Psikiyatr|Panik Atak Mıyım Tavsiye İstiyorum

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Psikoloji kategorisinde elcin12 tarafından oluşturulan Psikiyatr|Panik Atak Mıyım Tavsiye İstiyorum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 804 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Psikoloji
Konu Başlığı Psikiyatr|Panik Atak Mıyım Tavsiye İstiyorum
Konbuyu başlatan elcin12
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

elcin12

Felsefe.net
Yeni Üye
Arkadaşlar son altı aydır panik ataklar yaşıyorum artık ne yapacağımı bilemiyorum. Önceden kendi başıma üstesinden geliyordum. Ama geçen hafta kız arakadaşımdan ayrıldım çok kıskanç olduğumu söyleyip benden ayrıldı sonrasında evden çıkamamaya işe gitmemeye başladım. Dışarısı bana çok korkunç gelmeye başladı şimdiyse işimden ücretsiz bi ay izin aldım. Bu ataklar hayatımı çok zorlaştırmaya başladı fark ediyorum ki takıntılarımda artıyor ataklarla birlikte. Önceden çok dikkat etmediğim sesler veya eşyalar beni rahatsız ediyo. Dışarı çıkınca öleceğimi düşünüp evde kalıyorum neredetse herşey yüzünden atak yaşıyorum.bu durumun üstesinden gelmem lazım bunu istiyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum nasıl nereden başlayacağım hiçbilmiyorum.ailem doktora gitmem için baskı yapıyor ama beni hastaneye yatırırlar diye de çok korkuyorum. Deli diye hastaneye yapmak istemiyorum sadece ataklardan kurtulamk istiyorum eski normal hayatımı çok özledim.ne yapmalıyım bana önerebilceğiniz bir şeyler varsa çok sevinirim.

Mervedemirel

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhaba Elçin bu ciddi bir sorun bana göre. Panik atak insanın hayatını önemli derecede etkileyen bir durum. Öncelikle şu adresten ne bak eğer gerçekten belirtiler uyuşuyorsa en kısa zamanda bir uzmanla görüş. Benim eşimde vardı uzman desteği ile üstesinden geldik çok şükür. İnşallah sende en kısa zamnda kurtulursun geçmiş olsun :)

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
panik ataklarin temel sebebi olum korkusudur. iki cesit tedavi yontemi vardir ya ilac kullanacaksiniz yada kendiniz yeneceksiniz. kalp hastaliginiz yoksa kendi kendinize yenmeyi deneyin, olum korkusu basit atlatilabilecek bir durumdur. fakat sizin bu durumunuzu tetikleyen bir bosluk ve ise yaramama hiclik sendromuda oldugunu dusunuyorum.

asım eren

Felsefe.net
Yeni Üye
Elçin merhaba hayat bazen olumsuzluklarla karşımıza gelebilir panik ataklar çocukluktan beri biriktirdiğimiz olumsuz duyguların taşma halidir. Bunu bir bardak suyun dolup taşması gibi düşünebilirsin insanda sorunları biriktirir biktirir ve taşma anında artık rahatsızlığı meydana gelir.

Bu rahatsızlık için herkes hastaneye yatırılmıyor bir uzmana görünmen sorunun psikolojik mi biyolojik mi olduğu konusunda bilgilenmiş ve tedavi için doğru bir başlangıç yapmış olursun.

Panik bozukluk 10 dakikayla birkaç saat arasında sürebilir 17 soruda detaylı panik atak rehberi hazıladık teretdüt yaşadığın bazı soruların cevaplarını bulabilirsin.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Hiç ilaç kullandınız mı? Psikiyatrik ilaç kullanımı ve ilaç bırakma öykünüz var mı?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar