...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde Avdanius tarafından oluşturulan ... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,283 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı ...
Konbuyu başlatan Avdanius
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kimselcuk

Avdanius

Felsefe.net
Yeni Üye
...

Son düzenleme:

Farkeder mi

Yeni üye
Yeni Üye
Tanrı için zaman geçerli değildir. Buda Tanrının nasıl sonsuzluktan geldiğini ve sonsuza dek var olacağını açıklıyor. Tanrı zamanı yaratmıştır, bu sebeple yarattığına bağlı değildir, aksine zaman ona bağlıdır. Zaman bir kavramdır, herşeye müktedir olan Tanrı, yarattıklarını insana sunmuştur. Çünkü insandan başka varlık aklını kullanarak etraftaki objelerle temasa geçmeyi bilmez.
Saygılar,

Kimselcuk

Felsefe.net
Yeni Üye
Karma karışık duygular içersinde iyice karışmışsın söyle bakalım tanrıyla alıp veremediğin ne niye böyle bunalım takılmışsın? Zamanla sıkıntın ne... zamam sadece aklı eren düşünebilen zamanın var olduğunu farkedebilen canlılar için var diğer maddelerin zamandan haberi yok dolayısıyla onlar içinde zaman kendilerine göre yoktur zaman bizim için var ölmek için...!! beyin işleyiş sistemin bedenine göre tasarlanmasaydı zamandan soyut olurdun... karma karışık yarım yamalak düşüncelerin içinde kaybolmuş bir nesil ben inanıyorumki bu nesil zamanla yolunu bulacak... neye inanıyon evrimemi? Eğer evrime inanıyorsan size gülüyorum hatta bütün evrimcilere gülüyorum çünkü evrime inanacağınıza dünya evren bir simülasyondur a inanın evrimden bir milyon kat daha mantıklı..!

congitare

Felsefe.net
Yeni Üye
Farkeder mi,

Her şeye muktedir olan tanrıdan kasıt nedir? Her şeye muktedir olan tanrı neden bunca kötülüğe engel olmuyor ? Tanrı her şeye muktedirse, bebek tecavüzlerini engelleyebileceği halde engellemiyorsa... nasıl bu kadar kötü olabilir ?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 18:28 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:21 ----------

Kimselcuk,
Evrim, tanrının varlığı gibi bir teori değildir, bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Bu yüzden evrime inanmak veya inanmamak tartışması yersizdir. Zaten kanıtı olan gerçek bir şeye inanmak inanmamak diye tanımlamazsın, bilirsin veya bilmezsin. Şunun gibi bir şey su hidrojen ve oksijen elmentlerinin bir araya gelmesiyle oluşmuş bir moleküldür. Bu durumda senin suya inanıp inanmadığın tartışılamaz evrim de bunun gibi, tamamiyle gerçek. Evrim, maymundan geldik gibi medyalaştırılmış komik tanımlarla değil Darwin in Türlerin Kökenini okumakla anlaşılabilir. Tanrıysa bir teoridir hiçbir şekilde varlığı kanıtlanmamıştır tamamen insanların yazdığı kitaplar üzerinden anlatılır tıpkı mitoloji hikayeleri gibi. Üzülerek söylüyorum ki, senin küçümsediğin evrim inandığın tanrıdan daha gerçek.

Son düzenleme:

Kimselcuk

Felsefe.net
Yeni Üye
Ney ney ney ney evrim teori değilmidir...kanıtlanmışmıdır ;))) yahu daha dünyanın düzmü yuvarlakmı olduğu yüzde yüz kanıtlanmamışken evrim teorisi nasıl kanıtlanmış olsun ki herşeye inanan insanlar olmuşsunuz kim ne derse inanıyorsunuz sizin karşısınıza teknolojiyle birlikte aha bu Allah deseler inanırsınız.. zeka olarak çok gerisiniz.... evrim teorisine inanan bilim adamları bile tanrı teorisiyle evrim teorisi arasında sıkışıp kalmışken sen ne diyorsun.. evrimin miladı doluyor az kaldı yapay zekayla bitlikte ilerleyen çağda dünya evren bir simülasyon teorisi kanıtlanacak evet kanıtlanacak ama bu kanıt yinede Allahın varlığına inancı değiştiremicek.. evrim teorsinin çürümesine çok az kaldı sonra evrimcilerde kandırılmışız dicek ne acı.. habire kullanılan aptal zekalar.. oydaki o zekayı yöneten insanın kendisi kafasını çalıştırsaya kandırılmasaya değilmi mi..

congitare

Felsefe.net
Yeni Üye
Ney ney ney ney evrim teori değilmidir...kanıtlanmışmıdır ;))) yahu daha dünyanın düzmü yuvarlakmı olduğu yüzde yüz kanıtlanmamışken evrim teorisi nasıl kanıtlanmış olsun ki herşeye inanan insanlar olmuşsunuz kim ne derse inanıyorsunuz sizin karşısınıza teknolojiyle birlikte aha bu Allah deseler inanırsınız.. zeka olarak çok gerisiniz.... evrim teorisine inanan bilim adamları bile tanrı teorisiyle evrim teorisi arasında sıkışıp kalmışken sen ne diyorsun.. evrimin miladı doluyor az kaldı yapay zekayla bitlikte ilerleyen çağda dünya evren bir simülasyon teorisi kanıtlanacak evet kanıtlanacak ama bu kanıt yinede Allahın varlığına inancı değiştiremicek.. evrim teorsinin çürümesine çok az kaldı sonra evrimcilerde kandırılmışız dicek ne acı.. habire kullanılan aptal zekalar.. oydaki o zekayı yöneten insanın kendisi kafasını çalıştırsaya kandırılmasaya değilmi mi..

Hakaretlerinizden anladığım kadarıyla seviyeli ve felefik bir tartışma içine giremeyeceğimiz için çok üzüldüğümü belirtmek isterim. "Evrimci" ler derken neyi kastettiğinizi anlamış değilim. Suyun hidrojen ve oksijenden oluştuğuna inanıyor musunuz? İnanmıyorsanız ve her şeye şüpheci yaklaşıyorsanız evet evrime de inanmamanız normal. Ben de suyun hidrojen ve oksijenden oluştuğuna ne kadar inanıyorsam evrime de o kadar inanıyorum. Ben gidip suyu parçalamadım atomlarını incelemedim gidip evrim ile ilgili gerekli klinik araştırmalar yapmadım. Sadece okudum, araştırdım ve gözlemledim. Sağlıklı bir beynin yaptığı gibi bilimsel çalışmaları okudum, mukayese ettim. Bahsettiğiniz similasyon teorisi de çok uzak gelmiyor dediğiniz gibi belki de su diye bir şey bile olmayabilir, yani su ne kadar gerçekse evrim de o kadar gerçek. Belki ikisi de yalan. Ama tanrı ile ilgili hiçbir bilimsel makale vs yok, tamamı mitoloji edebiyat bölümünde din alanı da benim için mitolojiye giriyor bilimsellikle ilgisi olmadığından. Yaratıcı yok diyen biri değilim vardır belki, bilemeyiz ama tanrıyı amatörce yazılmış kitapların içinde bulabileceğimizi düşünmüyorum. Olaylara sadece bilimsel mantıksal ve eleştirel yaklaşıyorum
Saygılar

Kimselcuk

Felsefe.net
Yeni Üye
Alınma tmm suyun hidrojen ve oksijenden oluştuğuna inanıyorum bunu evrime nasıl bağlayacaksınız merakla bekliyorum..

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:07 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:53 ----------

İyiyide kötüyüde yaratan Allahtır çünkü bir sınavdayız beynini yeterince çalıştırabilen bu sınavı geçicektir.. Allah bizlere iyiyle kötü arasında seçenekleri sundu seçimi bize bıraktı ki sinav olsun yoksa köyü iyi ayrımı zaten olmazdı.!! Sen seçimini yaparsın bebeğe tecavüz edersin bunun sorunlusu yaratan değil o suçu işleyen olur zaten akıllı insan kötülük yapmaz çok akıllı insanın kötülük yapmasına gerek yoktur o herşeyi iyilikle halledebilir buna gücü rahat yeter..

congitare

Felsefe.net
Yeni Üye
Alınma tmm suyun hidrojen ve oksijenden oluştuğuna inanıyorum bunu evrime nasıl bağlayacaksınız merakla bekliyorum..

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:07 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:53 ----------

İyiyide kötüyüde yaratan Allahtır çünkü bir sınavdayız beynini yeterince çalıştırabilen bu sınavı geçicektir.. Allah bizlere iyiyle kötü arasında seçenekleri sundu seçimi bize bıraktı ki sinav olsun yoksa köyü iyi ayrımı zaten olmazdı.!! Sen seçimini yaparsın bebeğe tecavüz edersin bunun sorunlusu yaratan değil o suçu işleyen olur zaten akıllı insan kötülük yapmaz çok akıllı insanın kötülük yapmasına gerek yoktur o herşeyi iyilikle halledebilir buna gücü rahat yeter..

Evrim de suyun hidrojen ve oksijenden oluştuğu kadar kanıtlandı çünkü, ikisinin de aynı anda bilimsel kanıtları bulunuyor, ingilizceniz varsa google akademide yeterince makale var okuyabilirsiniz o açıdan örnek olarak onu verdim

Diğer konuya gelecek olursak da, iyiyi de kötüyü de yaratan allah diyorsunuz, bir sınavdayız diyorsunuz, allah bize seçenekler sundu ve seçimi bize bıraktı diyorsunuz. Bahsettiğiniz allah iyiyi ve kötüyü neden yarattı? Bizi neden bir sınava sokuyor? Daha sonra bizi seçimlerimize göre yakıyor veya hurilerle mükemmel meyvelerle ödüllendiriyor? Bahsettiğiniz allah sırf bizi sınamak için şuan bebek tecavüzlerini izliyor.Seçimi tecavüzcüye bırakıyor o bebeğe tecavüz etmeyi seçtiğindeyse, demek öyle sen cehenneme gidiyorsun o zaman diyor. Bu kurgu size de sosyopatça gelmiyor mu?Tüm güç elinizde olsa siz bunu engellemez miydiniz? Bence engellerdiniz. O yüzden bu durumda siz bahsettiğiniz tanırdan daha merhametlisiniz.

Kimselcuk

Felsefe.net
Yeni Üye
Arkadaşım evrim hala bir teori ispatlanmış kanıtlanmış değil istediğin araştırmayı yap hala teori.. hepimiz teoriler arasında seçim yapıyoruz hepimiz mantığımıza yatanı seçiyoruz değilmi ama evrim teorisinin çok eksik çok sakat yanları var mesela evrime inanan insanın iyi veya kötü ayrımı yapmaması lazım çünkü iyi ve kötü ayrımını dinler ortaya çıkardı iyi ve kötü ayrımı senin için varmı??? Varsa kendinle çelişki içindesin yoksa çok sakat biri olmalısın yani kötülük yapman an meselesi ama sen diceksinki ben kötülük yapmıyorum insancılım işte bu kendinle evrimle çelişki içinde olduğunun en büyük göstergesidir..!!anlayabildinmi.. evrime inanıyorsan iyiliğinde kötülüğünde bir olduğunu düşünmelisin deneme yanılma yöntemiyle iyiyi kötüyümü buldun? Ötekine iyiyse sana kötüdür yada tam tersi oran ney?? .. normalde Ayrım yapmamalısın.. işte ayrımı yapan dindir? Dini çıkartalım ortada iyi kötü kalmaz hadi şanslısınızki devletler var kanunlarla dinlerin sayesinde iyi kötü ortalaması yaptılar.. bak akıllı insanlarımız boşluğa düşürüldü sırf hayelkırıklığı içerisinde ömür tamamlıcaksınız.. evrim teörüsü göçüyor çok az vakti kaldı yakında dünya bir simülasyon teorisi patlayacak hatta patlamaklada kalmayacak simülasyon bir dünya yapacaklar içinde aynı bizim gibi yaşayan insanlar canlılar hayvanlar maddeler herşey bire bir aynı olucak o zaman diyeceklerki bizde bir simülasyonuz bu zincirleme bir çark diyecekler ve bissürü insan böyle olduğuna inanacak o zaman evrim tamamen bitecek bilim adamları çıkıp simülasyonuz diyecek sizlerde simülasyonuza inanacaksınız ben sizin yerinizde olsam kimseye inanmam bilim adamlarını yönetenlerde var sizi sürükleme ihtimallerinide düşün.. ben kimseye inanmıyorum kendi mantığımla çoğu şeyi çözüyorum.. emin ol birilerine inanılacak kadar dürüst bir dünyada yaşamıyoruz.. bu dünya şartlarında birine inanılmaz çok nedenleri var... iki soru aya gidildiğine inanıyormusun? Dünyanın yuvarlak olduğuna inanıyormusun?

Diğer konuyuda üstteki konu içine alıyor evrime inanan insana tecavüz niye kötü evrime göre bu iyi kötü ayrımını neye göre yapıyorsun?? İnsancıl olmandaki sebeb ney?? Niye insancılsın kötüde olabilirsin senin için sorun ney cezadanmı korkuyorsun???

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç