Zeistgeist Belgeselleri

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Zeistgeist Belgeselleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,452 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Zeistgeist Belgeselleri
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan alpi

OnLy

Felsefe.net
Yeni Üye
http://www.youtube.com/watch?v=18hA6FYXu5I[/URL]

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
qYW7jB.jpg

62X3rE.jpg

rQ2P3V.jpg

0qBO1R.jpg

a5GkL7.jpg

Eklenen ilk videonun ilk konuşmaları yukarıdaki şekilde.

Şu giriş cümlelerini gören bir Müslüman bu hakaretlerden sonra asla videonun geri kalanını izlemez. Artık aklınızı kullanmaya başlamanın zamanı gelmedi mi? Eğer biri ile konuşmaya başlar başlamaz ona hakaret ederseniz karşınızdaki sizi asla dinlemez. Hele ki bu konuşmayı yapan akıldan yoksun bir ateistse asla dinlemez. Bu da benden size nasihat olsun.

Eğer tesadüfen de olsa aklınızı kullanmaya başlarsanız sizi dinleyebiliriz.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
qYW7jB.jpg

62X3rE.jpg

rQ2P3V.jpg

0qBO1R.jpg

a5GkL7.jpg

Eklenen ilk videonun ilk konuşmaları yukarıdaki şekilde.

Şu giriş cümlelerini gören bir Müslüman bu hakaretlerden sonra asla videonun geri kalanını izlemez. Artık aklınızı kullanmaya başlamanın zamanı gelmedi mi? Eğer biri ile konuşmaya başlar başlamaz ona hakaret ederseniz karşınızdaki sizi asla dinlemez. Hele ki bu konuşmayı yapan akıldan yoksun bir ateistse asla dinlemez. Bu da benden size nasihat olsun.

Eğer tesadüfen de olsa aklınızı kullanmaya başlarsanız sizi dinleyebiliriz.

Sen "akilkullanmak" derken "politik olmak" tan bahsediyor olmayasin!

Ben video da bir hakaret gormedim.

Pardon hic bir sekilde sorgulanmaya gelmeyen degerler hakkinda birisinin en ufak bir elestirisi, sizce hakaret olarak algilaniyordu, degil mi?

Ama kuraninizda gecen onca acik hakaretler ise hakaret olmuyordu.

Sizler "kendinizeyontmada" cok ustasiniz, bizler sizing elinize su dokemeyiz.

Cunku sizce kelimeler ve kavramlar anlamini olumsuz olarak siz yapinca bulmaz, ancak sizden olmayan biri yapinca bulur.

O yuzden de bunu yapanlari sizzler sizden zannetmeye devam eden.

Nasil olsa durustluk diye bir ahlak algisi yok.

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Eğer size Kuran da bir hakaret varsa(ki bu sadece sizin kuruntunuz) bunun cevabını size Kuran verir ben değil. İtirazınız varsa Kuran'a yapın.

Eğer kendi sözlerinizi kutsal kabul edilen bir kitabın sözleri ile aynı görüyorsanız(o hakaret ederse ben de ederim diyorsanız) bu sizin sorununuz.

Ama siz kalkıp da "dini kurumlar pisliğin merkezidir" derseniz (bunun içine nelerin girdiği malum.) sizi asla kaale almayız. Çünkü akıldan yoksun bir konuşma başlangıcından sonra gelecek olan cümleleri tahmin etmek çok da zor değil.

Eğer akıldan-ahlaktan bahsedecekseniz konuşma yapan insanlara bir bakın en bedbahtı bile sevgili dinleyiciler-sayın dinleyiciler gibi sözlerle başlar, sizi gidi pislikler diye başlamaz.

Böyle bir başlangıcı yanlış bulmuyorsanız ve neden sizi kimsenin kaale almadığını anlamak istiyorsanız cevabını bu noktadan sonra bulabilirsiniz.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Eğer size Kuran da bir hakaret varsa(ki bu sadece sizin kuruntunuz) bunun cevabını size Kuran verir ben değil. İtirazınız varsa Kuran'a yapın.

Kuran'da iman etmeryenlere yonelik hakaretler oldugunu size daha once gosterdim.

Yalniz o muhurlu beyinleriniz ile bunu gormemeniz gayet mumkun.

Kuran'i savunanlar kim?

Ne demek "itirazinizi kuran'a yapin"

Madem oyle bizler kurani elestirdigimizde, sizzler neden maydonoz oluyorsunuz?

Neden hemen ortaya atliyorsunuz?

Birakin o zaman bizim elestirilerimize de kuran yanit versin.

Isinize gelince "kutsaslliga siginmak" isinize gelmeyince de kuran'i elestirenlere yanit vermek.

Durust olalim.

Eğer kendi sözlerinizi kutsal kabul edilen bir kitabın sözleri ile aynı görüyorsanız(o hakaret ederse ben de ederim diyorsanız) bu sizin sorununuz.

Bizim sorunumuz ise, siz neden maydonoz oluyorsunuz?

Kuran Adina konusma yetkinizx yoksa, bir daha hic bir elestiriye yanit vermeyin.

Neden kurani savunmaya gelince, sizing sorununuz oluyor da, kurandaki bir haksizligi gordugunuzde yan ciziyorsunuz?

Durust olun.

Ama siz kalkıp da "dini kurumlar pisliğin merkezidir" derseniz (bunun içine nelerin girdiği malum.) sizi asla kaale almayız. Çünkü akıldan yoksun bir konuşma başlangıcından sonra gelecek olan cümleleri tahmin etmek çok da zor değil.

"Pislik" kelimesi bu kadar rahatsiz ediyorsa; kuraninizdaki pislik kelimesini sorgulayin once.

Bu nasil bir ikircimliliktir.

Durust olun.

Pislige karsi iseniz, once kuraninizi elestirin.

Eğer akıldan-ahlaktan bahsedecekseniz konuşma yapan insanlara bir bakın en bedbahtı bile sevgili dinleyiciler-sayın dinleyiciler gibi sözlerle başlar, sizi gidi pislikler diye başlamaz.

Böyle bir başlangıcı yanlış bulmuyorsanız ve neden sizi kimsenin kaale almadığını anlamak istiyorsanız cevabını bu noktadan sonra bulabilirsiniz.

Bu baslangic bana gore yanlistir.

Onemli olan dinlerin toplumlari nasilkendi cikari temelinde esir ve teslim aldigidir.

Ayrica ben samimi olarak onun bir tercume hatasi oldugunu dusunuyorum.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Videoları izlemeye vakit bulabilirsem ben de yorum yapacağım ama şu günlerde izleyecek zamanı bulabileceğimi sanmıyorum. Benim ilgimi çeken konular halbuki ama nasıl olduysa bu videoları atlamışım.

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Kuran'da iman etmeryenlere yonelik hakaretler oldugunu size daha once gosterdim.

Yalniz o muhurlu beyinleriniz ile bunu gormemeniz gayet mumkun.

Kuran'i savunanlar kim?

Ne demek "itirazinizi kuran'a yapin"

Madem oyle bizler kurani elestirdigimizde, sizzler neden maydonoz oluyorsunuz?

Neden hemen ortaya atliyorsunuz?

Birakin o zaman bizim elestirilerimize de kuran yanit versin.

Isinize gelince "kutsaslliga siginmak" isinize gelmeyince de kuran'i elestirenlere yanit vermek.

Durust olalim.

Bizim sorunumuz ise, siz neden maydonoz oluyorsunuz?

Kuran Adina konusma yetkinizx yoksa, bir daha hic bir elestiriye yanit vermeyin.

Neden kurani savunmaya gelince, sizing sorununuz oluyor da, kurandaki bir haksizligi gordugunuzde yan ciziyorsunuz?

Durust olun.

"Pislik" kelimesi bu kadar rahatsiz ediyorsa; kuraninizdaki pislik kelimesini sorgulayin once.

Bu nasil bir ikircimliliktir.

Durust olun.

Pislige karsi iseniz, once kuraninizi elestirin.

Bu baslangic bana gore yanlistir.

Onemli olan dinlerin toplumlari nasilkendi cikari temelinde esir ve teslim aldigidir.

Ayrica ben samimi olarak onun bir tercume hatasi oldugunu dusunuyorum.

Siz eğer gerçekten samimi olarak Kuran'ı sorgulasanız-yargılasanız-inceleseniz-ele alsanız, size her türlü konuda elimden geldiğince açıklayıcı bilgiler verebilirim. Ama maksadınızın bu olmadığı her tavrınızdan belli.

Siz Kuran'da geçen bazı terimlerin şahsınıza hakaret olduğunu düşünüyorsunuz ama değil.

Siz daha hakaretin ne olduğunu dahi bilmiyorsunuz. Daha önceki konularda da hakaret ettiğinizi söyledik ama maalesef hangi sözlüğe bakıyorsanız söylediklerinizin hakaret olmadığını söylüyorsunuz.

İt sözlükte köpek anlamına gelir ama köpeğe it demek bile hakarettir.

Sonuç olarak bulunduğum yere pisliğin merkezi diyen beyin ya
-tam anlamı ile geri zekalıdır. Çünkü hakaret gören şahsın kendisini dinlemeyeceğini bilemez.

-yada çok ileri zekalıdır saklamaya çalıştığı çelişiklere karşı olanların görmesini çarpıklıkları ortaya çıkarmasını istemediği için hakaret eder. Çünkü hakaret gören şahsın kendisini dinlemeyeceğini bilir.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Siz eğer gerçekten samimi olarak Kuran'ı sorgulasanız-yargılasanız-inceleseniz-ele alsanız, size her türlü konuda elimden geldiğince açıklayıcı bilgiler verebilirim. Ama maksadınızın bu olmadığı her tavrınızdan belli.

Bu senin sadece tek tarafli kotu niyetinden baska bir sey degildir.

Sen omru hayatinda herhangibir seyi sorguladin mi?

Sorgulama nedir hic duydun mu?

Siz Kuran'da geçen bazı terimlerin şahsınıza hakaret olduğunu düşünüyorsunuz ama değil.

Sahsimadegil, insanliga hakaret.

Bugun dunyada sadece islam dinine iman edenler yasamiyor, tek din onlarin dini degil.

Ayricas bugun dunyada musluman oldugunu soyleyen sayisina yakin da dinsiz var.

Neden din=islam

Tanri=Allah olarak algiliyor ve herseyi kendinize yontuyorsunuz.

Ben zaten eger islam dininden bahsedeceksem, islam derim. Din sadece islam degildir.

Ben eger Allah'tan bahsedeceksem de, Allah derim; tanri sadece Allah degildir.

O yuzden o videolojarda nerdeysde islam ya da Allah bile gecmiyor.

Genel din ve yaratici anlatimi var.

O yuzden ayni diyanetinizin yaptigi gibi, din deyince sadece islam tanri deyince de sadece Allah olarak algilamayan.

Bak "lailahe illallah" yani Allah'tan baska ilah yoktur tapacak"

Demek Allah bir ilah yani deity, baska da var ki, sadece Allah'a tap diyor.

Siz daha hakaretin ne olduğunu dahi bilmiyorsunuz. Daha önceki konularda da hakaret ettiğinizi söyledik ama maalesef hangi sözlüğe bakıyorsanız söylediklerinizin hakaret olmadığını söylüyorsunuz.

Hakaretin zaten ne oldugunu siz inanirlardan ogrendik ve dunyanin dorty bir yaninda gercek ya da sosyal medyada da bolca yasiyoruz.

Soyledigim tek bir ornek ver, hakarete yonelik.

Tum dini basliklarim ortada tek bir tane hakaret goster.

İt sözlükte köpek anlamına gelir ama köpeğe it demek bile hakarettir.

"it, itin kuyruguina basmaz" bu atasozu degil midir?

Sonuç olarak bulunduğum yere pisliğin merkezi diyen beyin ya
-tam anlamı ile geri zekalıdır. Çünkü hakaret gören şahsın kendisini dinlemeyeceğini bilemez.

Sana acikladim.

Tercume yanlistir.

Din sadece islam degildir.

-yada çok ileri zekalıdır saklamaya çalıştığı çelişiklere karşı olanların görmesini çarpıklıkları ortaya çıkarmasını istemediği için hakaret eder. Çünkü hakaret gören şahsın kendisini dinlemeyeceğini bilir.

Lenin de "din halkin afyonudur" dedi. Ne olacak simdi?

Sen islam disinda baska bir dine sahip cikiyormusun da, din deyince sadece islami algiliyorsun?

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Benim tek taraflı kötü niyetim diye tabir ettiğiniz düşüncemi değiştirebilecek argümanlarınız var mı?

Lenin için iki seçenek var

-hakaret gören şahsın kendisini dinlemeyeceğini bilir. Zekası yerindedir
-hakaret gören şahsın kendisini dinlemeyeceğini bilmez. Geri zekalıdır.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Benim tek taraflı kötü niyetim diye tabir ettiğiniz düşüncemi değiştirebilecek argümanlarınız var mı?

Ne fark eder ki!

Hayatinda dini tanriyi sorgulamamis ustelik dini sadece islam tanriyi sadece Allah olan algilayan kullar ve teslim olmuslar acisindan, ben senin bir seyi gozune de soksam; fark etmeyecek.

Cunku imaniniz ve inanciniz sorgusuz/sualsiz ve kayitsiz sartsiz.

Sizin dusunce degistirmek gibi bir niyetiniz yok ki!

Ayrica benim de boyle bir amacim yok.

Lenin için iki seçenek var

-hakaret gören şahsın kendisini dinlemeyeceğini bilir. Zekası yerindedir
-hakaret gören şahsın kendisini dinlemeyeceğini bilmez. Geri zekalıdır.

"Din bir afyondur"

Hristiyanlik bir afyondur"

Islam bir afyondur"

Yukaridaki uc cumle arasindaki farklari aciklayiniz.

Hangisine neden ve nasilkarsi ciktiginizi izah ediniz.

Bakalim farkin farkinda misin?

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Yaptığım sorgulamaları gözünüze sokacak değilim. Her zaman aynı sorgulayıcı tavrım devam ediyor. Öyle olmasam eklediğiniz videoyu açmaz izlemezdim. Bu yeterli bir kanıt olmalı. ( Ancak ben izlemeyeyim diye videonun başına harika bir cümle koymuş. Bu cümle videoyu yapanın seviyesini gösteriyor beni izleme-takip etme diyor zaten)

lenin burada dinin bir afyon olduğunu söyledikten sonra iki seçenekten birini seçmek zorundadır.

Eğer birincisini seçerse onu dinlememi istemiyor. İkincisini seçerse bir aptalın söylediklerinin ne manaya geldiğinin hiçbir önemi yoktur.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Yaptığım sorgulamaları gözünüze sokacak değilim. Her zaman aynı sorgulayıcı tavrım devam ediyor. Öyle olmasam eklediğiniz videoyu açmaz izlemezdim. Bu yeterli bir kanıt olmalı. ( Ancak ben izlemeyeyim diye videonun başına harika bir cümle koymuş. Bu cümle videoyu yapanın seviyesini gösteriyor beni izleme-takip etme diyor zaten)

lenin burada dinin bir afyon olduğunu söyledikten sonra iki seçenekten birini seçmek zorundadır.

Eğer birincisini seçerse onu dinlememi istemiyor. İkincisini seçerse bir aptalın söylediklerinin ne manaya geldiğinin hiçbir önemi yoktur.

Simdiye kadar sadece bana tek bir ornek ver bir seyi sorguladigikna dair.

Cunku ben senin yazdiklarindan sorgulamanin ne oldugunu bildigini zannetmiyorum.

Sorgulama;

Savunma degildir

Saldiri degildir

Kabul degildir

Red degildir

Kendi dogrularin ile degerlendirmek degildir.

Kendi inanciun ile degerlendirmek degildir.

Kendi ideolojin ile degerlendirmek degildir.

Tek taraflilik degildir.

Otekilestirmek ya da yandaslik degildir

Yargilamak, itham etmek, iftira atmak, hakaret etmek degildir.

O yuzden bana mesela din olarak neden islama iman ettiginin hristiyanliga iman etmediginin sorgulamasini yap.

Ya da neden dinsiz olmadiginin v.s.

Ya da neden Allah'a inandiginin da, krishna'ya yahuwa'ya tanri'ya ya da baska herhangibir yaraticiya inanmadiginin sorgulasmasini yap.

Bakalim yapabilecek misin?

Zannetmiyorum.

Cunku imanin sorgusuz/sualsiz ve kayitsiz sartsiz bir kulluk ve teslimiyet.

Oyle degil mi?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Vakit sorunu olanlar için özeti de ekleyelim...Özette dinler hakkında bir yorum yok anladığım kadarı ile kaynakların dünya üzerinde eşit dağılımı, sınırların kalkması v.s. tarzında görüş sunmuşlar. Diğer videoları izlemeye vakit bulursam daha ayrıntılı yorum yaparım...

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Öncelikle size şunu söyleyeyim ben bu foruma bir şeyler öğretmeye değil öğrenmeye geldim. Yegane amacım budur. İnancıma saldırı olduğunu görmediğim sürece müdafaa konumuna geçmedim. Konularda doğru yanlış mesajlar vererek insanların kafasının karışmasına sebep oluyorsunuz. Bunu daha önce de söyledim.

Sorularınıza gelince;

Allah'a inanıyorum çünkü O Allah ki doğmamıştır, doğurulmamıştır. Ezelidir, Ebedidir. Eğer bir ilah olacaksa bu ilahın en belirgin özelliği bu olmalıdır.

krishna'nın akrabaları var hatta babası şeytana hizmet eder. Çeşitli ihtiraslardan dolayı krishna'nın akrabaları birbirini öldürür. Doğan, ölen ve akrabaları olan bir ilah'ı kabul edemem çünkü bunlar en azından muhtaç olmayı gerektirir.

Yehova ise Tevratta Allah kelimesi yerine geçen kelimedir. Yani benim inandığım Allah ile aynıdır.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar