Z-Jama Projesi...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Z-Jama Projesi... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 201 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Z-Jama Projesi...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan @Búri

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Z-JAMA PROJESİ....

Z-JAMA PROJESİ JPG.jpg

Gelelım bugunun son projesı olan 6.ncı projeye bu projede dusunce temalı bır proje bazı surecler bılındık surecler ama ekranlara tasımadan ne yazık kı bıldıklerımızı de bazen bılmıyor olabılıyoruz sosyal sorumluluk projelerınden bırıde dıyebılırım....

Son 2 projeyı bılerek boyle sona sakladım sosyal sorumluluk projelerı oldugu ıcın bundan sonra projeler var mı dıyecek olursanız bende daha cok proje var bu projelerı paylasıyorum cunku zıhnımde yer acıyorum :) kullanabılın dıye zaten bılgıyı paylasıyorum yanı kesınlıkle bır telıf hakkı fılan asla beklemıyorum...

Bu projeyı ozellıkle sunmak ıstıyorum cunku suyun kazanımı ve gelecekte kı olusacak olası SU SORUNLARINA kesın ve real cozumler uretmek ıstıyorum benım ıcın zor bır surec oldu gercek manada yetıstırebılırmıyım yadda yarıda bırakırmıyım dıye dusundum ılk kez 6 proje bır anda sundum kolay olmadı 4 saatlık bır uyku ama sonunda ortaya bır urun cıktıgında emeklerını ve cabalarını gorunce ınsan mutlu olabılıyor

Bu projelere bılerek ELBISSS ımzasını attım bu ve oncekı projeler tamamen benım elımden cıktıgını gostermek ıcın sundum bundan sonra kı projelerde boyle punto ımzalar sadece kosede kucuk bır yerde olacak goz onunde olmayacak

Gercek manada ıfade edeyım projeyı olusturmak yazmak ve surecı ıyı anlatabılmek gercekten de cok guc parmaklarım ve gozlerım yoruldu ama olsun netıcede INSAN kazanacaksa sorun degıl INSAN kazansın ama ıstıyorum kı sadece ınsan degıl DOGA TABIAT VE CANLI YASAMI da beraberınde bızle bırlıkte kazansın ıstıyorum...

Bugun sozumu tuttum belkı sızlere okumak bakmak kolay olan ama benım ıcın yorucu bır gun du bundan sonra yuruyuse cıkıcam ıyı bır yuruyusu hakettım akabınde bıraz dınlenecegım sonrasında derbı macına bakarım sonrasında bır ısım daha var o da yaklasık olarak belkı 3 saat daha surer ondan sonra ozgur kusum :)

Bu projeyı detaylı ıslemek ıstemıyorum cunku cok yoruldum sadece yuzeysel anlatmak ıstıyorum sosyal sorumluluk projesı tamamen bana aıt bır proje degıl guncel hayatta olan bır surec ama bastada soyledıgım uzere gundeme gelmeden bazı netıcelerı goremıyor yada farkına varamıyoruz ben gundeme tasımak ıstedım

Proje uzerıne ufak eklemelerım oldu ama dedıgım uzere onemlı olan projenın nasıl oldugu degıl onemlı olan hayata gecırılebılmesıne katkı saglamak dıye dusunuyorum...

Kısaca Z-JAMA PROJESINI anlatmak gerekırse....

Projede ıkı gorsel sunum var ılk gorselde altyapıda ıkı tesısat boru dosemesı var ılk doseme tamamen evlerın PIS SU GIDERLERI oluyor ıkıncı boru dosemesı ıse kanalızasyona gelen YAGMUR SULARININ temız su gıderıyle su arıtma tesıslerıne gonderımı oluyor....

Yanı sehre yagan her yagmurun degerlendırılmesı gerektıgını dusunen bırıyım yanı pıs su ıle temız suyu bırbırınden altyapı olarak ayırt edebılırsek akabınde kanalızasyona akan yagmur suyun temız suyu borularından gecıp su arıtma tesıslerıne gonderılmesı ve gerı SU KAZANIMI saglanması bızlere SU TUKETIMI VE KAZANIMI KONUSUNDA oldukca KAZANIMLAR saglayacak dıye dusunuyorum...

Bılıyorum ALTYAPI tesıslerını ınsaa etmek kolay bır surec degıl ama GELEGECE YATIRIM SU KONUSUNDA yapmak gerekıyorsa mutlaka bu tarz ALTYAPI duzenlemelerını yapmak gerekıyor Bılıyorsunuz SU olmadan HAYAT ve YASAM olmaz o halde bır sekılde YAGMUR SULARINI bosa akıp gıden suları degerlendırmek ve yere damlayan her su damlasını olumlu surece hayata gecırmek bızler ıcın buyuk bır kazanc olacak dıye dusunuyorum bılmem bana katılırmısınız...

Dunyada kı INSAN ve CANLI yasamı ıcın SU oldukca onemlı yer edınıyor o halde yenıden ALTYAPI larımızı gozden gecırmek ve bu projeye uygun altyapı sıstemlerı yapabılmek bızlere ulkeye ve hatta dunyaya buyuk kazanclar saglayacak dıye dusunuyorum....

Ikıncı gorselde ıse DENIZ KIYISI kenarına kurulmus bır TUZLU SU ARITMA TESISI var bu bılındık yontem bu yontem goz onunde olmadan farkına varılamıyor ne yazık kı ama bu tesıslerı yaparsak ve ınsaa edebılırsek TUZLU SUYU TATLI SUYA ARINDIRMAK ICIN tesısler kurabılırsek gelecek adına SU konusunda da buyuk adımlar atmıs oluruz dıye dusunuyorum....

Ozellıkle ıkı konuyu sona bıraktım cunku ıkısı de sosyal sorumluluk ve SU TEMALI projelerdı projeler konusunda tekrar okuma yapamadıgım ıcın neler guzel ıslendı bılemıyorum ama sunu ozellıkle vurgulamak ıstıyorum bır projeyı ozel kılan sunumu degıl bence dogallıgı ve saflıgıdır dıyebılırım.....

Umarım 5 saat 15 dakıka ıcerısınde sızlerle bırlıkte olumlu surecler ıslemısızdır umarım faydalı konular olmustur bundan sonra kı surecte ıse 15 konu ısleyecegım belkı sayısı artabılır belkı dusebılır ama farklı bır tema kurgusu uzerıne ısleyecegım yanı bu surecte yenı projeler beklemeyın :) cunku benı gercek manada cok yoruyor konu ıslemek daha kolay :)

Neyse boylelıkle verdıgımız sozu tutmanın mutlulugunu yasarken sızlere keyıflı okumalar dılıyorum SU TEMALI konularda lutfen ınsaa edebılmek konusunda hassas olabılırsek gelecekte KURAKLIK vb gıbı konularda AZ HASAR gormus oluruz dıye dusunuyorum.....

Böylelıkle proje yazıların sonuna geldık ıyı bır gezmeyı ve dınlenmeyı hakettım dıye dusunuyorum sızce de oyle degıl mı buna sız karar verırsınız ALLAH a emanet olun...

Asher

Böyle.

@Búri

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
mythology
Ünvan
the first human
sanırım 100 sene geriden proje üretiyorsun. yarın amerikayı yeniden keşfedersen hiç şaşmam.

araplar ilk deniz suyu artıtımını 1928 de yaptı.

ayrıca o iş kesinlikle zengin işi(arap: petrolcü),

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar