1630 - 1941 Kabe kanalizasyon / su baskını.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Ocean tarafından oluşturulan 1630 - 1941 Kabe kanalizasyon \/ su baskını. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,672 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı 1630 - 1941 Kabe kanalizasyon \/ su baskını.
Konbuyu başlatan Ocean
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

Ocean

Üye
Yeni Üye
Yıl 1941, günlerden çarşamba. Kıblemiz, kutsal mekan kabe sular altında. İnsanlar tavaflarını yüzerek yapıyorlar.

Yanlış okumadınız. Milyarlarca galaksiden ve katrilyonca yıldız, gezegen ve gök cisminden oluşan kozmosun yaratıcısı olduğunu, Muhammet adlı, Yahudi oğlu, Mekkeli bir Arap tüccar aracılığıyla insanlara bildiren Allah, hatta ayetinde Muhammed sen olmasan bu alemleri, insanları yaratmazdım diyen Allah, kendisine evinin neresi olduğu sorulduğunda; şu kanalizasyon suları içinde yüzen kulübeyi göstermiştir.

İnsanlar; "ya Muhammet biz orada daha önce kendi imalatımız olan çakma heykellere tapıyorduk, senin bu Allah'ın koskoca kainatta ev olarak gösterecek başka yer bulamadı da mı, bizim çakma tanrılarımızın kulübesine kaldı? Yoksa senin bu yaratıcın bizimkilerden daha mı çakma?" diye sormadıkları için 1400 yıldır gördüğünüz kulübenin, evrenin yaratıcısının evi olduğu masalı varlığını sürdürüyor.

ahmetdursun374_134382478722.jpg

Son düzenleme:

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Ne de olsa sen de parmak sayısınca mevcut evrensel hiçlerden birisin.

Çal,çal oyna. Zeka seviyeniz daha net ortaya çıktıkça, çakma bilim taraftarlarının farkı daha net şekilde fark ediliyor. YOLA DEVAM :tongue:

Ocean

Üye
Yeni Üye
peygamberini koruyamayan allah, sen ona inanıyorsun diye belki seni korur :) durmak yok, inanmaya devam :p

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Hiçlerin hiçleri beni hiç ilgilendirmiyor.

Şükürler olsun Allah'a ve Peygamberlerine, kitaplarına inanan bir kul olduğum için.

Allah beni ve tüm inananları imandan,inançtan ayırmasın. Yaratana sevgimdendir duam; sizlere de akıl,fikir ve hidayet versin.

Ocean

Üye
Yeni Üye
aman istemem, senin dua'nı, kalsın :) sana iade edeyim. ben inanmıyorum zaten, sabaha kadar da etsen faydası olmaz bana :)

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Küçük düşünüyor, büyük konuşuyorsun, ama kişisel tercihindir, saygı duyarım. Geber o zaman, nasıl olsa sana zararı olmaz :biggrin:

Eğlenceli oluyor, kelime üretme oyunu gibi. Devam et istersen.

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Fotoğrafı alıntı yaptığınız yerde bile kanalizasyondan söz edilmemişken Kabe'ye kulübe denmemişken yaratıcı yalan üreticiliği, iftiraya düşkünlüğünüz ve İslamı karalamak için ne uydursamcı yaklaşımınızı hangi bilimsel tutanağı olduğunu çok merak ediyorum.

Hayır gerçekten çok merak ediyorum.
Evet gerçekten çok merak ediyorum.
Bil ki gerçekten çok merak ediyorum.

Bir de şunu çok merak ediyorum. Kabe Allah'ın evidir deyince ne anlıyorsunuz?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Yıl 1941, günlerden çarşamba. Kıblemiz, kutsal mekan kabe sular altında. İnsanlar tavaflarını yüzerek yapıyorlar.

Yanlış okumadınız. Milyarlarca galaksiden ve katrilyonca yıldız, gezegen ve gök cisminden oluşan kozmosun yaratıcısı olduğunu, Muhammet adlı, Yahudi oğlu, Mekkeli bir Arap tüccar aracılığıyla insanlara bildiren Allah, hatta ayetinde Muhammed sen olmasan bu alemleri, insanları yaratmazdım diyen Allah, kendisine evinin neresi olduğu sorulduğunda; şu kanalizasyon suları içinde yüzen kulübeyi göstermiştir.

İnsanlar; "ya Muhammet biz orada daha önce kendi imalatımız olan çakma heykellere tapıyorduk, senin bu Allah'ın koskoca kainatta ev olarak gösterecek başka yer bulamadı da mı, bizim çakma tanrılarımızın kulübesine kaldı? Yoksa senin bu yaratıcın bizimkilerden daha mı çakma?" diye sormadıkları için 1400 yıldır gördüğünüz kulübenin, evrenin yaratıcısının evi olduğu masalı varlığını sürdürüyor.

ahmetdursun374_134382478722.jpg

Evrensel'in tahtına rakipsiniz anlaşılan, bu durumda tahtı size verelim:):smile:

Kabe İslamiyet'den önce de ziyaret edilen bir mekan olduğu tüm kayıtlarda geçmektedir. Kabe'nin coğrafi konumu dünyanın enerji merkezlerinden birisine denk geldiği için ve bu enerjilerin insan bedenine olumlu etkileri olduğundan Kabe ziyareti dinimizce olduğu gibi öncesinde de çok önemliydi. İnsan bedenindeki enerji merkezleri gibi dünyanın da enerji merkezleri vardır ve bu bölgelere ziyaret kişinin aurasındaki kötü enerjileri yok eder. Bu durum Hac suresinde de vurgulanmıştır. Bazı piramitler de yine enerji merkezlerine denk gelmektedir.

Hac Suresi (26-29)

Hani biz İbrahim'e, Kâbe'nin yerini, "Bana hiçbir şeyi ortak koşma; evimi, tavaf edenler, namaz kılanlar, rükû ve secde edenler için temizle" diye belirlemiştik.
....Sonra kirlerini giderip temizlensinler. Adaklarını yerine getirsinler. Kâbeyi tavaf etsinler.

Allah'a mekan tahsis edemezsiniz, bu da sembolik bir anlatımdır. Surede Allah'ın evi ifadesi ile, göksel irtibat enerjisinin en yüksek olduğu noktalardan birisi olduğu yine sembolik bir dille ifade edilmiştir. Kişinin ait olduğu Ruhsal Plan ile irtibatının kolaylaşabilmesi için aurasının temiz olması gerekir, bu da iyi-yüksek enerjiler ile mümkündür.

Kabe'yi su bassa ne olur basmasa ne olur siz Allah'ı orada oturuyor mu sanıyorsunuz?

Enerji merkezleri sabit değil değişkendir, şu an Kabe bu özelliğini muhafaza etmekle beraber kötü niyetlilerin eline geçmemesi için "Hacerül Esved" geçici olarak eski işlevini görmemektedir fakat zamanı gelince eski özelliğine o da kavuşacaktır.

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Kendi kuyruğunu yakalamaya çalışan fotojenik kedi seni ! Koca poponu kabe yaparak yedi kere dönersen tavaf etmiş olursun.!

Kanalizazsyon Kabe değil o senin otura otura büyüttüğün koca popondur ! Yahudi Oğlu ve Arap tüccar ha? Emekleye emekleye hem yahudi hem arap tüccarı diyorsun. Arabın ne olduğunu mu ? Yahudiliğin ne olduğunu mu anlatayım sana ? Tedavülden kalkmış Müşrik naralar atarken gerçekleri gırtlağında patlatsam? !

Kabe derken, Nefretin ve Kin'in ayarlarıyla çok oynuyorsun. Kabeye gitmesende cahilliğin ve pisliğin etrafında baya iyi tavaf ediyorsun! Beyin işkembeni dağıtıcam ! Ateist forumlardan ucuza alınmış sözlerle peygamber rabıtası kuramazsın!

Ebu Leheb Yaşasaydı Seninle gurur duyardı, Kimbilir belkide deve işkembesini Allah Resünülün başına atması için seni görevlendirirdi.Çilingir sofralarından attığın ayyaş iftiralar sana ebebil kuşlarının attığı lanet olarak dönecek. Bekle...

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bu tür, kaynağı ve amacı belirli ve aleni olan "HİÇLİK İÇEREN FOTO VE SÖZÜM ONA HABER" leri paylaşım değerli olarak buraya taşıyan zihniyette iki önemli sorun "algı sorunu çıbansallığı" sendromu olarak kendini deşifre etmektedir.

1- Bu zihniyet, bunların kökensel gerçeklik/ yalanlık durumunu bilmemektedir, bu, konunun sorgulanmadan kabullenilmesi boyutudur.

2-Bu zihniyetin, bu gerçekliği bilmesidir; bu da, asparagaslara gönüllü hizmetkarlık boyutudur ki,

her ikiside vahim sosyal ve psikolojik arızaların en önemli göstergelerindendir.

Bu nedenle, bu zihniyetin" insan beyni açılıp önlerine konsa ve beyninde akılı göster denecek" bilimsel noktaya ulaşılsa apaçık aptallaşarak; bugün iddia ettikleri üzre; "Tanrıyı görmüyorum o halde yok" savları gibi, "akılı görmüyorum, o halde yok, bu yüzden ben bir HİÇ'im" sloganlarıyla dolaşacaklarından kuşkum yok.

Son düzenleme:

X

FAdmin
Onursal Üye
Saygideger Ocean, edepsizligin sinirlarini zorladigin icin sana tesekkur ediyorum. Bir inanc, daha assagilikca ve karaktersizce assagilanamazdi. Sana cok daha agir hakaretler ederdim ama aramizda arkadaslik hukuku var o yuzden ileri gitmiyorum. Sahsina yapilan bu hakaretleri iki kere daha yazsam (belki yazmama bile gerek kalmaz) siteden cikar gidersin, bir dahada benimle konusmazsin.

Peki sen bunu kaldiramiyorken ben dahil buradaki insanlarin anasindan, babasindan, kendinden dahi belki cok sevdigi resule hakaret edipte burada bu insanlarin sana susmasini, yahut saygi duymasini nasil bekliyorsun?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar