24 Kasım Öğretmenler Günü

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde Süreyya Önal tarafından oluşturulan 24 Kasım Öğretmenler Günü başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,173 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı 24 Kasım Öğretmenler Günü
Konbuyu başlatan Süreyya Önal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan monaliza

Süreyya Önal

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Çağdaş, demokrat, hak ve sorumluluklarının farkında, birlik ve beraberlik ile ilimde-fende ileri hedefleri olan bir toplumun ; kurulması ve korunmasını ideal edinmiş, görevin sorumluluğunun, bilincinde halen görevde olan -olmayan tüm eğitim emekçisi öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

tabi sadece kutlamakla kalmayıp, eğitim-sen'den alıntıladığım konuya da dikkat çekmek istiyorum

..............................

Eğitimin; halkçı, bilimsel ve laik esaslara dayandırılarak, parasız hale getirilmesini,

Milli Eğitim Bakanlığı’na, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaya yönelik çalışmalar için bütçeden daha fazla pay ayrılmasını,

Günümüze uyarlanmış öğretmen yetiştirme politikalarının geliştirilmesini,

Eğitim kurumlarımızın personel gereksiniminin gerçekçi bir biçimde belirlenerek yeterli sayıda personel istihdam edilmesini,

Eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarında iyileştirmeler ile çocuklarımıza da, daha iyi eğitim alabilecekleri bir ortamın sağlanması konusunda çalışmaların yapılmasını,

Öğretmeni mevsimlik işçiye indirgeyen sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına son verilmesini, öğretmen olma koşullarını taşıyanlara kadro ve iş güvencesi sağlanmasını,

Öğretmenler arasında kariyer basamakları gibi ayrımlar yaratan, çalışma barışını bozan uygulamalara son verilmesini,

Eğitimde gerici, beceriksiz ve liyakatsiz kadrolaşmaya son verilerek, liyakatli, bilgili ve deneyimli yöneticilerin atanmasını,

Ek ders ücretlerinin tavanda eşitlenmesi ve emekli sandığına tabi olmasını, aynı zamanda verilen zamların da emekli sandığına bağlı olmasını,

Eğitim emekçisi emekli öğretmen maaşlarının iyileştirilmesi.....
......................................

M

monaliza

Ziyaretçi
Eğitime gönül veren tüm eğitim camiasının öğretmenler gününü kutluyorum ve hepsine ayrı ayrı saygı ve sevgilerimi gönderiyorum.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar