× Merhaba Efelsefe Web Sitesinin Felsefe.net ile hiç bir bağının bulunmadığını söylemek isteriz.

DeepVision kullanıcısının son içeriği

 1. DeepVision

  En iyi ahlak sistemi hangisidir

  Ahlak sistemi derken insanların biraraya gelerek birbirlerini düşünmelerini,iyi insanlar olmalarını ve iyilik yapmalarını söylüyorsan,dinler bence çok başarılı olabilmiş diillerdir,bunun sebebi insani nefstir,nefslerimize karşı gelip de öfke,kıskançlık,alçaklık gibi olguları durduramıyoruz. En...
 2. DeepVision

  AFORİZMALAR...

  Gerçekleri söylerken cahil insanların yanında,kötü niyetli insanlara da dikkat edilmesi gerekir,gerçekler her zaman eninde sonunda ortaya çıkacaktır,insanlar yapamasa bile bizim evrim geçirmiş hallerimiz yapıcaktır ve üstünleşmiş canlılar evrensel doğruları bulup yayacaklardır etraflarına.
 3. DeepVision

  Kendini İfade Etmek

  Kendimizi ifade iyi bir gözlemle mümkün olabilir,görüş yeteneğinizin yüksek olması lazımdır bunun için
 4. DeepVision

  Neden Yaşıyoruz ? Mutluluk İçin mi ?

  Yaşıyoruz çünkü yaşam var ve biz de onun bi parçasıyız,gelişim için yaşıyoruz,13 milyar yıl önce evren sadece tek bir atomken patlayarak genişledi ve devam ediyor,belli bi evrim var,sürekli bir hareketlilik bir amaç,başarı,sebep sonuç.
 5. DeepVision

  Uc Tur Insan Vardir

  1-İyi insan 2-kötü insan 3-hayvan insan
 6. DeepVision

  Dogru? Neye göre?

  Doğru nedir?,işte bu soru önemli,herkese göre doğrular farklılık gösterebilir ama evrensellik ilkseine göre gerçeklik kuramı olarak tek bi yolda olan doğrular vardır.
 7. DeepVision

  Güzel yada çirkin kavramlarına nasıl karar veriyoruz!?

  Bu sorunun cevabı aslında basit evrenle ahenkli olan ve iyi enerji veren varlıklara güzel diyoruz,çirkin için ise tam tersi...
 8. DeepVision

  Kader hakkında

  Kader,bir eylemin önceden olucağının bilinmesinin tespitidir,peki bu nasıl bilinir elbette fizik yasalarını aşarak,yani imkansız gibi gözükse de,tamamen olamaz denemezdir.
 9. DeepVision

  Hayat Nedir ?

  Hayat bir oluşumdur,evrensel bir oluşum,maddelerin yani bizlerin kendi doğalarımızı aynı hayatın kendi kendisinin doğasını keşfetmesi ve oluşması gibi,keşfetmemiz için var olan bi yapıdır.
 10. DeepVision

  2 Olayın 1 Uzayda aynı anda (Zamanda) gerçeklemesi

  Farklı iki eylemi aynı uzay bütününde yapmak imkansızdır benim düşünceme göre,bunun sebebi ışıktan hızlı gidilmeli farklı iki eylem yapmak için aynı anda. Işıktan hızlı gittiğimiz de ise farklı bi gerçeklik,farklı bi patika olucaktır,yani paralel evrenler teorisi anlicağınız. Yani eğer iki...
 11. DeepVision

  İçinde yaşadığımız Evren gerçek midir??

  Aslında sorunun cevabı hem evet hem hayır,yaşadığımız dünya bir rüya alemi gibi,neden çünkü beynimiz yüzünden,gören beyin göz diil ama gözünde görme işlevi içerisinde payı yok mu var,demek oluyor ki tamamen rüyada olamayız gerçeklik payı olmalı diye düşünüyorum.
Üst