İçtenlik Kendini Açıklama Ya Da Istenirse Tartışmak Isteyenler Köşesi/Başlığı

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde "ictenlik" tarafından oluşturulan İçtenlik Kendini Açıklama Ya Da Istenirse Tartışmak Isteyenler Köşesi\/Başlığı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 796 kez görüntülenmiş, 29 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı İçtenlik Kendini Açıklama Ya Da Istenirse Tartışmak Isteyenler Köşesi\/Başlığı
Konbuyu başlatan "ictenlik"
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan TENTEN

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Arkadaşlar bu başlık size biraz ilginç gelebilir ama ben yazar olarak çoğunlukla ve genelde yazılarımı tartışma dışında tutarak ve kalarak (kalmak isteyerek) kendi düşüncelerimi halka, insanlara, genelimize dönük böyle tek taraflı bir kitap yazarı gibi bir içsel tutumla açıklarım. Blog yazarı gibi yazarım. Bu içsel bir tavır. Yani yazılarım ve içeriğim çoğu zaman biriyle çatışma ya da tartışma üretme için üretilmez. Günlük hayattan bireysel bir dışavurumlar , kendi sesini toplumsal alana bırakma/katma gibidir. Yani içeriğimin çoğu okura sunulmuştur ama içerideki kişilere karşıtlık ve tartışma için getirilmemiştir.

Benim kişisel başlıklarım ve yazarlığıma dikkat edilirse nadiren tersidir ve tabi ki öyle içeriklerimde var. Yani bireysel bir tartışma konusu bir tartışma başlığı ya da soru ve ana gündem olarak, tek yazı olarak açılır ve altına yorumlar beklenir ve sürer. Yani bunu biliyoruz.

Şimdi bir dizinle sürdürdüğüm başlıklarım var. Bu bir tartışmayla bölündüğünde kopukluk yaşıyorum oraya yazı eklemek yerine yeni bir başlık açma gereksinimi hissediyorum.
Şimdi bireysel dizi olarak sürdürdüğüm bir konuya katılımın şöyle olmasını umardım. Mesela "Anarşist Felsefe Alıntılar" başlığı açmışız. İsteyen herkes buraya anarşist alıntı tabi ki ekleyebilirdi ve eklesin ama mesela alıntıyı tutup bana/içeriğe yeteriştrisin istemezdim.. Mesela denemeler başlığı açmışız kişi kendi deneme yazmak ve kendi başlığını kurmak istemediğinde gelip orada deneme yazmak isterse neden bölüşmeliyim, katılamasın ama mesela benim deneme başlığımdaki içeriğime bana ya da yazılana dönük çatışma tartışma istemezdim çünkü oraya sürekli yazı ekliyorum. Dostça giriş hoş karşılanırdı.

İkincisi forum tartışmaları kişiyi/kişiliği hedef aldığında ve çatışmacı olduğunda uzayan diyaloglara rağmen (sonucunda gelişecek bir kavgadan başka) hiç bir sonuç üretmez, sayfalarca çöp materyal üretir. Bunu bildiğim için, zamanımı/zihnimi böleceği çalacağı için tartışmadan kaçınırım. 10+ yıllık tecrübe. Bunu yapmak isteyende direkt yapmalıdır. Ön sevişme gibi ön kavgaya gerek yok. Yumruğuyla gelir sözünde saklanır gerek yok.

Şimdi dizin olarak süren/sürmeyen bir başlığa da tabi ki burası bir forum katılım olabilir açığız ama kişiselleşen kişiyle çatışmaya giren/girecek yazar tepkisi ve katılımı hoş algılanmıyor.

Tabi ki bir forumdaki kişisel içerik tartışma görüşme dış tutulamazdı bunun da farkındayım. Ne yapılabilir?
Bir tartışma alanına içerik alıntı olarak alınıp yeni başlığa taşınır. Genel sohbet ya da genel tartışma başlıkları var ya da yapılırdı. Sorular ve tartışmalara ise her zaman açığız. Açıkçası bu nedenle bu başlığı açtım. Yazar olarak bana ve içeriğime karşı katılımları katkılar olanları buradan beklerim.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
TENTEN.. Çöp kamyonu gibi. Şimdi içerikle hiç ilgisi yok ,direkt yazar içeriğiyle/kişiliğiyle çatışıp geliyor/giriyor ve direkt kişiliği/seni hedef alarak ,yönetmeye/kurgulamaya/değiştirmeye/bildirmeye, akıl öğretmeye ve üstünlük taslamaya kalkarak ifadeleri de gizleyerek girer ve sonuçta yazış yazış en son sen hedef alınırsın ,çirkinleşir (yanıt verirsen seni öyle ilan edecek sussan olmuyor, bunun ayarı bulunamadı) ve haliyle gönderilere çöp döker okunamaz hale getirir çıkar gider. Yani başka işlev gören var mı? Burada felsefe yazdığını gören var mı? Felsefe katılımı ürettiğini gören var mı?

Felsefe yazana, üretime, katılıma, katmaya çırpınana saldırmaktan başka ne yaptı?

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Özünde felsefe/bilgi, özgür ifade, özgür bilgi uğraşı düşmanlığı olan ya da kendine bunlar doldurularak dolduruşa getirilmiş ve bilgi kılığına getirilip akıllarına sokulmuş yapay şeylerin enjekte edilmesiyle kendi aklı dolandırılmış olanlar, felsefe okur yazarı bile olmayanlar, felsefe forumunda bağımsız içerik üreticisine ders vermeye kalktı. Ders vermeye de değil saldırıya, bozguna, yargıya kalktı. İşte uygarlığınız, işte özgürlükleriniz ve işte çokseslilik. İşte gittiğiniz yön. İşte olduğunuz yer durum ilerleme... Körlük.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Şimdi başka birinin ,içsel özel kendi alanındaki, düşünce, duygu, inanç dünyasındaki özeller/kişiseller -ki sır olarak saklanaiblecekken- topluma açılmışsa, paylaşıma açılmışsa ve kişi özgürlükle ,bölüşümle empatiyle karşılacağı yerde; sorgu, yargı, hakaretler ve saldırlara maruz kalmışsa ne kadar aşağılık bir demokrasi özgürlük ve düşünce kültürünüz/varlıklarınız olduğunu sorgulayabilirsiniz. Kişilere hakaret ediyor. Zihinsel özürlü. Senden saklanabilirlerdi. Özel bir telegram grubu ya da watsaspp grubuna yeraltına inerdi kendini senin yargına bile açmazdı .

İnsan olamayacak kadar kirlisiniz, kirletilmişsiniz.

Siz insan değilsiniz, siz toplum değilsiniz. Siz bir avuç elite ve kendi ortaklığına, belli türden düşünenlere yüzü aklı dönmüş, insandan bölünmüş özelciler, zavallılar olmuşsunuz.

Başka birinin ,düşünce, duygu, inanç dünyasındaki özeller (topluma bölüşüme/paylaşıma açıldı diye) kişiyi/kişileri aşağılama/küçükseme aracı kullanıldı. Neden nasıl? Toplumun geneli onaylamıyor diye, akla aykırı buluyor bulunacak diye. Elinde koz var sanıyor? Senin grubuna ,dünyadan haberi olmayana karşı var o sadece. Özgür, içten yüreklere kaşı değil. Sözde onun üzerinden kişi oılumsuz damgalanacak. Ad hominem. Yaptığını bilemeyecek göremeyecek ve kabullenemeyecek kadar körsün. Bilincinde değilsin muhtemelen bu kadar kirletilmişsinz ve insana uzaklaştırılmışsınız.

Başka birinin ,düşünce, duygu, inanç dünyasındaki özeller (topluma bölüşüme/paylaşıma açıldı diye) kişiyi/kişileri aşağılama/küçükseme aracı kullanıldı. Neden nasıl?

Bu ne demek bir kere?
Sen benden bizden gizlen gizli iş çevir demek, düşündüğünü sakla/sus demek ,biz özgürlük bilmiyoruz yoksa açarsan yargılarız, böleriz, aşağılarız demek

Ne kadar aşağılık, bilgisiz, kültürsüz, görgüsüz oluşunu gözler önüne seriyor

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Senin ölçütün yasa ve özgürlükler. Bireyler yasa özgürlüklere ,başkalarının haklarına, sınırlarına sayglııysa özel alanlarını yargılamak! ne hakla ve sana/size ne kazandırır?

İkincisi sen zihinsel sağlık ölçmeni değilsin ama hadi ölçtün neye dayanarak ama hadi ölçtün neyle?
Birey toplumsal alanda normal vatandaş, normal insan ve senden düşüncelerini sakladığında tam normal .Özel düşünceleri ifşa ettiğinde.. Ne oldu?

Siz...

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
İkincisi sen zihinsel sağlık ölçmeni değilsin ama hadi ölçtün neye dayanarak ama hadi ölçtün neyle?

Ben söyleyeyim.
Subjektivitenle

ve o teraziye binerim ben. Öbür tarafa/kefeye ve görürüz ,bekle

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Başkalarının özgürlüklerini sorguladığında kendi özgürlüğünü sorguya açardın
Başkalarıın bilişsel öğrenimi, dünya görüşü, kişisel yolu, kişisel hayatı, seçimleri kendi özgürlüğü. Özgürlüklere karıştığında ya köleliğini ya efendiliğini ilan ederdin.
Başkalarıın özlüğünü, akıl sağlığını, kendiliğini, zihin sağlığını yargıladığında kendininkini yargıya açardın ve koy kefeye ve bineriz biz o kefeye karşıya merak etme. Burada aklı sağlığından korkan yok. Akıl berrak.
Aç ve kurarız o mahkemeyi ve buluruz ölçütü ve getirir ölçeriz

Sen teşhis memuru musun?
Devlet görevlisi misin? Birey misin?
Kendi toplulumun eleme, seçinti, seleksiyon memuru musun?
Seni kimin seçeceğine bakarız
Bugün ve yarın arkadandakine ve yanındakine bakarız

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Özgürlüklere, temel haklara dil uzatmak, çirkinlik, saygısızlık zihin sağlığı öyle mi?

Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir. Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz. -Anayasa 26. madde 1. fıkra

“Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. -Anayasa 26. madde 1. fıkra

Herkes, vicdan, dini inanç ve kanaat hürriyetine sahiptir. --Anayasa 26. madde

Herkes, haberleşme hürriyetine sahiptir. - Anayasa 26. madde

Herkes, bilim ve sanatı serbestçe öğrenme ve öğretme, açıklama, yayma ve bu alanlarda her türlü araştırma hakkına sahiptir. - Anayasa 26. madde

--

Bunlara sahipsin ama TENTEN gibiler daha sahip ve TENTEN adlı biri çıkar bulaşık gibi sarar, sana toplumsal alanda zihinsel özürlü der ,yazarlığını bulandırır, balçık gibi yapışır, her yazdığına bulaşır, ne yaparsan yap kendini düzeltmez, yazarlığını susturana bezdirene çektirene içeriğine bulaşır ayrılmaz

Bu haklara sahipsin ama TENTEN gibi ...ler burnundan getirecek

Senin kendi anayasana saygın yok, senin kendi ülkene, yazılı hukuk/değerlerine, yurttaşına saygın yok, senin zihin sağlığın var öyle mi?

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Sana/size çok açık yazıldı ve hatırlartıldı ki ;başkalarının akıl/zihin/biliş sağlığını sorguya açma, töhmet altında bırakma en nihayetinde onun bilişsel kontrolüne yönetimine/denetimine yönelmedir. Biz biliyoruz siz bilmiyorsunuz, biz size öğretmeniz ,biz sizin düzeltmeniniz , biz sizin üstünüzdeyiz demek o. Üstünlük taslamak.
Sana o hakkı veren yok, o da yazıldı sana

Bunun altyapısı budur, bu size yazıldı.

Sen ne teşhis sağlayıcısın, ne doktorsun, ne kamu görevlisi. Bunlar olsan da farkmetmez. Teşhis dediğin bireyin özel yakınması kendi talebiyle sağlık kurumuna başvurmasıyla sağlanır. Kimsenin akıl/zihin sağlığını sen töhmet altında bırakamazsın. Bu kadar çiğlik yozluk yapmaman sana kaç kez yazıldı.

Sen benim zihin sağlığımı onun bunun zihin sağlığını ne hakla incelersin ne hakla yargıda bulunursun?
Bunu niye yaptın?
Neye dayanarak?
Ne hakla_?
Bireyin özel alanını, kişisel hukukunu, hürriyetini, özlüğünü, özel alanını taciz.
Sen onu bunu nasıl damgalarsın burada, nasıl akıl sağlığını töhmet altında bırakırsın, bu vesayeti özgürlüğü sorguya açar.

Okuyormuşsun. Neyi okuyon sen?

ve getir objektif testini dendi sana
zihin testi getir gel, ben buradayım, al da gel

Zihin sağlığını neyle ölçeceksin sen getir onu bana ölçelim
Kim istiyorsa gelsin

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Getir zihin sağlığını getir. Neyle ölçüyorsan ölç ölçtür aynı şeyle bende ölçeyim bakalım, buradayım, bekliyoruz

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
ateistforum çıkmalarıyla felsefe forumu yapılamaz. Bunlar üstün beyaz ahlakı sandıkları nazi ahlakı (insan yakma, kategorize etme/sınıflama-cadı avı-bilgi avı) donanmış züppelerdir.
Düşünce, vicdan, ifade özgürlüğü -genel özgürlükler- -toplumsal eşitlikler- felan bilmezler. Gittikleri her yerde sadece engizisyon, cadı avı, bilgi avı işlevi peşindeler.
Kılık değiştirmiş güçlenmiş yeni kiliseleri (ve ayetleri) (bilim!) adına .(Vasal bilgi denetçisi, şövalye kılığında).
Düşünemezler.

Arkadaşlar anlaşılması için söylüyorum ve net olarak söylüyorum. Dindarın inançlı ->inançsız/kafir olarak yaptığı ayrım ve damgalamanın aynını sürdürürler. Dindarın mümin kardeşliği dediği biçimde bilimsel bir düşünce (sınıf) kardeşliği algılamadığı herkese karşı zıt, düşman (bilime karşı kafir) ayrımı/karşıtlığı hissederler.

Bunlar yobaz bilim müminlerine benzerler. Bir tarikata/kardeşliğe/örgüte benzerler. Yeni bilim ayetleri/kabulleri din gibi sorgulanamaz ve bilim kurumsal olarak eski din gibi olumsuz biçimde ağza alınamaz, tabudur, külttür, mutlaktır mutlakiyettir.

Kesin ve net olarak batı avrupanın üstüninsancı/üstünırkçı/üstinsancı/beyazüstünlükçü/seçkinci/nazist vb kültürünü, ahlakını ve bilgi/bilim tabanını kullanırlar ve bunu içsellemişlerdir. Alt sınıfları koyunlar olarak görürler. Karşıtları (uygunsuz normdışı serbest düşünceleri) yokedilmesi, toplumdan dışlanması ve ortadan kaldırılması -elenmesi- gerekenler olarak damgalar ve ayrıştırırlar. Kendinden olmayan herkesi ayrıştırırlar. Üst sınıfları hoş karşılarlar .Askeri devrecilik gibi bir toplumsal yapıyı içsellemişlerdir ve alt sınıflar alt devreleridir, onlara zorbalık yapmayı hakları olarak görür ve çıkarlarına uygundur. Toplumsal alanda hiç çekinmezler, özellikle sanal dünyada. Kibir ve egolarına bilim yoluyla çok özel gaz doldurulmuştur. İndiremezdiniz. Bunlara yüz verirseniz toplumsal alanda tıpkı eski Yunanda hristiyanlığın felsefeyi yokettiği, linç ettiğinin (ortaçağdaki cadı avının) aynısını tarihsel bir döngü olarak yaşardınız ve aynı kültürü yaşatırlar. Toplumsal alanda sadece bilgi/kişi denetmenliği ,insan sınıflama ayrıştırma ve engizisyon memurluğuyla, cadı (özgür düşünce/kişi) avıyla, denetimle, meşguldürler. Kendi çıkarları dışında hiçbirşeyle ilgilenmezler. Bilmezler.

Basitçe örnekleyim. Alt sınıf dindar koyundur. Onlar çoban köpekleri ve sürü kangalı gibidir ,üst sınıflar bunların efendisi ve sahibidir. Bunlar lord adına sürünün bilgi sınırları norm/normal sınırlarda (kafeste) kalmasını denetlerler ve sınırı aşana havlarlar ve bu normalin tek çıkışı vardır. Kendi sınıfları. Bilgi, bilim elitleri ve evrim, materyalizm/pozitivizm vb neyse uzayan eki içeren yol. Bir kabul töreniyle ancak bu yolla sınıf/devre atlayabilirsin, bu mesajı veririler. Özgür düşünce peşine gidene ısıracaklarını/hırlayacaklarını gösterirler. Özgür düşünen herkese toplumsal alanda (yeni tanrı/din olan bilime uygunsuzluk adında) saldırır, linç eder, ad hominem saldırıları örgütlerler. Özgür düşüncenin "ö" sünden haberleri yok. Toplumsal yasaların öyle düşünce, kanaat vicdan özgürlüğünün esamesi okunmaz onların zihninde.

Kafasında öjeniye dönük insan sınıflar, seçerler. Kimin ve neyin hangi düşüncenin yokedileceğine, hangisinin sürüden/sınıftan/toplumdan uzaklaştırılacağına/atılacağına karar verirler.
Sınıf/hiyeralşi bağı kuramadığı hiçkimseyle iletişimde kuramaz. Bizden.düşman.alt.üst. (Benden üstün, benden güçsüz, düşman ya da bizden) Başka sınıflama bilmez. Genel eşitlikçi özgürlükçü insan kapsayıcılığı/bilreştiriciliği bilmez. Böler ayrıştırır.

Batı bilimi sandıkları (propaganda vaazı) yoluyla bunlar güzelce kafalarına enjekte edilmiştir.

Bilgiden/bilenden korkarlar, yoketme, safdışı bırakma ve toplum dışına sürme yönelimi.

Bilim tarikatı/dini/cemaati müritleri/müminleri ya da üyeleri gibi düşünün. "Din" "tanrı" kafada sadece tabelası sökülmüş, adı değişmiş ve yeni adı "bilim" olmuştur içsel başka bir şekil değişikliğine, bireysel özgürlüğe gitmediler.

Bilim onlar için sadece alt-sınıfın üstüne binme/çıkma aracı ya da ikinci merdiven basamağı.

Topluma uygunsuz zararlı kişi/bilgi biçimi sınıflaması yapar. İçsel düzeyde.. Buna dair kişi, bilgi biçimi kategorize eder, sınıflar ve uygunsuzu zararlıyı kafada öjeniye uğratır. Bunu yansıtır. Öjenik (seçkinci, seçici, ayrıştırıcı, bölücü) düşünürler tersi değil kanmayın. Bunu her yerde kolayca görebilirdiniz.

Öjenik/nazist nedir? /kimdir?
Kendini doğanın seleksiyon memuru, seçim görevlisi sanma (yerine koyma).
Kimin yaşayacağına gelecekte varolmasını istediğine karar verme, seçme.
Kimin/neyin iyi, kimin neyin dost olduğuna karar verme, insan varlığını seçme, eleme, seleksiyon.
Kimin iyi kimin kötü olduğuna karar verme.
Kimin cennete gideceğine karar verme. Tersi kimin cehennemlik olduğuna ve yakılacağına karar verme. Kimin/neyin toplumda/grupta/sürüde varolmasını istendiğine karar verme. Hepsi.
Tanrı adına bilim adına aynı. Tanrı seçkinliğini yerini bilim seçkinliği ve tanrı kulluğunun yerini bilim azalığı aldı. Aynı.

Son sonuçta örgütlü zorbalıktan ya da bunun aktarımından başka bir şey bilmez ve üretemezler.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
ateistforuma 2012-13 aralığında gittim. Tam dinsizdim. Tanrı inancından, din fikirlerinden felsefi, düşüncsel bilişsel tam anlamda kurtulmuştum/sıyrılmıştım ve hem iletişebilecek dostlar, insanlar arıyordum hem de dini tolumsal bir sorun olarak görmeye başlamıştım. Yani insanların aydınlatılması, bu çelişkiden kurtulması gerektiğini düşünenlerdendim. Oraya gittik. Onlara sıradışı gelen kasyopya adında bir okuma yapmıştık. Sunduk ya da sunmaya çalıştık. Yapmaz olaydık. Gönderilerimize çöp yazıp tuhaf görseller yapıştırıldı. Yani bir non-teist birleşme dine karşı genel çoksesli ittifak, birleşilecek cepheyi bırak aşağılamaya/lince tabi tutulduk. Sonra foruma baktık ki hep böyle. Bir dindar oraya niye gider hiç anlamadım. Zorba züppeler. Yani dinden yeni ayrılmışım dindara empati yapıyorum, onun korunması aydınlatılması, bilinçlendirilmesi gereken taraf olacağını düşünüyorum. ateistforum yanlış bir odanın hatta mezbahanın hatta cehennemin kapısını açmak gibiydi. Ruhum irrite oldu, içim tiksindi.

Bilim dedikleri bir şey vardı. Sonra işte onun ne olduğunu anlamaya çalıştık.
Bizim de bilim dediğimiz bir şey vardı. Bu karşılaşmaya kadar da bilim adına öyle karşıt düşman felan değildik.

"İnsanı insanlıktan çıkaran bilim adındaki zorba canavar neydi?"

Panteizme kadar aşağılanıyor, linç ediliyor. Sen kimle birleşebilirsin. Kime çekileceksin?
Uçmuş gitmişsin. Barut çağında ellerine silah verilmiş ergenler gibi herkese sıkıyorlar.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Gönderilerimize çöp yazıp tuhaf görseller yapıştırıldı.

Hala şunu anlamayan var. ateistforumlu musun iyi oku?

Forum var burada bak bakalım birinin içeriğinin altına biri "çöp." diye yazıp gitmiş mi?
Siz insan olsanız, orada aklı başında tek bir insan olsa,bir nezaket olsa, sizin toplumsal ahlakınız kültürünüz olsa, insanlığınız/toplumsallığınız olsa; beğenmedin mi uzak mı buldun, nezaketen düzgün bir iletişim kurarsın .Dersin ki bu foruma bu uygun gözükmüyor, sen yanlış yerde olabilirsin, bu bizim düşünce tarzımıza uygun uyumlu gözükmüyor, bunu burada istemiyoruz, burada seni kırarlar, üzerler arkadaşım bunu burada açma, yapma dersin.

Biliminiz çöp olacak. Bu sizin elinizle yazılacak.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

İstediğin herşeye güven. Kraliyetlerine, soylarına, soplarına, paralarına, güçlerine, silahlarına, elitlerine ve ülkelerine ve bombalarına ve güçle sindiren herşeyine, bugünü statükosuna ve daha ne ye istersen ona güven...
Delidir de.
Ne dediğini bilmiyor de.
ve deli de, ne dersen çokta tın..
Bilim zorbasına burada savaş açıldı çünkü bize saldırdı ve ejderhanın büyüklüğü önemli değil. Arkasına ülkeler, akademiler paralar felan yığılması felan da önemli değil .Ben bilincimi yığdım.
ve susturulamaz yüreğim
ve ruhumudaki özgürlük tınısını/şarkısını ve güven hissini üç saniye bilmeyenler
ve size söylüyorum
Bilim dediğiniz şey sadece o gün orada 3 saniyelik nezaket etmediyse hiç bir şey etmedi.
Bilim dediğiniz şey size 3 saniyelik nezaket, dostluk bahşetmediyse hiç bir şey bahşetmedi.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
atesitforum denen yere gidene kadar insanın iletişimine ,uzlaşmasına ve bir iletişim kültürüne inancım ve saygım vardı. Yani temel demokratik hak ve hürriyetler denen. Yani biz insanız konuşabiliriz. Konuşarak bir şeyleri çözebiliriz.
Kağıt oldu. 10 saniyeler sürdü.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Kalemi kıran bensem ya da ben ve benim ya da benim/bizim gibilerin mahkemesi/yargısı, önemsizse hiç dert etme, üstünde durma, deli de geç olur mu?

Yolun açık olsun, bilimin bilgilerin bol sun

T

TENTEN

Ziyaretçi
Sırf karşı çıkmak için karşı çıkan Paul Feyerabend ve onun gibilere(@ictenlik vb.) karşıyım bende. :)
Birde ne dediğini bilmeyen Karl Popper var.
Yanlışlamacılık ile doğrulamacılığı çürüttüğünü zannediyor. Yanlışlamak için ortaya bir iddia atmalısın. Peki bir iddianın yanlış olduğunu söylemek için ortaya sürdüğü iddiasını doğrulaması gerekmiyor mu? :)
Bilim eleştirisi göremiyorum.
Bilim adamlarının davranışlarının eleştirisi var.
İşine hangi yöntem yararsa onu kullanır bilim.
Felsefenin sınıflandırması umurunda değildir.
Boşa kürek sallamışlar. :)

T

TENTEN

Ziyaretçi
Bilimi günlük hayatımda kullanıyorum.
Dağda yaşasam gene kullanacağım.
İlkel insanlarda bilimi kullandılar.
Mesela dağdaki çoban akraba evliliğinin zararlarını bilir ve yetiştirdiği hayvanların akrabalar arası ilşkiye girmesine izin vermez. Ama Charles Darwin ile Albert Einstein bilmiyor.
Yahudi geleneklerine körü körüne devam etmişler.
Çoban ise kendi gözlem ve deneyini atalarında gelen bilgileri kullanmış.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bilim sadece engeldi, engellemeydi.. Bilim düşüncelerin yasaklanmasıydı. Bilim susturmaydı. Bilim karartmaydı. Bilim herşeye saldırır.
Bilim çocukluk ve ilk gençlikteki hiç kimsenin müdahale etmediği saf dünya kavrayışımızın topluma diğerlerine açıklanmasını hatta öyle düşünmeyi engellemeye ve susturmaya ve yönetmeye, değiştirmeye çalışandı. Bilim serbest tartışmayı ve özgür düşünceyi engelleyendi. Bilim sadece bir şeyleri gizlemeye çalışıyor. Bilim toplumsal alanda nasıl konuşacağına ve düşüneceğine karışıyor. Bilim herşeye karışıyor, hiç bir şey bilmiyor. Bilim insanları ayrıştırıyor, kategorize ediyor ve bölüyor. Bilim insana saldırıyor. Bilim bugün bilginin önündeki en büyük engeldir. Bilim tirandır/zorbadır.

Bilim sürüyle ilgili. Ben sürü değilim.
Bilim kölelelerle ilgili. Ben köle değilim.

Cümlelerimde hiç bir çarpıtma yoktur. Bu cümleler herhangi birini rahatsız etmek için kurulmadı. Böyle görülüyor, böyle hissettiriliyor. Böyleydi zaten.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Hrsitiyanlık, İncil çıktı ve tanrının bilgisi, gerçeğin bilgisi ve hakikat benim/bende dedi ve hristiyanlar dedi ki; artık herşeye tanrının oğlunun ve tanrının biricik sözlerine ve anlatısına sahibiz. Biz seçilmiş bir topluluğuz. Onu herkese, her yere, doğa da serbest yaşayan insanlara bile götürüyorlar, hakikat öğretmeye kalkıyorlar. Felsefeye ve toplumsal bilgiye, kültüre saldırdı. Bireylere biliş öğretmeye kalktı ve bireysel bilinci/bilişi susturdu, linç etti.

Müslümanlık çıktı. Biz doğruyuz herşey biz de ,bu en doğrusu. Bu kitap herşeyi yazıyor. Bu kitabın yazmadığı hiç bir şey yok.
Felsefeye ve toplumsal bilgiye, kültüre, saldırdı. Bireylere biliş öğretmeye kalktı ve bireysel bilinci/bilişi susturdu linç etti

Bilim çıktı. Hayır onlar yalan söylüyor. Sizi kandırıyor. Gerçek benim. En gerçeği benim.
İşin aslı bilim tam da diğer ikisinin yaptığını yapıyor.
Bu son dinde herşey bulundu. Eski mutlakları atın bu yeni mutlak.
Felsefeye ve toplumsal bilgiye, kültüre saldırdı. Bireylere biliş öğretmeye kalktı ve bireysel bilinci/bilişi susturdu linç etti.

Bunu abartarak yazmıyorum. Bunu gördük. Bunu yaşatıldık. Bu oldu.

Diğer iki dinde tanrıdan gelmedi onu da ruhbanlar yazdı. Bilim dini de tanrıdan gelmedi onu da kendi ruhbanları yazıyor. Aradan sadece tanrı kaldırıldı, tanrıdan geldiği kaldırıldı artık ayet insandan geliyor deniyor, öbürü de insandan geliyordu zaten. Değişen bir şey yok ki. Artık bunları tanrı yazdırıyor yalanını demiyorlar. Artık belirli standartlara ve tekniğe uygun kurguluyoruz deniyor.

Bilim serbest düşünen için engel gibi. Çocukluktaki, yaşantıdaki basit ham düşünceler için bile toplumsal yasaklama gibi . Bilim yasak, kural, zorba, zorbalık, sınırlama.

Japonya da bir ağacın tanrın olduğuna inan ona ibadet et muhtemelen kimse sana saldırmayacak ve deli demeyecekti

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar