 ,la 5 gram diyor hangisi doğru? Ham protein ne demek;?
Bu veride doğru ama yapraklarında ki yeşil kısımlarındaki protein miktarını yazmışlar.
Diğer otlara göre yüksekmiş ama bu protein miktarı.
Otçul hayvanların beslenmesinde işe yarar.

Tohumlarındaki protein miktarı bezelye fasulye kadar iyi.
Ama dekar başına kaç kilogram tohum alırsın onu bilemem.

Ham protein aminoasitlere ayrılmamış hali demek galiba. Ham petrol gibi. İçinden ne kadar benzin mazot yağ çıkaracağın belirsiz.

evrenselbirey

Üye
Yeni Üye
Hangi Felsefe Akımına Yatkınsınız ?
Epistemoloji
Insanin kendini bilmesi ne kadar guzel bir duygu;
Bu konuda. Seni takdir ediyorum;
Insanin nikide zekasina göre olmalı bravo.

😂
Bu soz sadece karsindakini tahrik eder yada polemige surukler. Konustugun her kim olursa olsun sygi ile yaklas.

Ancak saygi ile yaklasirsan diyalog kurabilirsin.

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Bu soz sadece karsindakini tahrik eder yada polemige surukler. Konustugun her kim olursa olsun sygi ile yaklas.

Ancak saygi ile yaklasirsan diyalog kurabilirsin.
Siz dert etmeyin onun bu tür beyanatlarını, nede olsa kendisi bu forumun, belki de bu dünyanın en zeki(!) insanıdır. Kendisi müthiş zekidir ve her(!) konuda uzmandır. Bunu ben demiyorum, bilakis kendisi neredeyse her iletisinde bunu belirtmeden edemez. Bunu mutlaka farketmişsinizdir. Ancak onun bugüne kadar yazdıkları nedense tam tersini söylüyor.
Haliyle benim gibi bir odun(!) onunla aşık atamaz. :ROFLMAO:

Atalarımız ne demişti? - Can cıkmayınca, huy çıkmaz.

Birçoğumuz, bekli de hepimiz, bir bakıma zamanla edindiğimiz huyların ve alışkanlıkların esiriyiz. Değişmek, kötü alışkanlıkları bırakmak zor geliyor bazılarımıza. Neyse...fazla uzatmayayım.

Kullandığım bu mahlasın öyle ahım şahım bir sebebi yok aslında. Belki de doğayı insanlarsan daha çok sevdiğimden olabilir. Biz insanlar doğanın bir parçası olmamıza rağmen, ona savaş açmış haldeyiz. Halbuki doğa, biz olmadan da yoluna devam eder. Bunu henüz kavrayamadık.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar