En Sevdiğiniz Hayvan Hangisi?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Hayvanseverler Kulübü kategorisinde Mert.A tarafından oluşturulan En Sevdiğiniz Hayvan Hangisi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 852 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hayvanseverler Kulübü
Konu Başlığı En Sevdiğiniz Hayvan Hangisi?
Konbuyu başlatan Mert.A
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Eylül__

Mert.A

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Radyo Tv
En sevimli bulduğunuz/sevdiğiniz hayvan hangisi. 🤔

T

TENTEN

Ziyaretçi
Tembel koala
7058c868cd3a4c67bfae49126a198d87.jpeg

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Mandalina balığı (Synchiropus splendidus), familyasından yaşayan parlak renkli ufak bir balık . Doğal ortamı 'tir ve genellikle ile arasında görülür.

Genellikle yavaş hareket ederler ve yaşama alanlarının dışına çıkmazlar. Deniz dibinde beslenme alışkanlığına sahip oldukları ve küçük olmaları sebebiyle pek görünmezler. Erkekleri dikenli sırt yüzgeçlerine sahiptir.

mandarinfish-80e2bec9-527b-4eb3-adf1-f41bb98f0d0-resize-750.jpeg

4-Mandalina-Baligi.jpg

Son düzenleme:

Mert.A

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Radyo Tv
Yavru köpek.. Çok tatlı.. 🐕🐩🐶🐾

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
Kedi. Tam bir kedi tutkunu ve bağımlısıyım. Bir kedim olmadan geçen bir üniversite dönemim var, o dört yılı boşa geçmiş sayıyorum. O boşluk yıllar hariç hiç kedim olmadan yaşamadım.

Üniversite yıllarında kedim olsa ilgilenemezdim doğru dürüst, yazık olurdu. Kedi çok acayip ilgi düşkünüdür. Kedi çok karmaşıktır, anlaması zordur ve anladıkça insanı kendine hayran bırakır.

Köpek de öyledir tabii, hayatımda tek bir tane köpeğim oldu. Onu hiç unutmadım, çocukken en iyi arkadaşımdı. Hep sadık, hep bağlı, hep fedakar. Kedide bunlar yoktur. Kedi minnetsizdir, saygı da duymaz.

Ama kedinin duygularına, zihnine ulaşılması zor bir hayvan olması daha çekici geliyor ve o tek köpeğimi çok sevdiğim halde bir daha köpek almadım. Hep kedi...

Thurgood

Üye
Yeni Üye
Bigün bahçede yavru bir kedi gördüm.
Normalde diğer kediler yavruya bişey yapmaz.
Ama bu yavru kediye hepsi saldırıyor.
Beni görür görmez yanıma koştu. Sonra eve aldım. Bahçede başka yavru kedilerde var fakat onlar beni görünce saklanmaya çalışıyorlar.

Bu kedinin bir ev kedisi olduğunu anladim. Gri renkliydi. Çok sevgi dolu ve sevgisini gösteren bir kediydi.

Mert.A

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Radyo Tv
Bigün bahçede yavru bir kedi gördüm.
Normalde diğer kediler yavruya bişey yapmaz.
Ama bu yavru kediye hepsi saldırıyor.
Beni görür görmez yanıma koştu. Sonra eve aldım. Bahçede başka yavru kedilerde var fakat onlar beni görünce saklanmaya çalışıyorlar.

Bu kedinin bir ev kedisi olduğunu anladim. Gri renkliydi. Çok sevgi dolu ve sevgisini gösteren bir kediydi.
Çok güzel kitap yazarsınız. Çok uygun yazıyorsunuz. 🎊💡

Mert.A

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Radyo Tv
Kedi. Tam bir kedi tutkunu ve bağımlısıyım. Bir kedim olmadan geçen bir üniversite dönemim var, o dört yılı boşa geçmiş sayıyorum. O boşluk yıllar hariç hiç kedim olmadan yaşamadım.

Üniversite yıllarında kedim olsa ilgilenemezdim doğru dürüst, yazık olurdu. Kedi çok acayip ilgi düşkünüdür. Kedi çok karmaşıktır, anlaması zordur ve anladıkça insanı kendine hayran bırakır.

Köpek de öyledir tabii, hayatımda tek bir tane köpeğim oldu. Onu hiç unutmadım, çocukken en iyi arkadaşımdı. Hep sadık, hep bağlı, hep fedakar. Kedide bunlar yoktur. Kedi minnetsizdir, saygı da duymaz.

Ama kedinin duygularına, zihnine ulaşılması zor bir hayvan olması daha çekici geliyor ve o tek köpeğimi çok sevdiğim halde bir daha köpek almadım. Hep kedi...
Kedilerin geçmişine bakarsak, kedilere tapan kavim çıkar karşımıza. O kadar asil hayvanlar.

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
Kedilerin geçmişine bakarsak, kedilere tapan kavim çıkar karşımıza. O kadar asil hayvanlar.

Evet Mısırlılar kedileri öldüğünde yas işareti olarak kaşlarını kazır ve üç gün yemek yemezler yas tutarlardı.

Ama haklılar. Kedilere minnet borcumuzu ödememiz olanaksızdır. Çünkü bugünkü uygarlığımızı kedilere borçluyuz. Hiç abartılı gelmesin, bu doğrudur. Çünkü tarım devrimi gerçekleşmese uygarlık kurulamazdı. Tarım devriminde ise depolanan ürünün farelerden korunmasında kediler yardıma koştu. Bunu insanlar uygarlık kursunlar yazık diye yapmadılarsa da onlarsız ürünü asla depolayamazdık.

Kediler yardıma koşmasa tarım devrimi yapılamaz ve bugünkü uygarlık da olmazdı. Kedilere minnet borcumuzu hiç bir şekilde ödeyemeyiz.

Mert.A

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Radyo Tv
2,3 ay önce Fıransa da bir yerde kedileri toplamışlar götürmüşler. Ne mi olmuş; fareler basmış, elde avuçta ne varsa kemirmeye başlamış. Kedileri geri getirmişler.

Thurgood

Üye
Yeni Üye
Çok güzel kitap yazarsınız. Çok uygun yazıyorsunuz. 🎊💡

2,3 ay önce Fıransa da bir yerde kedileri toplamışlar götürmüşler. Ne mi olmuş; fareler basmış, elde avuçta ne varsa kemirmeye başlamış. Kedileri geri getirmişler.
2,3 ay önce ne yaşandı bilmem ama benim bildiğim Avrupa geçmişinde tarihte iki defa kedi katliami yapildi.

Birincisi Papa'nın emriyle kediler seytan, kedi besleyenleride cadı ilan edildi. Avrupa'da kedi yok derecede az kaldı.
Fareler çoğaldığı için veba hastalığı çok hızlı yayıldı ve Avrupa nüfusunun 3 te 1 lik oranı oldu.

İkinciside Fransa'da avam takımının efendileri den oc almak için gerçekleşti.

Mert.A

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Radyo Tv
Hani derler ya, "bir kedi öldüren kılları adedince cami yaptırsa yine iflah olmaz" diye.. 🐱🐈

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar