izmir huzur evi

izmir huzur evi

İzmir Huzur Evleri

Tabiatı gereği,ilerleyen yaşla birlikte fiziksel, ruhsal yada sosyal anlamda yeti kayıbı yaşayabilmektedir. Bu hal sıhhat ve bakım hizmetleri ile sosyal destek mekanizmalarını, yeterli alt yapı ve meslek elemanlarıyla, profesyonel olarak kurumsal çatı altında alma ihtiyacını doğurmaktadır.
İleri yaştaki kişinin hayat doyumunu sağlamak sahip olunan yetilerini koruyarak hayat niteliğini yüksek tutmakla mümkün olabilmektedir. Ay Huzurevi ve Yaşça büyük olan Bakım Merkezlerimiz bu bilinçle 2013 yılından bu yana sıhhat ve bakım pazarında iki şubemizde toplam 250 yatak kapasitesiyle aktivite göstermektedir. Hizmetlerimiz Sıhhat Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı mevzuatları kapsamında tıp etiği ve insani değerlere bağlı kalarak, insan onuruna yakışır biçimde sunulmaktadır. Kuruluşlarımızda az destekle hayatını idame ettirebilecek bireylere otel kalitesinde hizmet sunulmakla birlikte,akut yada süreğen detaylı hastalıklar nedeniyle (Felç, Epilepsi, Pick Hastalığı, Korsakov Sendromu, Alzheimer, Demans, Diyabet, Onkoloji, Parkinson, kalça kırığı, ameliyat ardından bakımı, ALS, MS, vb gibi) ağır derecede bakıma gereksinim duyan palyatif bakım hastalarına bakım ve sıhhat hizmeti sunmak hedefiyle hasta başı oksijen sistemi, hasta başı monitörü ve yoğun bakım yatağı ekipmanları kurulmuştur.

İzmir Yaşlı Bakım Evi

Fizyoterapist ile birlikte fizik tedavi hizmeti yayılan kuruluşlarımızda nöroloji uzmanı, psikiyatri uzmanı, dahiliye uzmanı, pratisyen doktor müdahaleleriyle genel rehabilitasyon, geriatrik, ortopedik, nörolojik tedavi hizmetleri sağlanması amaçlanmaktadır.Merkezlerimizden hizmet alan her bir konuğumuz amacıyla,
sosyal hizmet uzmanı, hemşire ve ihtiyar bakım teknikerlerinden meydana gelen personel ekipleriyle şahsa özel bakım planı oluşturulmaktadır. Kuruluşlarımızdan hizmet alan kişilerin rahatlıkla sosyalleşebilmeleri hedefiyle, mümkün olduğunca sosyal, kültürel, bilişsel ve fiziksel yetenek manasında birbirlerine benzer bireylerle aynı bina ve odalarda kalması sağlanmakta böylelikle mümkün olumsuz
sosyal süreçlerin önüne geçilmekte, sosyalizasyon motivasyonunun yüksek tutulması sağlanmaktadır.
izmir huzur evi Konuklarımızın sıhhat ve bakım hizmetlerinden faydalanırken sosyal doyum sağlayabilmeleri amacıyla sivil toplum örgütleri ve gönüllü katılımlarıyla sosyal ve sanatsal aktiviteler düzenlenmektedir.
20 ile 34 metrekare arası odalarımızda otel konforunda hizmet sunmak hedefiyle; mini bar, televizyon, klima, özel ışıklandırma sistemi, merkezi havalandırma sistemi ve her odaya özel banyo tuvalet bulunmaktadır. Ortak alanımız konuklarımıza konforlu ve kaliteli hizmet sunulacak biçimde tasarlanmıştır. Kuruluşlarımızda ilaveten kafeterya, aktivite salonu ve sinema salonumuz bulunmaktadır.
Kuruluşlarımızda sunduğumuz hizmetler 7 gün 24 saat konuklarımızın aile üyeleri doğrulusunda kamera sistemi ile takip edilmektedir.
Üst